BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 10 maja 2024, 10:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 1 lutego 2010, 21:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Witam, jak w temacie. Jestem trochę przewrażliwiony bo znajomy kupił Audi w komisie po czym auto wyjechało mu w biały dzień spod domu. Po 2-letnim śledztwie wyszło, że komis dorabiał kluczyki do każdego auta, po sprzedaży odprowadzał klienta pod dom i po jakimś czasie odbierał przedmiot sprzedaży :cisza: :wstyd: :cenzura: Teraz jest duże prawdopodobieństwo, że też kupię auto z takiego masowego miejsca i wolę dmuchać na zimne, czy jest możliwość zmiany kluczyków zamków stacyjki itd pod nowy kluczyk? Wiem że to tylko 1 ze sposobów zabezpieczenia auta i tak naprawdę jest do obejścia przez wybicie szyby, do tego jest pewnie kosztowny ale pytam z czystej ciekawości. Ile to może kosztować i czy da się to zrobić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 1 lutego 2010, 21:52 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Troche nie na temat ale znajomy opowiedzial mi podobna historie. Tylko ze w niej jakis jego kolega kupil w miare nowego busa za pozadne pieniadze , ktory niestety ( na szczescie) nie chcial zmiescic sie do garazu. Gosc podobno bal sie trzymac auto pod chmurka bez AC i ulamal lusterko zeby dal rade wjechac. Co sie okazalo w lusterku byl schowany kluczyk :) Tacy to sa ludzie pomyslowi.

A teraz bardziej na temat. Z dorobieniem kluczyka do BMW to nie jest tak prosto bo trzeba go zaprogramowac ( pewnie dotyczy sie to modeli gdzie jest immobiliser ) a z tego co czytalem na forum trzeba wysylac vin do fabryki i w ogole cuda na kiju , operacja do najtanszych nie nalezy. Zwroc moze uwage na ilosc kluczykow do auta jaka oferuje sprzedajacy, bo czasem moze tak byc ze dostaniesz jeden a jeden rzekomo zaginol w akcji ;) a to moze byc podejrzane


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 2 lutego 2010, 08:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
A to nie jest tak np. że zamawiam w serwisie nowe kluczyki, surowe, które mogą zostać np. zakodowane tak, żeby nie działały stare (np zgubione, lub kluczyk, który przykładowo się właścicielowi "zgubił") ? Czytałem gdzieś że koszt kodowania kluczyka+kluczyk to ok 450-800zł I teraz pytanie czy da się tak zakodować nowy kluczyk, żeby te stare były bezużyteczne?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 2 lutego 2010, 09:28 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 749
Moje BMW: E 46 330d
Kod silnika: M57
niewiem ale mi 1 kluczyk nie dzialal i sobie zrobilem kodowanie kluczyka samemu.tylko niewiem czy za kazdym takim kodowaniem kluczyki sie przestrajaja na nowy inny kod czy jest ten kod jedyny i moze go zmienic tylko serwis.....tego niewiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 2 lutego 2010, 09:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
Da się pany zakodować od nowa kluczyki, ale to tylko kodowanie centralnego zamka i alarmu...
Fizycznie starym (czy też dorobionym) kluczykiem da się otworzyć auto, a alarm przestaje wyć w momencie przekręcenia tym kluczykiem w stacyjce...(czy też w momencie odpalenia auta) :zalamany:
Polecam temat:
viewtopic.php?t=22461
i
viewtopic.php?f=1&t=48373&hilit=kodowanie+kluczyka
hej :)
dareks55 napisał(a):
niewiem ale mi 1 kluczyk nie dzialal i sobie zrobilem kodowanie kluczyka samemu.tylko niewiem czy za kazdym takim kodowaniem kluczyki sie przestrajaja na nowy inny kod czy jest ten kod jedyny i moze go zmienic tylko serwis.....tego niewiem

to kodujmy kluczyki sedem razy albo jakąś inną ilość.... i wtedy złodziej nie dojdzie... ale tak jak wyżej napisałem dociętym kluczykiem z dobrym immo... otwiera się auto i odpala... :zalamany:

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 2 lutego 2010, 09:35 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 749
Moje BMW: E 46 330d
Kod silnika: M57
masz tu kodowanie na 1 i 2-gi kluczyk

1. Wsiasc do samochodu i zamknac drzwi
2. Wlozyc kluczyk do stacyjki i przekrecic na pozycje nr1(zapala sie kontrolka AIRBAG) maxymalnie na 5 sek. i wyjac kluczyk z powrotem
3. Nacisnac i przytrzymac przycisk otwierania. Nie puszczajac tego przycisku nacisnac krotko, trzykrotnie w ciagu 10 sek przycisk zamykania
4. Puscic przycisk otwierania jesli proba sie udala to centralny zamknie sie i otworzy zaraz.
5. Jesli jest kolejny kluczyk to juz bez wkladania do stacyjki powtarzamy pkt. 3 i 4, trzeba to zrobic w ciagu 30 sek. dla kazdego kolejnego kluczyka(lacznie moga byc 4).

Powtarzac do skutku na pewno sie uda tylko pamietajcie ze przy kolejnym kluczyku nie wkladac go juz do stacyjki tylko szybko powtorzyc sekwencje z przyciskami w pilocie.(ja tez robilem ten blad z kolejnym kluczykiem)

Budowa kluczyka i jego wyglad nie maja znaczenia obydwa dzialaja tak samo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 2 lutego 2010, 11:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Mam jeszcze jeden pomysł. Na allegro są zestawy po ok 400-600zł składające się z kompletu stacyjka+ews+wkładka bagażnika+wkładka drzwi+kluczyk. Może mienić na coś takiego i kluczyk już sobie dorobić we własnym zakresie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 2 lutego 2010, 16:53 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Depson napisał(a):
Mam jeszcze jeden pomysł. Na allegro są zestawy po ok 400-600zł składające się z kompletu stacyjka+ews+wkładka bagażnika+wkładka drzwi+kluczyk. Może mienić na coś takiego i kluczyk już sobie dorobić we własnym zakresie?


A nie lepiej po prostu kupic z pewniejszego zrodla, zobacz ile Cie to bedzie kosztowalo. Na starcie juz masz koszty pewnie jakies 1000 zł bo musisz doliczyc programowanie kluczyk i robocizne. Druga sprawa (troche odbiegajac od tematu) jest taka ze jak ktos chce ukrasc BMW ( mam na mysli jakies nowsze) to musi sie znac, a taki co sie zna na swoim fachu to Ci zabieze auto bez wzgledu na zabezpieczenia. Ostatnio przegladalem ranking na wp kradzionych aut to z 28 najbardziej chodliwych nie bylo zadnego BMW, cos w tym chyba musi byc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 2 lutego 2010, 18:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
jawa85 napisał(a):
A nie lepiej po prostu kupic z pewniejszego zrodla, zobacz ile Cie to bedzie kosztowalo. Na starcie juz masz koszty pewnie jakies 1000 zł bo musisz doliczyc programowanie kluczyk i robocizne.


No dobrze tylko jakie źródło jest pewniejsze. Auto jest w firmie, która zajmuje się sprowadzaniem samochodów. Czy pewniejsze źródło to import prywatny? Trudno powiedzieć i nie ma reguły. Zgadzam się też że dla chcącego nic trudnego i nawet jakbym ściągał koła na noc to auto może zostać skradzione. Dużo łatwiej jest jednak to zrobić kiedy wiesz gdzie auto się znajduje i masz do niego dorobiony albo rzekomo zagubiony kluczyk. Wiem, że trochę koloryzuję ale weź pod uwagę że tak jak napisałem na samym początku znam taką sytuację z "własnego podwórka". Samochód sprzedany, odprowadzony pod dom i po jakimś czasie odpalony kluczykiem. Bez włamywania się, bez hałasu, bez zbędnego zachodu i na przekór rankingom kradzieży :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 2 lutego 2010, 19:05 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Zgadzam sie z Toba, taka sytuacja Ciebie w jakis sposob dotknela wiec jestes przezorny. W sumie to nie wiem jak sam bym sie zachowal ,ale trzeba spojrzec tez z tej strony ze gdyby zalozyc ze w kazdej chwli ktos nas tak moze przekrecic to do konca zycia bedziesz rozbieral to wszystko i zakladal na nowo przy kazdym zakupionym aucie. Tylko jak kupisz takie zamki na allegro to pamietaj ze taki sprzedajacy tez ma dostep do Twoich danych zamieszkania ;) taki maly zarcik ;) . Z drugiej strony jak masz pozniej nie spac po nocach i martwic sie o auto to chyba lepiej zeby to zrobic i miec swiety spokoj :) pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 2 lutego 2010, 19:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
AC się wykupuje i się spokojnie śpi a nie ładuje szmal w wymianę zamków ;)

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 2 lutego 2010, 21:06 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Vanduch napisał(a):
AC się wykupuje i się spokojnie śpi a nie ładuje szmal w wymianę zamków ;)


W sumie racja bo pewnie wyjdzie taniej niz te wszystkie operacje. Ale to zalezy tez od auta bo ja swoje E46 320d z 99r ubezpieczone mam tylko na 20tys, niestety w Eurotax ceny BMW sa strasznie niskie a towarzystwa ubezpieczeniowe na tym bazuja. Szczerze mowiac to wolalbym zeby mi autka nie kradli bo drugiego takiego za tyle nie dostane :( poza tym juz sie za bradzo do niego przywiazalem :) pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 2 lutego 2010, 21:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
jawa85 napisał(a):
W sumie racja bo pewnie wyjdzie taniej niz te wszystkie operacje. Ale to zalezy tez od auta bo ja swoje E46 320d z 99r ubezpieczone mam tylko na 20tys, niestety w Eurotax ceny BMW sa strasznie niskie a towarzystwa ubezpieczeniowe na tym bazuja. Szczerze mowiac to wolalbym zeby mi autka nie kradli bo drugiego takiego za tyle nie dostane poza tym juz sie za bradzo do niego przywiazalem pozdrawiam

Tu masz rację ale już takie są realia i lepiej dostać te 20 tyś. niż nic.... Ja też wykupuję AC ale wolałbym nie korzystać z niego... :)

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 2 lutego 2010, 22:02 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
A tak przy okazji , jak by byla potrzebna aktualna wycena wedlug EUROTAX to w dziale "porady prawne i ubezpieczenia" zalozylem taki temat bo pracuje z tym programem na codzien :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 19 czerwca 2010, 18:19 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 6
Moje BMW: bmw 320 limuzyna
a moze ktoz mi powie gdzie moge sie dowiedziec o informacje na temat dorobienia kluczyka i kodowania go.poniewaz niedawno zostalem napadniety no i niefortunnie pozbylem sie kluczy od auta teraz chce dokonac wymiany,kluczy jak i zamkow


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 19 czerwca 2010, 22:09 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
tomesio83 napisał(a):
a moze ktoz mi powie gdzie moge sie dowiedziec o informacje na temat dorobienia kluczyka i kodowania go.poniewaz niedawno zostalem napadniety no i niefortunnie pozbylem sie kluczy od auta teraz chce dokonac wymiany,kluczy jak i zamkow


Mi w Bosch Service BMW polecili kolesia ktory w moim miescie przy TESCO dorabia klucze (takze do aut). Ponoc nie ma z tym problemow, nie trzeba w ASO robic. Koszt 500zl . Popytaj wiec u takich co dorabiaja , ja tez myslalem ze to tylko przez ASO mozna a jednak nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 06:23 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 6
Moje BMW: bmw 320 limuzyna
ok a co z tym faktem iz nie mam starego kluczyka czy zlodziej nie dostanie sie do auta.musze wymienic zamki a to juz chyba nie da rady zrobic sie bez serwisu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 20 czerwca 2010, 10:27 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 117
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Kupujac auto mialem tylko 1 kluczyk, dorobilem sobie w serwisie bmw sam kluczyk bez automatycznego otwierania i zamykania drzwi cena dokladnie nie pamietam ale cos 190 zl . Z jednym z tych serwisantow podeszlismy do samochodu w celu sprawdzenia czy jest wszystko ok. Otworzylem dzwi kluczykiem oczywiscie wlaczyl sie alarm przekrecajac kluczyk w stacyjce alarm sie wylaczyl , odpalilem autko w tym momecie powiedzial mi ze kluczyk sie wlasnie sam zakodowal , Doradzil mi podpiecie pod komputer w celu zablokowania tych kluczykow ktorych nie mam kosztowalo mnie to ze sprawdzeniem bledow i innych rzeczy tez dokladnie nie pamietam ale cos ok 250zl Bym musial szukac faktury; Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 16 listopada 2012, 12:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 320
witam

mam pytanie, wczoraj w nocy zgubiłam/ukradli mi kluczyki do auta. Nie mam pojecia co teraz zrobić, oczywiscie mam zapasowy ale jakos niepokoi mnie mysl ze ktos moze miec klucz do mojego auta. Czy mozna jakos zablokowac kluczyk ktory zgubilam i przeprogramowac ten ktory mam? Dodam ze auto mam od tygodnia i pojecia nie mam co teraz zrobic. AAA i z racji tego ze jestem kobieta moze ktos ma namiary na miejsce w Poznaniu w ktorym mozna cos zdzialac w tym temacie? Sama raczej sobie nie poradze. Z góry mega dzięki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Wymiana zamków i kluczyków
PostNapisane: 16 listopada 2012, 16:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
Osobiście bym to olał,jeśli to jest e46 ;) bo raczej jak złodziej to poradzi sobie bez kluczyka tak samo dobrze ;) ale jak nie daje Ci to spokoju to wymiana kluczyków zamków z immobiliser'em :/ lub jakiś dodatkowe zabezpieczenie i NIE w postaci uniwersalnego alarmu ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 116 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL