BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 11:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46]m47n wyciek z UPG czy obudowy rozrządu
PostNapisane: 8 sierpnia 2019, 14:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Witam Panowie od 3 lat mam mały wyciek który się teraz powiększył a nie mogę sam dojść kto jest sprawcą.Auto za 1.5tyg jedzie do serwisu nieautoryzowanego bmw

do rzeczy wyciek pojawia się dokładnie tutaj jak na zdjeciu

https://zapodaj.net/3eef4b60e13a0.jpg.html

jak czerwona kreska tak sobie od samej góry rogiem leci i w dół aż pojawia się na misce olejowej.Sprawdzałem latarką jak to wygląda jest to na 100% olej.Pompa wody ma 3lata hepu przebeig znikomy termostat też nowy oe bmw.Zauważyłem zapocenie na uszczelce UPG która wychodzi tutaj jak pokrywa rozrządu.Jest zapocenie i to widać o samej góry jak się zlewa.Ale nie jestem w stanie powiedzieć czy z obudowy rozrządu wychodzi czy z UPG :roll: Na 100% idzie to od samej góry czyli tutaj jak kreska pozioma czarna:

https://zapodaj.net/d68d934866de6.jpg.html

a tutaj jak to wygląda idąc nizej w stronę miski

https://zapodaj.net/5cb135c0cfa53.jpg.html

wydaje się jak by to puszczała UPG lub rozrząd.Stawiałem wcześniej na rozrząd ale uszczelka upg jest wyżej niż obudowa rozrządu a na niej tez widać zapocenie..jednym słowem widać to od samej góry.. z tym,że po lewej mamy pompę wody po prawej obudowę rozrządu a nad nimi UPG i jest z 1cm szerokości między rozrządem a pompą wodą dlatego nie jestem w stanie stwierdzić czy to z rozrządu czy z UPG


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]m47n wyciek z UPG czy obudowy rozrządu
PostNapisane: 10 sierpnia 2019, 11:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Panowie podpowie ktoś coś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]m47n wyciek z UPG czy obudowy rozrządu
PostNapisane: 15 sierpnia 2019, 11:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
wyciek namierzony.. pytanie co z tym da się samemu zrobić niestety uszczelka UPG :x

a dokładniej przyjrzałem się króćcowi pod kolektorem jest ok sucho,uszczelka zaworów też wszystko ok więc stawiałem na uszczelkę rozrządu :roll: co się okazuje olej pojawia się TUTAJ:

zdjęcie zrobione do góry nogami,żeby lepiej było widać :roll:

Obrazek

a tu zdjęcie z góry widać z daleka zapocenie nawet:

Obrazek

i tu jeszcze jedno

Obrazek

Olej wychodzi mi z tej wystającej uszczelki z pod głowicy.Uszczelka jest taka jakby po dwóch stronach metalowa a w środku z tworzywa i gdy naciskam na uszczelkę to mi olej z pod części ''metalowej,że tak to nazwę'' wychodzi.Po prostu naciskam palcami na uszczelkę i widać jak wydostaje się olej bo tak jak wspomniałem uszczelka jest nie mam jak tego pokazać,ale tak jak wspomniałem środek z tworzywa a z zewnątrz jest taka jak np uszczelka pompy wody.. i to się jak by rozwarstwiło..przez co naciskając palcem wyciska olej.Co dziwne tylko w tym miejscu to jest i to jest cały sprawca.. bo przez to,ze olej wycieka leci wtedy po dwóch stronach po jeden patrząc na prost silnika w lewo za termostatem o tutaj:

Obrazek

przez co potem olej znajduje się tutaj:

https://zapodaj.net/5cb135c0cfa53.jpg.html

a dalej dostaje się na miskę.Nad rogiem wystającym tej uszczelki są 3 śruby które przykręcają pokrywę rozrządu i tylko w jednym tym miejscu puszcza :roll: i nad tym jest też śruba ''IMBUS'' bo pokrywa rozrządu mocowana jest do głowicy na 3/4 śruby imbus.Może wystarczy dokręcić jedną lub te 3 śruby od rozrządu górne? i wtedy się może dociśnie ta część jedna? :roll:

3 śruby:

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]m47n wyciek z UPG czy obudowy rozrządu
PostNapisane: 15 sierpnia 2019, 13:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Powiem Ci kolego... szybka diagnoza szybka reakcja... dobra naprawa :super: :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]m47n wyciek z UPG czy obudowy rozrządu
PostNapisane: 15 sierpnia 2019, 13:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
HEH nie ma mi do śmiechu bo ruszyć głowicę co i pewnie rozrząd a rozrządu wolałbym uniknąć :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL