BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 6 czerwca 2024, 03:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Galerie do działu „Projekty zmodyfikowanych BMW - łap szpadyl definiszyn” są przenoszone wg. opinii i zdania moderatorów oraz administratorów forum.

Celem działu jest pokazanie ciekawych projektów BMW na tym forum, których modyfikacje przeprowadzone są na wysokim poziomie i skupiają się głównie na stronie mechanicznej i przy okazji „niestandardowych” zmianach stylistycznych.

Głównym kryterium oceny jest poziom modyfikacji BMW jak np. kompresor, turbo, upgrade-y zawieszenia, układu hamulcowego, układu wydechowego, ciekawsze SWAPy itp.
BMW przygotowane do sportu, amatorskich wyścigów i weekendowych zabaw



Userzy nie mają możliwości zakładania galerii w tym dziale, galerie są tu przenoszone przez moderatorów i administratorów forum.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 572 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 19 lutego 2012, 13:43 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 593
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: E24, E60
Kod silnika: M30B35, M57D30TÜTOP
Inur napisał(a):
Zagnieździły się w nim brytyjskie korniki, jest podobno 7mm podniesiony względem kielicha prawego.

O kurde! :O To pewnie geometrię szlak trafił... :( Co zamierzasz z tym robić? Na ramę do prostowania samochodów i obspawać?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 24 lutego 2012, 12:01 
Offline
Forumowicz

Posty: 167
Moje BMW: M3 F80 LCI
Kod silnika: S55B30
Gratuluję zapału i wytrwałości mimo tylu przeciwności losu i tak olbrzymiej złośliwości przemiotów martwych. Jak poskładasz emkę z S62 to masz zamiar nią jeździć w WPP czy od razu Mistrzostwa Polski?

_________________
///M3


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 24 lutego 2012, 17:20 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Z kornikami problem już zażegnany, obspawaliśmy kielich lewy i prawy. W lewym znajduje się fragment poszycia z E46. Więc można powiedzieć że ta buda to takie E41.

Kolego Oleg_BMW w tej chwili nie robimy S65 (S62 to inny silnik, nie było go w planach) ze względu na możliwy brak trakcji. Przejechałem się rajdówko-torówką E36 M3 3.2 zrobioną przez firmę która mi teraz składa auto i to naprawdę pocisk. Na tę chwilę nie potrzebuję niczego szybszego. Jeśli będą chęci to na przyszły sezon wleci S65.

A co do planów to na razie chcę startować w rallysprincie. Robię też licencję wyścigową za 2 tygodnie ale podejrzewam, że w WPP nie będę jeszcze startował. Troche mnie przeraża to co się dzieje podczas takiego wyścigu gdzie ludzie jadą 150km/h zderzak w zderzak przez zakręt.

Dziś byłem na treningu driftu kombi, na tył założyłem jakieś drewniane opony i wyjeździłem się za wszystkie czasy. Poniżej filmik z 3km nieprzerwanego driftu, wiem że dla byle doświadczonego driftera to żadne osiągnięcie ale mimo wszystko cieszy :D



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 24 lutego 2012, 17:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2371
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: e32
Kod silnika: m60b40
bardzo dobrze Ci idzie :hurra:

_________________
Obrazek

Bo najważniejsza jest Pasja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 24 lutego 2012, 19:55 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 761
Ładnie :super: W NFS było by w diabły punktów za taki drift :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 24 lutego 2012, 19:56 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 760
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Moje BMW: E 36
Kod silnika: M52B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=65425
Ogarniasz jazdę bokiem pięknie Gratulację może i mi kiedyś się tak będzie udawać. Powodzenia w projekcie bo jest konkret :)

_________________
Wiele serc, jedno bicie BMW na całe życie !

Moja skromna Galeria - viewtopic.php?f=6&t=65425


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 24 lutego 2012, 23:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 586
Moje BMW: 3x E36 + E38
Kod silnika: V8
Włożenie S65 to nie takie hop siup no i sam silnik kosmicznie drogi...
zobaczymy jak się będzie sprawował w tegorocznym sezonie driftu bo ktoś go wkłada tylko nie pamiętam w jaką budę.

Filmik z driftem rewelka, szacuneczek :ok:

_________________
Obrazek ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 25 lutego 2012, 20:06 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Dzięki koledzy :)

S65 to nie problem, mechanicznie silnik pasuje zupełnie jakby był do tego auta stworzony. Odpaleniem i strojeniem zajmuje się dystrybutor AEMa w Wawie. Koszt na gotowo z silnikiem to 35tys, swego czasu podobne pieniądze brał PUZ za włożenie poliftowego S62 a to silnik dobre 7 lat starszy i technologicznie lata świetlne za S65.

Dziś wystartowałem sobie w SuperOESie. Na przodzie użyłem zwykłych deszczy wyścigowych Pirelli natomiast na tył zaryzykowałem i kupiłem opony Profil XR01 225/40R18 w miękkiej mieszance, docięte lekko na deszcz. Na suchym trzymała nieziemsko i nawet nie udało mi się jej przegrzać a jak spadł deszcz to już w ogóle byłem w szoku że opona może tak dobrze trzymać na mokrym. Nie dało się nawracać na ręcznym, bardzo ciężko było nawet na 1 biegu stracić przyczepność. I to wszystko za 320zł od sztuki :D

Przy okazji na filmikach zauważyłem że chyba siadły mi przednie amortyzatory D2 bo auto strasznie skacze. W drugim klipie widać jak wewnętrzne koło podskakuje w zakręcie kilkukrotnie.



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 25 lutego 2012, 21:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Inur, też bym z chęcią się powygłupiał na kartingowym poznaniu. Są to jakieś imprezy typowo driftowe? Skoro jesteś miejscowy mógłbyś mi przybliżyć jakie są ciekawe imprezy na torze Poznań żebym w sezonie mógł wpaść na coś ciekawego?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 26 lutego 2012, 18:07 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Tak, w najbliższych miesiącach:
- Track day co 2 tygodnie - zapomniałem adresu strony ale google prawde ci powie. 500zł wjazd, ok. 2.5h jazdy ze wcześniejszym nieobowiązkowym i darmowym szkoleniem.
- Treningi driftu - http://www.driftforum.pl > zawody, treningi imprezy > Tor Poznań
- 10 marca ostatni SuperOES, kolejny dopiero jesienią

No i jeszcze:
http://www.aw.poznan.pl

Generalnie jest co robić, jak są fundusze to kilka razy w miesiącu można po tym torze jeździć. A z licencją wyścigową co tydzień za darmo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 26 lutego 2012, 21:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 167
Moje BMW: M3 F80 LCI
Kod silnika: S55B30
Inur napisał(a):
Kolego Oleg_BMW w tej chwili nie robimy S65 (S62 to inny silnik, nie było go w planach) ze względu na możliwy brak trakcji. Przejechałem się rajdówko-torówką E36 M3 3.2 zrobioną przez firmę która mi teraz składa auto i to naprawdę pocisk. Na tę chwilę nie potrzebuję niczego szybszego. Jeśli będą chęci to na przyszły sezon wleci S65.

Tak, znam różnicę między tymi jednostkami. Nie wiem skąd mi się wzięło S62, bo cały czas pisałeś o S65. Czy chodzi o firmę PSS? Jeździłeś może tym czarnym sedanem e36 zbudowanym przez nich, czy jakaś inną?

_________________
///M3


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 26 lutego 2012, 23:36 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Oleg_BMW napisał(a):
Tak, znam różnicę między tymi jednostkami. Nie wiem skąd mi się wzięło S62, bo cały czas pisałeś o S65. Czy chodzi o firmę PSS? Jeździłeś może tym czarnym sedanem e36 zbudowanym przez nich, czy jakaś inną?


Tak, chodzi o PSS. Sedanem nie jeździłem, wydaje mi się że nie ma w nim nawet fotela pasażera. Auto zrobiło w zeszłym sezonie WPP 1:45 z debiutującym kierownikiem więc ma potencjał.

Chodzi o to auto:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 28 lutego 2012, 19:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 108
Posty: 359
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: e36ti, e30, e39d
Kod silnika: S50B30M10B18M57B29
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=117755&start=0
chodzą słuchy że S50B32 najlepiej rządzi nadwoziem pt. Compact... nie myślałeś o takiej paskudzie? ;)

_________________
ex.E30 2.0 drift-spec. http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=61472
ex.E36 2.5l drift compact viewtopic.php?f=6&t=72273
ex.E36 2.5l automatyczny sedan viewtopic.php?f=6&t=73945

jest E36 3.0M drift compact viewtopic.php?f=6&t=117755&start=0
jest E39 2.9l sportowa krowa na ropę viewtopic.php?f=6&t=124407


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 28 lutego 2012, 21:59 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Potrzebne jest auto z homologacją, z tego co pamiętam to jedyne modele które ją posiadały to M3, 325i coupe i 318is w sedanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 3 marca 2012, 22:49 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 501
Lokalizacja: Słupsk
Moje BMW: brak
Kod silnika: brak
Garaż: Pusto Jak Na Razie ;/
co nowego ?

_________________
BMW>>>>> BardzoMądryWybór :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 4 marca 2012, 21:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1407
Lokalizacja: POZnań*
Moje BMW: e28 520i| e38 740i
Kod silnika: m20b20 |m60b40
Inur napisał(a):
Potrzebne jest auto z homologacją, z tego co pamiętam to jedyne modele które ją posiadały to M3, 325i coupe i 318is w sedanie.



jak co to Ci mojego odsprzedam bo mój ma homologacje :cwaniak:

pozdro ;P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 4 marca 2012, 22:51 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Hamela przyjąłbym taki spoiler jaki masz w avatarze :P Ciężka część do dostania.

Co nowego hmm wybraliśmy kolor wnętrza i komory - ciemny srebrny z domieszką fioletowej perły. Kolor klatki pozostaje kwestią dyskusyjną ale chyba będzie błękitny. Ma pasować do oklejenia auta w barwy firmy. Auto od prawie tygodnia siedzi w innym warsztacie gdzie spawają klatkę. Dyfer przyjedzie na dniach. Myślę że ukończenie tego auta to kwestia 3 tygodni.

A jazda kombi powoli zaczyna przypominać odcinki Top Gear gdzie kupują auta za kilkaset funtów - dokładniej odcinek z Alfami :rotfl: Dziś spędziłem kilka godzin na torze robiąc licencję wyścigową i z biegiem czasu samochód zaczął się rozkręcać/rozpadać (dosłownie). Z każdym kolejnym elementem który odpadał spod auta jechało się coraz mniej stabilnie. Pod koniec jazd gdzie na szczęście nie było obowiązku pokonywania zakrętów na pełnym ogniu miałem wrażenie jakbym prowadził kilka odrębnych grup części a nie samochód :D . Co się rozkręciło to się z powrotem przykręci, problemem jest jednak gwint D2 który chyba się rozpadł bo nie ma żadnego tłumienia, coś wali, skrzypi i klekocze. Pół roku wytrzymał ten chiński wynalazek. Dlatego trzeba na gwałt coś zorganizować na 4 SuperOES i pierwszą rundę BMW Challenge który już za 6 dni.

A że mało tu ostatnio fotek to wrzucam zdjęcie z pól startowych:
Obrazek

Fajna sprawa ten kurs na licencję, polecam każdemu. Myślałem że to będzie seria wykładów wyłącznie o bezpieczeństwie a tu na zajęciach praktycznych sporo się dowiedzieliśmy o pokonywaniu każdego zakrętu z osobna, ćwiczyliśmy przejazdy a na końcu była symulacja wyścigu od ustawiania się na polach po formation lap, start i skończywszy na pokonaniu kilku okrążeń. Raczej nie zamierzam się ścigać chyba że wyścigi górskie ale taka licencja + członkostwo AW uprawnia do darmowych treningów na torze co tydzień.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 4 marca 2012, 23:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 586
Moje BMW: 3x E36 + E38
Kod silnika: V8
Oprócz RCZ-ta to na starcie straszliwa bieda...

Obsługa toru pewnie Cię pobłogosławi za odpadające części :)

_________________
Obrazek ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 4 marca 2012, 23:45 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 36
Posty: 2261
Lokalizacja: Pomiechówek
Moje BMW: E91 318d LCI
Kod silnika: N47
Garaż: E91 318d LCI + F20 118d LCI + F82 M4
Inur napisał(a):
A jazda kombi powoli zaczyna przypominać odcinki Top Gear gdzie kupują auta za kilkaset funtów - dokładniej odcinek z Alfami :rotfl: Dziś spędziłem kilka godzin na torze robiąc licencję wyścigową i z biegiem czasu samochód zaczął się rozkręcać/rozpadać (dosłownie). Z każdym kolejnym elementem który odpadał spod auta jechało się coraz mniej stabilnie. Pod koniec jazd gdzie na szczęście nie było obowiązku pokonywania zakrętów na pełnym ogniu miałem wrażenie jakbym prowadził kilka odrębnych grup części a nie samochód :D . Co się rozkręciło to się z powrotem przykręci, problemem jest jednak gwint D2 który chyba się rozpadł bo nie ma żadnego tłumienia, coś wali, skrzypi i klekocze. Pół roku wytrzymał ten chiński wynalazek. Dlatego trzeba na gwałt coś zorganizować na 4 SuperOES i pierwszą rundę BMW Challenge który już za 6 dni.


To jak Ty poskładałes ten samochód ?? :przestraszony: :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inur -->> E36 BMW M3 Touring (M3 str. 23)
PostNapisane: 6 marca 2012, 23:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 127
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: be em fu
Kod silnika: S14
Inur napisał(a):
Potrzebne jest auto z homologacją, z tego co pamiętam to jedyne modele które ją posiadały to M3, 325i coupe i 318is w sedanie.


Żadne E36 coupe nie ma homologacji FIA oprócz M3.
Za to w sedanie homolgacje posiadają 318is, 320i, 325i no i też M3.




Oczywiście w Niemczech każda buda może się ścigać zgodnie z prawem i bez większych problemów, ale u nas to niestety co innego :(

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 572 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL