BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 00:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Galerie do działu „Projekty zmodyfikowanych BMW - łap szpadyl definiszyn” są przenoszone wg. opinii i zdania moderatorów oraz administratorów forum.

Celem działu jest pokazanie ciekawych projektów BMW na tym forum, których modyfikacje przeprowadzone są na wysokim poziomie i skupiają się głównie na stronie mechanicznej i przy okazji „niestandardowych” zmianach stylistycznych.

Głównym kryterium oceny jest poziom modyfikacji BMW jak np. kompresor, turbo, upgrade-y zawieszenia, układu hamulcowego, układu wydechowego, ciekawsze SWAPy itp.
BMW przygotowane do sportu, amatorskich wyścigów i weekendowych zabaw



Userzy nie mają możliwości zakładania galerii w tym dziale, galerie są tu przenoszone przez moderatorów i administratorów forum.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4566 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164 ... 229  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 4 lutego 2015, 08:59 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
Hipek też nie wiem po co te przepychanki i próba ustawienia Świąt Bożego Narodzenia ponad Święta Wielkiej Nocy :)

Każdy ma swoje zdanie i niech tak pozostanie. Co do Torunia bo czuję to kolejną zaczepkę w moją stronę to nie zabrakło boostu dla twojego info ale nie zawsze jest czas na to co chciało by się robić niestety....

Lincoln czy ty urodziłeś się od razu alfą i omegą? No chyba nie bardzo więc proszę Cię grzecznie daruj sobie głupie docinki w moim kierunku bo nic mądrego do tematu tym nie wniesiesz a ja nie mam zamiaru odbijać piłki bo nie do tego zostało to forum stworzone ;) (ps nie walczyłem ze znikającym olejem a błędami obarczone są każde modele twoje m5 też :hyhy: i sam dobrze o tym wiesz :hyhy: :)

Nie interesuję się piłką ale wiem o co Ci chodzi, nie zapominaj jednak że m3 e46 to nie m3 e30 kgdzie idea produkcji tych auto dość znacznie się zmieniała, a teraz porównaj m3 e46 do m4 widzisz różnicę?

Kiedyś ktoś mi powiedział porównując m3 e92 do me e46 że ta pierwsza została stworzona na ulicę z możliwością jazdy po torze a ta druga na tor z możliwością jazdy po ulicy, i coś w tym jest bo każdy kolejny model będzie (jest) bardziej cywwilny i znaczek ///M też przedstawia sobą już co innego niż dawniej.

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 4 lutego 2015, 09:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Adam problem jest taki ze piszesz o swoich planach, pokazujesz fotki co sie dzieje :)
ja juz jakis czas sie z tego wyleczylem, robie swoje, to co mi sie widzi, i wrzucam foty gotowego efektu, i wtedy albo sie podoba albo nie :) nie trzeba walczyc klawiatura i dyskutowac z kims nad sensem modyfikowana swojego samochodu :)

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 4 lutego 2015, 11:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Już miałem jechać na wymianę Vanosa w swoim E36 do Leo ale widzę że on się na niczym nie zna !


:rotfl:


;)

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 4 lutego 2015, 12:17 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 584
Lokalizacja: SBI
Moje BMW: e36 318tds e46 330Ci
Kod silnika: M41 M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135207
Santino napisał(a):
Adam problem jest taki ze piszesz o swoich planach, pokazujesz fotki co sie dzieje :)
ja juz jakis czas sie z tego wyleczylem, robie swoje, to co mi sie widzi, i wrzucam foty gotowego efektu, i wtedy albo sie podoba albo nie :) nie trzeba walczyc klawiatura i dyskutowac z kims nad sensem modyfikowana swojego samochodu :)


Własnie to miałem na myśli pisząc o artyście który nie pokazuje dzieła przed skończeniem :]

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 4 lutego 2015, 15:34 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 545
Lokalizacja: Sieradz / Heerhugoward
Moje BMW: E91 330i
Kod silnika: N52B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123373

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=156112 e91
martin4004 napisał(a):
Tak tylko na marginesie ciekawy jestem ile żółci by się wylało jakby ktoś np. w e36 zrobił sobie przód z E46 albo nerki M3 w 316 - wtedy też byłoby OK??

Masz na myśli coś takiego ? :) Leo rób swoje na ten wzór do sieradza nie masz daleko to podleć i obczaj szczegóły :rotfl:

Obrazek

zdjęcie mojego autorstwa takie kwiatki jeżdżą po łódzkim aż wstyd sie przyznać :zakrecony:
to tak dla rozluźnienia atmosfery :hyhy: zamiast lać wode lepiej czekajmy na konkrety w temacie :piwo:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 4 lutego 2015, 17:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 146
Moje BMW: 435i
widziałem jakąś inną, ale ta też jest dobra ;-)

całkiem innego znaczenia nabiera kupienie samochodu "na raty" :-D
powoli, powoli i już niedługo będzie miał całe e46...

enyłej
Leo, czy poprzedni silnik już sprzedałeś ?/ :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 4 lutego 2015, 20:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
MAJSU napisał(a):
Już miałem jechać na wymianę Vanosa w swoim E36 do Leo ale widzę że on się na niczym nie zna !

Mogłeś napisać przedwczoraj...








;)

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 4 lutego 2015, 22:10 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
Silnika nie sprzedałem bo jeździ jeszcze w aucie ale potrzebuję z niego wał tłoki korby panewki i głowicę :)

W przyszłym roku będzie do sprzedania gotowy swap :hyhy:

Panowie żeby już nie robić zbędnego zamieszania do Hipka i Lincolna panowie no stress każdy ma swoje zdanie na jakiś temat i ja to szanuje każdy wie co lubi i tyle :)


Jutro w końcu będę miał chwilę żeby robotę popchnąć wieczorem do przodu. Do wyjęcia został szyber i boczki przendich drzwi oraz jakieś tam duperele. Później już tylko silnik ze zbiornikiem paliwa i transport do magika bo tak trzeba czlowieka nazwać :)

Santino czekam za paczuchą :cwaniak:

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 4 lutego 2015, 23:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 96
Leo tylko za wcześnie do magika nie jedz bo zarobaczysz jak przez pół tnie twoją e46 ;) Bardzo ciekawy jestem efekty końcowego, bo po projekcie widać, że wszystko przemyślane i dobrze zrobione aby tak dalej. :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 4 lutego 2015, 23:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Leo napisał(a):
Lincoln czy ty urodziłeś się od razu alfą i omegą? No chyba nie bardzo więc proszę Cię grzecznie daruj sobie głupie docinki w moim kierunku bo nic mądrego do tematu tym nie wniesiesz a ja nie mam zamiaru odbijać piłki bo nie do tego zostało to forum stworzone ;) (ps nie walczyłem ze znikającym olejem a błędami obarczone są każde modele twoje m5 też :hyhy: i sam dobrze o tym wiesz :hyhy: :)


Która docinka z mojej strony była głupia?
Twierdzisz, że masz lepszą skrzynie/hamulce/zawias - OK ale przetestuj je w warunkach bojowych na poziomie M3 przez chociażby połowę przebiegu tych aut i wtedy wyciągaj sensowne wnioski, puki co daleki jesteś od tego zarówno pod względem intensywności testów jak i dystansu.
Nie rozumiem też po co zadajesz pytania żeby na nie w następnym zdaniu odpowiedzieć? Skąd możesz widzieć kim się urodziłem i co mogę wnieść do tematu? Do tego typu osobistych wycieczek zapraszam na PW.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 5 lutego 2015, 00:05 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
Lincoln napisał(a):
Leo napisał(a):
Lincoln czy ty urodziłeś się od razu alfą i omegą? No chyba nie bardzo więc proszę Cię grzecznie daruj sobie głupie docinki w moim kierunku bo nic mądrego do tematu tym nie wniesiesz a ja nie mam zamiaru odbijać piłki bo nie do tego zostało to forum stworzone ;) (ps nie walczyłem ze znikającym olejem a błędami obarczone są każde modele twoje m5 też :hyhy: i sam dobrze o tym wiesz :hyhy: :)


Która docinka z mojej strony była głupia?
Twierdzisz, że masz lepszą skrzynie/hamulce/zawias - OK ale przetestuj je w warunkach bojowych na poziomie M3 przez chociażby połowę przebiegu tych aut i wtedy wyciągaj sensowne wnioski, puki co daleki jesteś od tego zarówno pod względem intensywności testów jak i dystansu.
Nie rozumiem też po co zadajesz pytania żeby na nie w następnym zdaniu odpowiedzieć? Skąd możesz widzieć kim się urodziłem i co mogę wnieść do tematu? Do tego typu osobistych wycieczek zapraszam na PW.



Docinka z Twojej strony: "Właśnie tu jest kłopot, jeszcze niedawno walczył z problemem znikającego oleju w 330i, a teraz poprawia fabrykę i wytyka błędy w jednym z najlepszych aut BMW, nie wiedzać kto i jak jeździł nim od nowości..." nie wiem skąd masz info o znikającym oleju oraz gdzie poprawiam fabrykę w jednym z najlepszych bawarek ale chętnie się dowiem :) nie komentuje dalej....

Zawias ujeżdżany jest w różnych dziedzinach sportu i sprawdza się, hamulce nie są lepione a przełożone z innych samochodów które nie są drezynami, skrzynia tu fakt nie testowałem jej w warunkach ekstremalnych może się psuć ale nie musi (punkt dla Ciebie). Ja nie muszę sprawdzać ani hebli, ani zawiasu.... zrobili to już inni więc opierając się na ich opinii można stwierdzić ze są lepsze niż seryjne w emce.
Napisałem wyraźnie że głupimi docinkami w moim kierunku do tematu nic sensownego nie wniesiesz prawda? Czy gdzieś napisałem że swoją osobą, doświadczeniem czy wiedzą nic nie wniesiesz? NIE!!!
No nie wydaje mi się abyś był człowiekiem wszech wiedzącym stąd postawiłem pytanie mocno retoryczne ;) Jeśli jednak się mylę chylę czoła i przepraszam :piwo:

Nie mam zamiaru się tu przepychać co już nie raz pisałem bo z natury nie jestem skłonny do siania zamętu i robienia bałaganu, możemy podywagować jak najbardziej ale nie skacząc sobie do gardeł :)

Adam. nie no o to się nie boję :) Byłem już i rozmawiałem z człowiekiem i wie co robi... Zresztą jestem jednym z niewielu Polaków którym robi samochody.... W większości wszystko idzie do Niemcowni, bo jak sam twierdzi tam są lepsze pieniądze i mniejsze problemy :)

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 5 lutego 2015, 00:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 437
Moje BMW: 316
Ja osobiście jestem pod wrażeniem wiedzy i chęci, bo można pójść na łatwiznę i kupić jakiś gotowy produkt, który zapewne zmieściłby się w budżecie samochodu i obecnych modyfikacji. Z przyjemnością przeglądam ten temat, życzę wytrwałości i najmocniejszego "330" w PL :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 5 lutego 2015, 01:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Leo napisał(a):
Docinka z Twojej strony: "Właśnie tu jest kłopot, jeszcze niedawno walczył z problemem znikającego oleju w 330i, a teraz poprawia fabrykę i wytyka błędy w jednym z najlepszych aut BMW, nie wiedzać kto i jak jeździł nim od nowości..." nie wiem skąd masz info o znikającym oleju oraz gdzie poprawiam fabrykę w jednym z najlepszych bawarek ale chętnie się dowiem :) nie komentuje dalej....


A fakt, oleju lub mocy, przewinął mi się temat jak sam szukałem 330Ci, nie koniecznie na tym forum.
Co do poprawek to listę wymieniłeś kilka stron wcześniej plus magicy od karoserii.

Leo napisał(a):
Zawias ujeżdżany jest w różnych dziedzinach sportu i sprawdza się, hamulce nie są lepione a przełożone z innych samochodów które nie są drezynami, skrzynia tu fakt nie testowałem jej w warunkach ekstremalnych może się psuć ale nie musi (punkt dla Ciebie). Ja nie muszę sprawdzać ani hebli, ani zawiasu.... zrobili to już inni więc opierając się na ich opinii można stwierdzić ze są lepsze niż seryjne w emce.


Miałeś styczność z obliczeniami związanymi z układem hamulcowym i jezdnym? Miałem za czasów studenckich i powiem Ci to nie jest tak, że wkładasz fajne fanty i od razu wszystko jest gitara, to masa żmudnych symulacji i sytuacji jakie trzeba przewidzieć i potem zgrać, zwłaszcza gdy trzeba zachować kompromis (dziurawa nawierzchnia, ostre hamowanie na zimno itd).

Leo napisał(a):
Napisałem wyraźnie że głupimi docinkami w moim kierunku do tematu nic sensownego nie wniesiesz prawda? Czy gdzieś napisałem że swoją osobą, doświadczeniem czy wiedzą nic nie wniesiesz? NIE!!!


A - docinka nie była głupia jak wcześniej zauważono, B - można osobę i jej słowa identyfikować osobno?

Leo napisał(a):
No nie wydaje mi się abyś był człowiekiem wszech wiedzącym stąd postawiłem pytanie mocno retoryczne ;) Jeśli jednak się mylę chylę czoła i przepraszam :piwo:


Tu masz przykład: są domysły, jest sarkazm - mamy głupią docinkę ;)

Działaj Panie z tematem, auto buduj pod siebie i nie patrz co tam inni marudzą, allleee zachowaj umiar w ocenach innych.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 5 lutego 2015, 21:28 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
W żadnym wypadku źle Cię nie oceniałem zresztą co widać kilka stron wcześniej, szanuję bardzo słowa ludzi z większym doświadczeniem i wiedzą niż tą którą sam posiadam :)

Szanuję każdą opinię ale nie lubię jak ktoś na siłę próbuje zmienić moje zdanie gdzie dotyczy ono opinii ;)

Nie robiąc już OT

Kupiłem maskę na razie ori ale gtr cały czas w planach, czekam też za klapą csl i mam na oku taki spojler którym spowoduję tutaj pewnie burzę ale niech będzie :D

Obrazek

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 5 lutego 2015, 21:38 
Leo napisał(a):
taki spojler którym spowoduję tutaj pewnie burzę ale niech będzie :D


a tam, na stolik do grilla się nadaje.. a i browara gdzie postawić będzie ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 5 lutego 2015, 22:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TUB25
Trzymam kciuki za projekt. No i czekamy na fotorelacje z prac bo będzie na pewno ciekawie. ;)

Tak a propo spojler przyda się na zimę :hyhy: :rotfl:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 5 lutego 2015, 22:54 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
martin4004 napisał(a):
całkiem innego znaczenia nabiera kupienie samochodu "na raty"
powoli, powoli i już niedługo będzie miał całe e46...

A może on nie chce e46 tylko napompowane e36 :D W e36 pewnie ma mityczny motor i inne "lepsze" graty niż to było w e46 więc zmienił sobie tylko body kit.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 5 lutego 2015, 23:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 363
Moje BMW: CS
Spoiler na propsie :cwaniak: :cwaniak:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 6 lutego 2015, 10:52 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 605
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: 316i
Ludzie gówna/eksperci się wypowiedzieli, Adaś teraz tylko zostało zezłomować auto a spojler postawić jako ławkę przed domem :(
Kolejny temat potwierdzający że nie warto pisać o swoich planach projektach publicznie...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leo --> 330Ci turbo -->> stage 4 str. 157
PostNapisane: 6 lutego 2015, 10:58 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
Póki projekt był jednym z wielu ma forum było dobrze. Kiedy stał się wyróżniający poprzez jego efekty a Leo nabrał rozpędu pojawiła się fala hejtu i mądralińskich.

Pooolska, mieszkam w Pooolsce.....

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4566 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164 ... 229  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL