BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 maja 2024, 08:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Czy Twoim zdaniem Polacy s¹ na ogó³ kulturalni za kierownic¹?
Zdecydowanie tak 5%  5%  [ 2 ]
Raczej tak 14%  14%  [ 6 ]
Raczej nie 57%  57%  [ 25 ]
Zdecydowanie nie 25%  25%  [ 11 ]
Liczba głosów : 44
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2007, 19:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
poproszę o opis tego "Asa" na pw jak można :)

co do mrygających:
jeżeli jadę lewym pasem to zawsze staram się obserwować co się dzieje za mną i w porę ustępować miejsca szybszym. Jeśli jednak zdarzy się ktoś kto mruga albo włącza kierunek albo trąbi to nie ma bata żebym zjechał, a jak jest w tym co robi namolny to obieram wolniejsze auto na drugim pasie i jadę równo z nim

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2007, 19:28 
mnie chodzi o to poprostu że zmieniałem pas do skrętu w lewo i to wyglądało na poprostu zajechanie drogi z mojej strony ale 100% zapewniam wszystkich że koleś jechał wolno i była duża odległość. Pewnie zbulwersował się koleś że czarna beema się tyłeczkiem wypina :rotfl:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2007, 20:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
no Tomek, dzień z przygodami, nie zazdroszczę :zakrecony:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2007, 13:49 
Przybyło głosu że na naszych drogach jest "zdecydowanie tak" dla kultury.. :kwasny:
Jak ktoś się pomylił to proszę o sprostowanie w poscie :rotfl:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2007, 00:09 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 69
Lokalizacja: KrakĂłw
A ja nie znosze odgrywania sie na drodze..
Dla mnie to własnie jest przykład bezmyślności..
Drażni mnie jak widze takiego palanta, co zaczyna "pouczać" drugiego palanta i zamiast jechać normalnie to razem z nim blokuje droge..
Ja na ogół jeżdże spokojnie, o ile nie ma dużych dziur/kolein prawym pasem..
Jak ktoś mi na lewym blokuje to czekam, czasem mrugnę jak ewidentnie sie wlecze, jak to nie skutkuje to poprostu wyprzedzam po prawej i jade dalej - czasem rzucę spojrzenie jak mijam i tyle..
Nie ma sensu tracić czasu na 'pieprzenie' sie na drodze, poza tym wtedy utrudniamy także my :zly:

Co do przyspieszających podczas wyprzedzania/mijania to jeśli tylko nie musze sie spieszyć to mnie to poprostu śmieszy (swupasmówki w mieście - trasa to inna sprawa) jak nie mam ochoty na zabawe to poprostu redukuje bieg :P

_________________
Obrazek
[you] Zobacz moje e30 ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2007, 00:49 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Hroop napisał(a):
jak nie mam ochoty na zabawe to poprostu redukuje bieg


Dlatego 200 KM jest optymalną wartością jaką normalny człowiek powinien mieć pod maską by móc bezpiecznie poruszać się w tej dziczy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2007, 09:31 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Fajni są też kolesie którzy wyprzedzają widząc np że ty wyprzedzasz bo mają troche mocniesjsze auto.
Teraz tych sytuacji nie mam, ale jak miałem Punto 1.1, notorycznie gdy już miałem wolną drogę, a potrzebowałem jej więcej, włączałem lewy kierunek, już zaczynałem wyprzedzać podczas gdy zza mnie taki kutafon wyskakuje i mi mryga żeby mu zjechać... albo widząc że wyprzedzam, robi to szybciej tak że ja nie mogę... mając słabsze, normalne auto ciężko jest wyprzedzić ciężarówke czy nawet niekiedy osobówke przez takich debili. Teraz jak jeżdże to zwracam uwagę na słabsze, przeważnie mniejsze autka - tamci ludzie i tak mają nie fajnie, trzeba im jakoś ułatwić jazdę, przecież nam 'nie ubędzie'.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2007, 19:46 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
posty "nie na temat" i wszelkie posty prowadzące do konfliktu zostały przesuniete do kosza ,w związku z tym temat odblokowałem

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2007, 15:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 207
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
jesli chodzi o kulture na drodze to ciezko stwierdzic czy w polsce jest super czy totalne dno. czasem jest tak ze jest wszystko ok, wszyscy mili itd a czasem trafi sie taki dzien ze same konflikty na drodze. kiedys w jakims szmatławym gazecisku napisane bylo ze kierowcy BMW to najwieksze chamy. ja łame ten streotyp i nie robie na drodze nikomu problemów i jak trzeba to dam sie jakiemus malemu autku wyprzedzic. smieszni sa ludkowie ktorzy jak widza BMW to chocby mieli naprawde byle co robia wszystko aby wyprzedzic. czasem sie przygladam z zaciekawieniem takiemu komus i czekam jak sie w cos wladuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2007, 21:50 
Mnie najbardziej denerwuja idioci ktorzy siedza mi 30 cm na zderzaku,nie to zebym wyprzedzal na jakies dwu-pasmowce czy cos ale jade sobie normalnie przez nasza wioske 50-60 km/h a on nie chce mnie wyprzedzic tylko siedzi mi na zderzaku (widze ze to problem kierowcow bmw bo w moim poprzednim samochodzie nie mialem takich akcji) i jedzie za mna,denerwuje mnie to bardzo,przeciez jak mi cos wyskoczy na droge czy cos to bedzie mi zaraz siedzial w d***e :kwasny:. Dlatego zawsze wtedy korzystam ze starej sprawdzonej zasady :" kierowco oszczedzaj kierunkowskazy!!! wlaczaj dopiero na zakrecie!!! :rotfl: i wtedy koles ma awaryjne hamowanie :hyhy:

No a tak poza tym bezmyslnosc ludzi na drodze,mozna by tu wymieniac godzinami. Ale ogolnie chodzi mi o to zeby wszystkim sie lepiej jezdzilo,zeby latwiej i szybciej poruszac sie w korku,zeby fury tyle nie palily od tego ciaglego hamowania i przyspieszania, jak by kazdy myslal na drodze to bylo by nam latwiej.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL