BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 12:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 16 grudnia 2012, 21:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1324
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e66 750Li 2005r.
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=124085
rorafalki napisał(a):
no niby fajny, niby Jag, ale jakoś mu daleko do prawdziwego cygara
stan (ja we wszystkich Twoich autach) rewelacyjny, ale i tak jestem pewny, że niebawem wrócisz do Beem :)

Kto wie :oczami: Absolutnie BMW nie skreślam, w nowszym XJ raczej się nie widzę, poza tym to już inna półka cenowa, tak więc wcześniej czy później powrót do BMW jest nieunikniony. :)

--==Mały==-- napisał(a):
Wiele jest detali takich samych lub podobnych niestety nie znajdę teraz bo internet mi strasznie muli i ciężko wyszukać zdjęcia detali. Takie dwa na szybko.
Kierownica nie taka sama ale bardzo podobna. Lampka do podświetlania wnętrza też jest z forda.
Manetki za kierownicą tak samo.
Ogólnie konsola jest w fordowskim stylu a ja za nim nie przepadam.
Obrazek
Obrazek

No właśnie podobne, ale nie takie same, mi chodzi o to że w Jagu nie zostały użyte żadne elementy z forda, manetki i lampki są inne, podobne ale inne. Deska rozdzielcza nawiązuje przecież do starych jagów, zawsze była wielka topa pionowego drewna. Co do szycia foteli to wertowałem właśnie fotki różnych modeli forda i nie znalazłem podobieństwa. Przycisk do sterowania lusterek, który wkleiłeś, jest też podobny do tego w Renault i w innych markach, no już bez przesady :rotfl:
OK, może Ci się kojarzyć to i owo z tym czy tym, spoko, ja tu nie czuje nic z forda w środku i nie ma się co tu na siłę przekonywać. Widzę że jesteś uczulony na szczegóły to nie zapominaj że BMW też ma różne wpadki z jakością materiałów, zresztą jak każda marka, audi, MB, zawsze jakieś detale się znajdą. :)

Elliot napisał(a):
uwielbiam ten model :ok:

To robi się nas coraz więcej ;)

Lookhashi napisał(a):
Jest kocur :mad:
Znajomy ma właśnie xj poprzedniej generacji, wersja V8. Bardzo przyjemne auta te eXdżeje :ok:

Starsze XJ to już klasyka, jeszcze bardziej płaskie, jeszcze bardziej ciasne i dla mnie robią się to już bardziej auta do dbania i niedzielnych przejażdżek, niżeli do jazdy na codzień.

_________________
Pozdrawiam!
Paweł <Cobi>

Moje byłe e39 M5
Moje byłe e65 745i
Moje byłe e39 540i Touring
Moje byłe e36 325i Coupe

Obczaj mojego kota, nie bój się, nie gryzie:
Obrazek

V8 sound is my only drug!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 16 grudnia 2012, 21:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 4256
Lokalizacja: okolice Kępna
Moje BMW: E38 735i
Kod silnika: M62
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=166789
Piękny :) Kawał maszyny, bardzo mi się podoba :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 16 grudnia 2012, 21:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Przełącznik od lusterek w mondeo MKII i MKIII jest identyczny jak ten u Ciebie do regulacji kierownicy różni się tylko nadrukami.
To wszystko nie ważne ma się Tobie podobać mi przeszkadza fordość jaguara mimo,że to świetne klasyczne auta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 16 grudnia 2012, 21:42 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 637
Lokalizacja: CSW, PH
Moje BMW: E38
Kod silnika: M52
Cobi napisał(a):
Lookhashi napisał(a):
Jest kocur
Znajomy ma właśnie xj poprzedniej generacji, wersja V8. Bardzo przyjemne auta te eXdżeje

Starsze XJ to już klasyka, jeszcze bardziej płaskie, jeszcze bardziej ciasne i dla mnie robią się to już bardziej auta do dbania i niedzielnych przejażdżek, niżeli do jazdy na codzień.


Dokładnie, on sam na codzień jezdzi służbowym vanem a Dżag to takie autko do dbania i chuchania :cool:

_________________
WE SHALL KNOW NO FEAR


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 16 grudnia 2012, 21:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
Fordość Jaguara to i tak nic w porównaniu z Volkswagenowością Bentleya

a w Ferrari otwory wlotu powietrza we wnętrzu są jak w poprzedniej Pandzie, taki świat, niestety

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 16 grudnia 2012, 21:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Samochód przepiękny i mega stylowy :ok: Kolor też mi się strasznie podoba. 7er przy tym JAG`u wygląda tak kaszaniasto że niema nawet o czym gadać :D ! Widać od razu który samochód był projektowany pod gusta Europejskie a który pod Amerykańskie.

--==Mały==-- napisał(a):
W ferrari nie znajdziesz elementów fiata i to jest ta różnica.


No i tu się mylisz :) Jak będziesz w jakimś siedział tzn takim sprzed 2005 to pomacaj sobie np. dywan na podłodze a później zobacz jaki jest w Pandzie.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Ostatnio edytowano 16 grudnia 2012, 21:56 przez MAJSU, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 16 grudnia 2012, 21:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 637
Lokalizacja: CSW, PH
Moje BMW: E38
Kod silnika: M52
tak jak w volvo i renault. W v40 mam silnik renówki ale v70 z tego co wiem to jest volvoskie t5 i d5 ; tak samo x type bedzie miał wiecej z forda od xj.

_________________
WE SHALL KNOW NO FEAR


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 16 grudnia 2012, 22:47 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 561
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: F36 428i xdrive
Kod silnika: N20B20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=102823
Piękny Jaguar :hurra: wóz klasa sama w sobie :ok: 7-mka przy nim wygląda jak szafa 3-drzwiowa :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 16 grudnia 2012, 22:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Bobby Vintage napisał(a):
Samochód przepiękny i mega stylowy :ok: Kolor też mi się strasznie podoba. 7er przy tym JAG`u wygląda tak kaszaniasto że niema nawet o czym gadać :D ! Widać od razu który samochód był projektowany pod gusta Europejskie a który pod Amerykańskie.

--==Mały==-- napisał(a):
W ferrari nie znajdziesz elementów fiata i to jest ta różnica.


No i tu się mylisz :) Jak będziesz w jakimś siedział tzn takim sprzed 2005 to pomacaj sobie np. dywan na podłodze a później zobacz jaki jest w Pandzie.


Jeździłem F430 ale nie zwracałem uwagi na dywan akurat ale że dywan jest z tego samego materiału to nie to samo co żywcem wyjęte guziki czy inne elementy z auta A do B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 16 grudnia 2012, 23:09 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Kapitalny "Dżugular" :D gratuluje !

mam szacunek do Jagów, moj znajomy jezdzi nimi od lat, gdyby nie wielka miłosc do BMW , pewnie dzis jezdziłbym Jaguarem. Te auta mają styl. Kiedyś kupilismy ze znajomym Xj8 2000 rok, w schowku na rękawiczki znajdowało sie skorzane etui, a tam " Coventry Golf Club Members Pass " , wystawione przez Jaguara z okazji zakupu auta :D . No i zapach skóry- w Jaguarze niepowtarzalny !

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 16 grudnia 2012, 23:15 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2826
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e36
Kod silnika: 320i
Auto moze i orginalne ale kompletnie mi sie nie podoba. Może ze wzgledu na moj wiek jeszcze nie "dorosłem" do takiego auta. Kojarzy mi sie z starszym panem z cygarem w ustach i siwymi włosami. Linia wnetrze dla pana 50+. Dlatego BMW góruje dla mnie nad Jaguarem bo daje tak samo duży luksus i prestiż a przy tym jest drapieżne i dla mlodszych i dla starszych, dla każdego coś sie znajdzie kwestia potrzeb i funduszy. Tutaj natomiast jak powiedzialem kompletnie nie moj swiat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 00:31 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Fajny opis i fotki, dobrze sie czytało :ok:
Ciekawi mnie bardzo kwestia tego klimatu w Jagu, nie wiem o co w tym biega.
PO takim opisie załuje że nie zainteresowałem sie Jagiem jakoś wcześniej, szokujące są właszcza stwierdzenia o prowadzeniu w porównaniu do 7ki....
W sumie, to te auta u nas są nieznane, jakieś obiegowe opinie latają, ale zupełnie nie wiadomo co kaman....
Co jak co, ale klasy tym auto nie można odmówić, i to jest fakt że bardzo przyciągają uwagę ludzi, wtacza się jakiś stary XJ 80's, z kwadratowymi lampami, i ludziska się gapią, jak sie pytam czy wiedzą ile takie auto kosztuje to nie są w stanie nic powiedzieć, ani z jakiego roku auto pochodzi. Auto robi wow jakby kosztowało 20 razy tyle, ile jest warte

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 10:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 4135
Lokalizacja: POznań
Moje BMW: e65
Kod silnika: N62
Garaż: 3er http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=89854

7er http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=100011&start=0
Jaguar to prawie jedyna marka do której byłbym skoro sie przesiąść z BMW.

Mimo iż niektóre modele trącą fordem.

_________________
125p PRL-RWD viewtopic.php?f=55&t=130919

e65 745i http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=127319
e38 http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116406&start=0

"To jest Polska stary, tu się ciężko oddycha..."

brak zgody na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 11:06 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 32
Posty: 3149
Dla mnie bomba, slnik jest ogolnie dobrą konstrukcją, samochód ma styl.
Wnętrze jest boskie, wykonanie wnętrza też.

Jaguar to moja ulubiona marka i szczerze mówiąc wolę nowsze modele :D
Nowy XJ jest po prostu dużo lepszy technicznie.

Prawdą jest że niektóre przełączniki są Fordowskie, ale przy całokształcie auta to NIC :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 12:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1904
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Moje BMW: E92 335i, Z3 2,8 FL
Kod silnika: N54B30, M52TUB28
Auto piekne, kolor i wnętrze oraz linia to bajka. Sam mam Daimlera Double-six V12 (XJ serii III), i te auta z kotem mają coś w sobie. Albo rozkochają w sobie osobe albo wogóle osoba nigdy na nie nie spojrzy.

_________________
Był:
- Golf 1,8 MK III
- E36 320 coupe
- E46 328i coupe
- E46 330i FL coupe
Jest:
- E92 335i
- Z3 2,8i FL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 12:58 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1329
Lokalizacja: Bytom
Rzadki rarytas na polskich drogach. Najbardziej klasyczne limo, smukłe i "lekkie" w przeciwieństwie do niemieckich i japońskich bezkształtnych baleronów.
Kolorystyka mało "dżagowska" - tylko "zgnita" zieleń na chromach + beżowy środek przy takim klasyku wchodzi w grę.
Gratki ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 13:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1324
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e66 750Li 2005r.
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=124085
.Jacek., Bobby Vintage, krzysiekOST, mani210 - dzięki za miłe słowa :ok:

Lookhashi napisał(a):
tak jak w volvo i renault. W v40 mam silnik renówki ale v70 z tego co wiem to jest volvoskie t5 i d5 ; tak samo x type bedzie miał wiecej z forda od xj.

Tak to jest w przypadku tańszych modeli, wykorzystuje się to co już jest sprawdzone, tak samo np. RR Ghost na płycie od BMW 7. Takie specyficzne marki, zwłaszcza niszowe takie jak Jag, Bentley, RR, itp. nie przetrwały by gdyby nie przejęcie przez większe koncerny. Wprowadzenie mniejszych/tańszych modeli też było nieuniknione, to na ich sprzedaży zarabia się najwięcej, tak wygląda obecny rynek.

Frank napisał(a):
Kapitalny "Dżugular" :D gratuluje !

mam szacunek do Jagów, moj znajomy jezdzi nimi od lat, gdyby nie wielka miłosc do BMW , pewnie dzis jezdziłbym Jaguarem. Te auta mają styl. Kiedyś kupilismy ze znajomym Xj8 2000 rok, w schowku na rękawiczki znajdowało sie skorzane etui, a tam " Coventry Golf Club Members Pass " , wystawione przez Jaguara z okazji zakupu auta :D . No i zapach skóry- w Jaguarze niepowtarzalny !

Dzięki, dla Ciebie jedyną alternatywą byłby tu pewnie S-type R lub XJR, było kiedyś porównanie XJR z e39 M5, chyba W TopGear. Wiadomo że M5 lepsze, ale porównanie ciekawe, zwłaszcza że XJR to ponton klasy BMW 7, a zestawili go z 5-tką. Co do zapachu skóry to prawda. :)

eminencja jones napisał(a):
Auto moze i orginalne ale kompletnie mi sie nie podoba. Może ze wzgledu na moj wiek jeszcze nie "dorosłem" do takiego auta. Kojarzy mi sie z starszym panem z cygarem w ustach i siwymi włosami. Linia wnetrze dla pana 50+. Dlatego BMW góruje dla mnie nad Jaguarem bo daje tak samo duży luksus i prestiż a przy tym jest drapieżne i dla mlodszych i dla starszych, dla każdego coś sie znajdzie kwestia potrzeb i funduszy. Tutaj natomiast jak powiedzialem kompletnie nie moj swiat.

Wiem że jaguar może się tak kojarzyć, ja też nie jestem jakimś poważnym gościem, nie grywam w golfa i nie spotykam się na partyjkach brydża :rotfl: poprostu podobają mi się takie auta, takie wnętrza. Etykieta starszego dziadka jest tu mylna, bez dwóch zdań można XJ-ta określić mianem sportowej limuzyny, dobry rozkład mas, lekkie nadwozie, czuły układ kierowniczy, fajnie trzymające w zakrętach fotele, niski prześwit (trzeba uważać na śpiących policjantach, tam gdzie 7 przeskakuje bez problemu, jagiem muszę powoli przejeżdżać bo zahacza).

Boogie napisał(a):
Fajny opis i fotki, dobrze sie czytało :ok:
Ciekawi mnie bardzo kwestia tego klimatu w Jagu, nie wiem o co w tym biega.
PO takim opisie załuje że nie zainteresowałem sie Jagiem jakoś wcześniej, szokujące są właszcza stwierdzenia o prowadzeniu w porównaniu do 7ki....
W sumie, to te auta u nas są nieznane, jakieś obiegowe opinie latają, ale zupełnie nie wiadomo co kaman....
Co jak co, ale klasy tym auto nie można odmówić, i to jest fakt że bardzo przyciągają uwagę ludzi, wtacza się jakiś stary XJ 80's, z kwadratowymi lampami, i ludziska się gapią, jak sie pytam czy wiedzą ile takie auto kosztuje to nie są w stanie nic powiedzieć, ani z jakiego roku auto pochodzi. Auto robi wow jakby kosztowało 20 razy tyle, ile jest warte

Dzięki :) Co do klimatu to ciężko ubrać to w słowa, chodzi o to jak się czujesz za kierownicą, powiem tak - świetna pozycja za kółkiem, wysoko poprowadzony tunel środkowy, wysoko pociągnięta linia kokpitu przez całą szerokość auta, do tego pionowa ściana drewna sprawia że czujesz się bardziej jak w przytulnym, uszytym na miarę Coupe, auto sprawia wrażenia zbitego, zwartego, a właściwie takie jest, do tego potężna płaska deska przez szybę przechodzi w długą maskę z przepięknym przetłoczeniem, to jest widok który cały czas mamy przed oczami podczas jazdy, garb na masce kojarzy mi się z czymś sportowy, przychodzi mi na myśl Camaro, Corvette. Ogólnie też cały styl wnętrza, typowo angielski, jakość i kształt elementów/materiałów, można się dopatrzyć drobnych wad drewna, wygląda tak jak by była to ręczna robota (może jest, :-k nie wiem), w każdym XJ trochę się to drewno różni, dla mnie auto ma duszę.
Co do porównania z 7 to nie powinno to dziwić, masa i środek ciężkości w XJ robią swoje, 7 to krowa na tle Jaga, ale to co mi się w 7 podoba to że można iść na łukach przy dużych prędkościach pełnym ogniem na granicy przyczepności, jeśli auto będzie miało już dość to daje to dyskretnie odczuć i nie ma wrażenia że zaraz tył będzie chciał Cię wyprzedzić, a w XJ jest takie wrażenie i tu się boję nim jechać ma maxa. Lepiej sprawdza się na krętych górskich drogach.

BRAWET napisał(a):
Dla mnie bomba, slnik jest ogolnie dobrą konstrukcją, samochód ma styl.
Wnętrze jest boskie, wykonanie wnętrza też.

Jaguar to moja ulubiona marka i szczerze mówiąc wolę nowsze modele :D
Nowy XJ jest po prostu dużo lepszy technicznie.

Prawdą jest że niektóre przełączniki są Fordowskie, ale przy całokształcie auta to NIC :)

Nowy XJ to zapewne niesamowite auto, ale szkoda że nazwali go XJ bo całkowicie zrywa z budowaną prze lata tradycyjnością i konserwatyzmem tego modelu.

Co do przełączników to na boga pokażcie mi które to przełączniki, ja tu żadnych przełączników z forda nie widzę. Mały tak mnie natchnął do poszukiwań że oprócz elementu do sterowania kierownicą i pedałami, który można uznać za Fordowski, znalazłem jeszcze jedne wspólny element z którymś tam modelem Forda - lusterko wsteczne.
Co do przełącznika to mimo że wykorzystali ten z forda to jednak nie jest on elementem wspólnym, ma inny rozkład pinów i nie ma znaczka forda, tylko Jaguara:

Obrazek

Obrazek

Przynajmniej tyle się postarali, a nie jak kupujesz część do audi ze znaczkami VW.

Kolejna sprawa to wspomniany kluczyk-scyzoryk, tak naprawdę to grot i transponder immo jest fordowski, obudowa już jest inna zrobiona tylko dla Jaga:

Obrazek

Tak więc myślę że są to nie znaczące detale, nic innego nie znalazłem, manetki czy szycie foteli o których wspominał Mały nie mają nic wspólnego z fordem, tak samo inne przełączniki we wnętrzu nie pochodzą z żadnego forda. Uważam że postarali się tu, a nie np. jak w Lambo poszli na łatwiznę pakując nawigacje żywcem wyjęta z Audi A4, tak samo panel klimy, FIS.
Poza tym cała konstrukcja karoserii, zawieszenie, są opracowane od podstaw bez wykorzystania żadnego elementu z forda.

sabbath napisał(a):
Auto piekne, kolor i wnętrze oraz linia to bajka. Sam mam Daimlera Double-six V12 (XJ serii III), i te auta z kotem mają coś w sobie. Albo rozkochają w sobie osobe albo wogóle osoba nigdy na nie nie spojrzy.

Twój XJ to rasowy kot bez dwóch zdań, tu napewno nikt nie zarzuci powiązań z Fordem hehe :) Podobnie jest z różnymi markami, np. SAAB, mnie się kompletnie nie podobają, a są entuzjaści zakochani w tych autach.

j27 napisał(a):
Rzadki rarytas na polskich drogach. Najbardziej klasyczne limo, smukłe i "lekkie" w przeciwieństwie do niemieckich i japońskich bezkształtnych baleronów.
Kolorystyka mało "dżagowska" - tylko "zgnita" zieleń na chromach + beżowy środek przy takim klasyku wchodzi w grę.
Gratki ;)


No niech to jakiś Anglik usłyszy - "zgnitą zielenią" nazywać ich przepiękny British Race Green :D

_________________
Pozdrawiam!
Paweł <Cobi>

Moje byłe e39 M5
Moje byłe e65 745i
Moje byłe e39 540i Touring
Moje byłe e36 325i Coupe

Obczaj mojego kota, nie bój się, nie gryzie:
Obrazek

V8 sound is my only drug!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 17:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Cobi napisał(a):
Mały tak mnie natchnął do poszukiwań że oprócz elementu do sterowania kierownicą i pedałami, który można uznać za Fordowski, znalazłem jeszcze jedne wspólny element z którymś tam modelem Forda - lusterko wsteczne.
Co do przełącznika to mimo że wykorzystali ten z forda to jednak nie jest on elementem wspólnym, ma inny rozkład pinów i nie ma znaczka forda, tylko Jaguara:


SKANDAL ! Jak ten samochód można w ogóle nazywać Jaguarem ! Przecież to jakieś 0,0000000001 wspólnych części !

:rotfl:

Właściciele RR o których wspomniałeś wcześniej pewnie też patrzą na plugawego Fantoma z odrazą że to badziewne BMW.

Mały jak już tam szukasz tych przełączników i podobieństw to w Fjerrari też znajdziesz cześci z Fiata, poszukaj sobie.

Tym krótkim porównaniem dochodzimy do wniosku że od czasu wąskiej lampy z M20B20 pod maską żaden samochód nie jest wart funta kłaków !

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 18:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Ja po prostu nie lubię fordów a jak tam wsiadam widzę forda i tyle.
Ogólnie wiele elementów jest bardzo podobnych w typowo fordowskim stylu i tyle luksusowy ford a że ta marka to dla mnie mega dziadostwo (miałem styczność z nowymi autami tej marki w firmie) dlatego jestem nastawiony sceptycznie choć przyznaje auto jest bardzo stylowe i ma swój czar wygląd zewnętrzny, silnik w przypadku v8 super naprawdę nie tuzinkowe samochody dla ludzi kochających auta ale wsiadam i jest problem.
Każdy ma swój gust i tyle. Elementy z audi czy vw by mi nie przeszkadzały ale na forda mam uczulenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cobi -->> Jaguar XJ6 X350 2003r.
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 18:42 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Piękne auto a z tym klimatem to święta prawda, Jaguar go ma :padam:
Teraz do skórki to tylko
http://zadbane-auto.pl/sklep/kosmetyki- ... -gliptone/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL