BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 11:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 61  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 26 stycznia 2022, 11:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1196
Bladego pojęcia o kredytach nie mam bo nie brałem nigdy, ale powoli przychodzi ten czas, tj. własnie za rok-dwa planuje.

Z tego co przeczytać zdążyłem, to jeśli miałbym mieć przy ryczałcie zdolność na poziomie 15% zdolności przy liniówce np. to wtedy mógłbym mieć problem, przy założeniu że nie zarabiam miesięcznie jakichś 30k, a tyle nie zarabiam ;)

Swoją drogą ciekawe ilu osobom się kredyt i faktyczna zdolność wysypie przy wzroście stóp z zera do tych 4-4,5 o których piszesz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 26 stycznia 2022, 12:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1484
Beatles napisał(a):
Swoją drogą ciekawe ilu osobom się kredyt i faktyczna zdolność wysypie przy wzroście stóp z zera do tych 4-4,5 o których piszesz


Wielu, bo była prowadzona duza akcja, żeby uciekać z gotówki i inwestować, bo inflacją zje Ci wszystko na koncie i niektórzy zainwestowali- w kredyty mieszkaniowe. A ze pierwszej polowie 2021 sami doradcy finansowi odradzali branie kredytów na stałej stopie (stala jest przez pierwszych kilka lat ofc), twierdząc, że max co podniosą to do poziomu przedpandemicznego i ludzie będą stratni. Co z tego wyniknęło wiemy i część tych osob nawet nie zaczela jeszcze spłacac, bo sa na etapie wpłat kolejnych transz deweloperom, a raty szybują w górę. Znam kilka takich przypadków- Rok temu inwestorzy pełną gębą, a teraz na wieść o kolejnym i kolejnym podniesieniu stop, trzęsą się jak galarety.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 27 stycznia 2022, 07:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1196
Mnie sie wierzyć nie chce akurat ze dla wielu przecietniaków do bedzie duzy problem, mysle ze stosunkowo niewielu ludzi jest ktorzy zyja z kredytem pod korek. Wsrod znajomych rozpytalem , wzrost rat prognozują na 400-600 zł. Oczywiście ze lepiej miec niz nie miec 600 zl ale swiat sie nie zawali


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 27 stycznia 2022, 08:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Beatles napisał(a):
Mnie sie wierzyć nie chce akurat ze dla wielu przecietniaków do bedzie duzy problem, mysle ze stosunkowo niewielu ludzi jest ktorzy zyja z kredytem pod korek. Wsrod znajomych rozpytalem , wzrost rat prognozują na 400-600 zł. Oczywiście ze lepiej miec niz nie miec 600 zl ale swiat sie nie zawali


Przygotowałbym się jednak na stopy minimum 8 - 10% aby spać spokojnie. Inflacja raczej będzie rosła, a wraz z nią stopy do pewnego poziomu. Scenariusz 12 - 15% jest mało prawdopodobny na szczęście.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 27 stycznia 2022, 09:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1484
Beatles napisał(a):
nie sie wierzyć nie chce akurat ze dla wielu przecietniaków do bedzie duzy problem, mysle ze stosunkowo niewielu ludzi jest ktorzy zyja z kredytem pod korek


Wystarczy kalkulator i pare informacji- Jeśli, tak jak wyżej pisaliscie, stopa referenycjna osiagnie tylko 4,5-5%, to przy np. kredycie 300k rata wzrosnie o około 750-900zl, dodaj do tego jeszcze wzrost cen usług i towarów na przestrzeni roku. To nie kwestia kredytu pod korek, ale wewnętrznego spokoju, bo ludzie brali kredyty i cos tam sobie kalkulowali rok, pólotra roku temu, a z kredytem zastały ich teraz calkiem inne realia. Deweloperzy są nachapani po kilku latach zniw, bo ceny mieszkan szly galopem od 2016-2017 roku, ale na rynku wtornym moga pojawiać sie fajne okazje. Taka tam spekulacja. :zawstydzony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 27 stycznia 2022, 13:25 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 45
Posty: 796
Lokalizacja: Starogard Gdański
Moje BMW: Mercedes
Kod silnika: V8
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=160023
obecnie od kilku dni giełda zasuwa w dół to też pojawi się trochę okazji by coś kupić.

_________________
Zapraszam na mój kanał o motoryzacji
https://www.youtube.com/channel/UCNvQ4u ... m0itanaAsg

Prezentacja BMW E39
https://youtu.be/PJeIoCG2tgU

Nissan Murano
https://youtu.be/VLJ8SzF14AY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 27 stycznia 2022, 22:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Idiotyzm goni idiotyzm...

https://wiadomosci.wp.pl/jest-nowa-wers ... 862580928a

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 28 stycznia 2022, 12:47 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 45
Posty: 796
Lokalizacja: Starogard Gdański
Moje BMW: Mercedes
Kod silnika: V8
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=160023
jiGsaw napisał(a):


zgodność w tym temacie jest dla Lewicy i Platformy natomiast u miłościwie nam panujących mamy rozłam

https://youtu.be/VcIOULyVeUo

_________________
Zapraszam na mój kanał o motoryzacji
https://www.youtube.com/channel/UCNvQ4u ... m0itanaAsg

Prezentacja BMW E39
https://youtu.be/PJeIoCG2tgU

Nissan Murano
https://youtu.be/VLJ8SzF14AY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 28 stycznia 2022, 13:01 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Parafrazujac marszalka Pilsudskiego, przygłupom z konfederacji kury szczac prowadzac , a nie polityke robic :rotfl: . Jeszcze sie nie nauczyli czym sa wrzutki na emocje medialne czy pod zamrazarke sejmową. Psy szczekają karawana jedzie dalej.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 28 stycznia 2022, 13:30 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
No tak lepsi są doświadczeni zawodowi politycy którzy niszczą kraj dla swoich korzyści a ludzi mamią kłamstwami


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 28 stycznia 2022, 19:35 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Zdzira 850I napisał(a):
No tak lepsi są doświadczeni zawodowi politycy którzy niszczą kraj dla swoich korzyści a ludzi mamią kłamstwami


Tacy są najlepsi, zaprawieni w bojach ;)
Od 30 lat gęby te same tylko nazwy grup przestępczych się zmieniają, robią dużo żeby nie zmieniło się nic..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 28 stycznia 2022, 21:19 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Dokładnie jak piszesz a reno się cieszy bo kradną już zawodowo a nie amatorsko


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 28 stycznia 2022, 22:57 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Odezwal sie uczciwy zdzira, ktorego grabie nie grabią do siebie :rotfl: .
Smieje sie z naiwnosci tych, ktorzy w swoim oderwaniu od rzeczywistości nadal wierza w nieplacenie podatków, skladek i paliwo po 3 zl oraz w to ze korwiny, mentzeny , bosaki, dziambory zajeli sie polityką dla dobra publicznego.:rotfl: . Mimo ze Korwin publicznie przyznał, że ich program nie sluzy do realizacji a do przyciągania wyborcow. A Mentzen powiedział wprost, ze gdyby rządziła konfederacja podatki bylyby bez zmian, bo z czego panstwo sfinansuje wydatki , które i tak musi sfinansowac majac zaciągnięte zobowiązania. :rotfl:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 29 stycznia 2022, 08:52 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Ale ja nie mówię o podatkach tylko o kradzieżach co ma jedno do drugiego??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 29 stycznia 2022, 12:45 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Kto i ile ukradł od 89r? :rotfl:

Tylko naiwniak wierzy, że "nowi " cos zmienią. Nie, nie zmienią. Majac usta pelne frazesów dzieki podatnikom tez chcą sie dorobic.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 29 stycznia 2022, 15:53 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
No jednak jak pokazuje historia żeby cokolwiek się zmieniło zawsze muszą być nowi ludzie

Ale żyj dalej w swoim świecie dobrobytu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 29 stycznia 2022, 15:59 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Młodsi to nie znaczy nowi skoro maja te same polityczne korzenie. Co do zasady , grabie grabią do siebie i dotyczy to kazdej opcji . Nie dosc ze jestes naiwny to rowniez tępy postrzegajac swiat 0-1.

Kto i ile ukradl od 89r ? :rotfl:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 29 stycznia 2022, 19:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Cieszę się, że wreszcie to przyznałeś. Tylko Konfa to młodzi bez politycznych korzeni i tylko oni głoszą tezy antysystemowe. I choćby dlatego musza dostać szanse.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 29 stycznia 2022, 20:10 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
jiGsaw napisał(a):
Cieszę się, że wreszcie to przyznałeś. Tylko Konfa to młodzi bez politycznych korzeni i tylko oni głoszą tezy antysystemowe. I choćby dlatego musza dostać szanse.


:rotfl: :rotfl: :rotfl: jigsaw naucz sie czytac ze zrozumieniem , nazwiska tez zostaly wymienione + grafika str 26 .
Mlodszy Mentzen, Kulesza,Berkowicz itd idą drogą starszego Korwina. Dla Mentzena, Kuleszy, Berkowicza korzeniami politycznymi są poglady Korwina.

Obrazek

Cytuj:

Stały polityczny patent janusza. Raz na jakiś czas nabrać jakiś kucy, którzy na niego zagłosują, szarpnąć trochę państwowej kasy i tak się kręci swój polityczny biznesik od 30 lat ciągle znajdując frajerów.

Skąd konfederacja weźmie pieniadze na realizację postulatów?
Jak to skąd. W styczniu obniżasz podatki, do czerwca wszystkie światowe firmy przenoszą się do Polski, a pod koniec roku jak zamykasz budżet to już nie wiesz czy te wszystkie nadwyżki budżetowe przeznaczyć na broń nuklearną czy na podbój galaktyki. Tak działa świat jak ma się 12 lat.

Naiwna jest wiara w to, że oni to wprowadza i że to jest tak proste i że to po prostu łatwo zadziała. Dzień dobry nie ma Zusu, podatek 0% pitu, silne armia super służba zdrowia witaj w wielkiej Polsce



_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 30 stycznia 2022, 09:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Zdrajcy z P{isu, jeden za drugim raz za razem, krok za krokiem doprowadza nasz kraj do ruiny! Czy szukać trzeba daleko? Moze przypomnę bo jeden z wielbicieli wyżej chyba nie pamieta jaką rocznice obchodziliśmy kilka dni temu. Mijają 33 lata, a wielu dalej żyje w wykreowanym przez media teatrzyku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To zdjęcia jak opijano zwycięstwo czyli likwidację Polski 27.01.1989 r. - w willi MSW w podwarszawskiej Magdalence doszło do spotkania Lecha Wałęsy i gen. Czesława Kiszczaka, na którym ustalono procedurę obrad Okrągłego Stołu, ich zakres oraz termin rozpoczęcia.

Może weźmy pod lupę premiera? Kto kradnie i gdzie pyta Reno, ehhh może zapomniałeś Reno ile zarabiał Premier w WBK będąc prezesem? Przypomnieć? Były to prawie 4 miliony zł rocznie. Facet, który przez czas tego etatu zarobił 39 milionów złotych okazuje oświadczenie majątkowe stwierdzające posiadany majątek w kwocie 4 milionów :rotfl: i chętnie obejmuje stanowisko ministra gospodarki, za płacę prawie dziesięciokrotnie niższą. Patriota, filantrop, czy jak? A jak robi takich jak Ty? Np ogłasza, że połączy 3 największe polskie firmy paliwowe: ORLEN, LOTOS i PGNiG. W tych trzech koncernach skarb państwa ma następujące udziały: Orlen 27,5%, Lotos 53 %, PGNiG 72,4%. Można powiedzieć, że właścicielem 2 koncernów Lotosu i PGNiG jest jeszcze polski Skarb Państwa. Po połączeniu tych i zsumowaniu ich nominalnej wartości w nowym koncernie skarb państwa będzie miał udział tylko 40,3%. Państwo polskie straci więc kontrolę nad najważniejszą gałęzią gospodarki. Pozostali właściciele pochodzą od Ameryki Północnej, poprzez Europę, Azję, aż do Nowej Zelandii.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 61  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL