BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 06:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 14:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: wieliczka
jak wymieniał mi ten czujnik to policzył mi za nabicie klimy i wymianę oleju w kompresorze a dzis sprawdzałem czy czujnik jest nowy i nie wygląda mi na nowy czyżby nabił mnie w butelke i przez to mam problemy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 14:38 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
zibo01 napisał(a):
jak wymieniał mi ten czujnik to policzył mi za nabicie klimy i wymianę oleju w kompresorze a dzis sprawdzałem czy czujnik jest nowy i nie wygląda mi na nowy czyżby nabił mnie w butelke i przez to mam problemy?

na to wyglada.... tu masz nowy... Obrazek

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 15:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: wieliczka
Własnie wracam od tego mechanika i powiedział ze czujnik wymienił i klima jest nabita bo jak by była nie nabita to nie uruchamiała by się i jak by był czujnik nie dobry to nie załączał by klimy bo od tego jest ten czujnik a poza tym powiedział ze jak silnik złapie temperature to wentylator powinien sie uruchomic a nie uruchamia sie ani jak włącze klime ani jak złapie temperature i stwierdził ze to moze byc wentylator ze nie z czytuje ten rezystor i dlatego sie nie uruchamia a to ze sie uruchomił przez komp to powiedział ze moze ze został od razu uruchomiony przez moduł sterowania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 16:22 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
zibo01 napisał(a):
Własnie wracam od tego mechanika i powiedział ze czujnik wymienił i klima jest nabita bo jak by była nie nabita to nie uruchamiała by się i jak by był czujnik nie dobry to nie załączał by klimy bo od tego jest ten czujnik a poza tym powiedział ze jak silnik złapie temperature to wentylator powinien sie uruchomic a nie uruchamia sie ani jak włącze klime ani jak złapie temperature i stwierdził ze to moze byc wentylator ze nie z czytuje ten rezystor i dlatego sie nie uruchamia a to ze sie uruchomił przez komp to powiedział ze moze ze został od razu uruchomiony przez moduł sterowania.

ten mechanik gluopoty ci wciska....po uruchomieniu klimy musi sie zalaczyc wentylator a ze sie wlacza klima /spezarka/ to nie znaczy ze jest dosc czynnika /freonu/ sam napelniam klimy i mozesz mu pokazac ta wypowiedz...czujnik ma 3 styki /piny/ 2 wlacza sprezarke /jak jest cisnienie to nie znaczy ze jest wystarczajaca ilosc czynnika/ 3 steruje praca wentylatora a 1 zasilanie masa....jak jest dosc czynnika i wszystko prawidlowo dziala to jak wlaczysz klime na max chlodzenia i max wentylator to wentylator ten z zewnatrz musi chodzic na maxa przy dzisiejszych temperaturach...ja bym zmienil mechanika a podjechal do serwisu klimy :P
w E-46 to sa inne uklady sterowania niz w starszych modelach
cienka rurka co idzie od sprezarki do chlodnicy musi byc bardzo goraca /mozna sie oparzyc/ rurka wychodzaca ze chlodnicy /skraplacza/ powinna byc chlodna lub letnia a rurka gruba powinna byc zimna jak lod i nawet sie skraplac /zalezy od wigotnosci powietrza/ :P
to jest najprodrza medoda czy klima chodzi poprawnie :hyhy:

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 17:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: wieliczka
Czyli przez ten czujnik moze mi się nie włączac wentylator jak złapie silnik temperature powyżej 90 stopni? jak tak to go udusze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 17:13 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
zibo01 napisał(a):
Czyli przez ten czujnik moze mi się nie włączac wentylator jak złapie silnik temperature powyżej 90 stopni? jak tak to go udusze.

ten wentylator ma 2 sterowania...1/ temperature silnika 2/ cisnienie klimy

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 20:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Tychy
Panowie u mnie to wogóle jest jakaś masakra , pojechałem do tego mechanika ponoć najlepszego i powiedział ze mam do wymiany moduł od sterowania wentylatorem no ok...kupiłem takowy i wymieniliśmy miało być po problemie a tu bach przejechałem 5 km i freon leci mi przez kratki nawiewu masakra jakaś :mur: pojechałem z powrotem to powiedzieli mi że to układ jest nieszczelny i trzeba rozbierać całą nagrzewnice itp itd także już sam nie wiem ale z wyjazdu moją mała to już chyba lipa a chciałem przetestować jak się sprawdzi na takiej długiej trasie :zalamany:

może macie chłopaki jakiś pomysł bo mi już się wyczerpały...

_________________
"...BĂŞdziesz MĂłgÂł WiĂŞcej..." Bmw e46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 21:05 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
jak jest nieszczelna klima to trzeba ja uszczelnic...innego wyjscia nie ma....a swoja droga gdzie ty widzisz czy czujesz freon....to jest gaz bezwonny a jak by ci ciekl plyn to bys nie ujechal 5km. :hyhy:
to byl mechanik czy serwisant klimy
jak ci syczy w srodku to znaczy ze masz malo czynnika /freonu/...powinno byc 715g - 765g
jak jest za malo to wtedy wentylator i sprezarka sie wylacza jak jest tyle co nalezy a sprezarka i wentylator to robia to wina czujnika klimy :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Ostatnio edytowano 24 lipca 2008, 21:33 przez zbigniewst, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 21:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: wieliczka
Ja tez nie mam juz pomysłów radson a jak wygląda ten moduł jak bys mógł to dodaj fotki lub opisz i gdzie jest zamontowany a czy teraz włącza ci się wentylator?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 21:37 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
zibo01 napisał(a):
Ja tez nie mam juz pomysłów radson a jak wygląda ten moduł jak bys mógł to dodaj fotki lub opisz i gdzie jest zamontowany a czy teraz włącza ci się wentylator?

przeczytaj wszystko od poczatku ....jest wszystko opisane i pokazane :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 21:46 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
zibo01 napisał(a):
Byłem dziśiaj jeszcze raz na kompie i u elektryka wentylator na kompie sie uruchamia na1 i 2 biegu elektryk sprawdził kable przewody i wszystko jest ok tylko ze w domu rozpiołem kostke i podłączyłem go na krótko plus do plusa minus do minusa oczywiscie przez ten sterownik i nie działał a jak dałem kable na odwrót to kręcił sie ale w złą strone czy tak ma byc bo juz sam nie wiem co robic.

piszesz ze elektryk sprawdzil kable a czy sprawdzil czy dochodzi napiecie 12V tak jak pisalem...podaj plus na czerwony kabel z komory silnika bez ropinania kostki i wlacz klime...wentylator powinien ruszyc jak jest wszystko ok z klima...nie wiem jak wam juz tlumaczyc ...podjedzcie do pozadnego serwisu...bo to co opisujecie co chwile co innego to sie w pale nie miesci :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Ostatnio edytowano 24 lipca 2008, 21:53 przez zbigniewst, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 21:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: wieliczka
Napięcie jest bo sprawdzał elektryk.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 21:58 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
zibo01 napisał(a):
Napięcie jest bo sprawdzał elektryk.

to albo czujnik klimy lub modul sterowania...sprawdz jeszcze czy czujnik jest nowy i czy dobrze jest kostka wlozona bo wiem ze ona ciezko wchodzi a dojscia dobrego nie ma...komp.powinien wykryc blad co jest uszkodzone
czemu dopiero teraz piszesz ze jest napiecie

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lipca 2008, 13:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: wieliczka
sprawdzałem czujnik po zdjęciu nadkola wygląda po lekkim oczyszczeniu wygląda jak nowy a ten moduł to jest to na tych zdjęciach wczesniej mi pokazales? czy to co jest zamontowane za bezpiecznikami tzw Sterownik komputera.płaskie białe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lipca 2008, 15:52 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
zibo01 napisał(a):
sprawdzałem czujnik po zdjęciu nadkola wygląda po lekkim oczyszczeniu wygląda jak nowy a ten moduł to jest to na tych zdjęciach wczesniej mi pokazales? czy to co jest zamontowane za bezpiecznikami tzw Sterownik komputera.płaskie białe.

to jest od wentylatora...przeciez to widac

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sierpnia 2008, 20:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: wieliczka
Witam i po krzyku wymieniłem wentylator i wszystko jest ok , a było tak kupiłem interfejs do diagnostyki za 200zł i skanowałem w poszukiwaniu błędów i niby wszystko było ok wentylator uruchamiał się przez kompa ale przy włączeniu klimy nie więc wymieniłem wentylator i chasa prawda jest taka ze od początku przypuszczałem ze to on daje mi po palic a diagnozy na kompie wprowadziły mnie w błąd a to ten czujnik a to następny itd.nie oszczędzajcie kupcie wentylator i interfejs i po sprawie pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2008, 17:14 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: PruszkĂłw
Panowie,
mam pytanie w temacie, niedawno (miesiac temu) zakupilem moje e-46 320d... wszyscy cacy klima działała (nie jestem w stanie określić na 100% czy tylko podczas jazdy czy również na postoju) - działała ok.

Ale ostatnimi czasy, jakby skończyła się. A więc podjechałem do "mechanika" a on mi powiedział, że mikstura jest, ale brakuje wiatraka od klimy i kaplica.. nie będzie działać.

Pytanie brzmi czy to możliwe, że seryjnie nie ma wiatraka ?? czy ktos go po prostu zapierdzielil ??


Pytanie drugie które może być wskazówka,,, czasami jak w upałach stoje w korku i wskazówka temperatury przychyla się w prawo poza pion, nie można rozpędzić samochodu... 40 km/h to max co można wyciągnąć... do momentu aż wskazówka znów znajdzie pion.

Ponieważ to moje pierwsze BMW proszę o odpowiedz czy spotkaliście sie z tym (mam nadzieje ze tak bo cisnienie u mnie 300)


z gory dzieki za odpowiedz !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2008, 17:36 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
a od strony silnika jaki masz wentylator? elektryczny czy visco :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2008, 17:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: PruszkĂłw
nie mam pojecia kolego...

magik w warsztacie powiedzial "brak", a miejsce i śruby na montaz sa....


a w sprawie ?? grzania sie i braku mocy ?? poradzice cos ??


Ostatnio edytowano 4 sierpnia 2008, 17:56 przez albert, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2008, 17:56 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
albert napisał(a):
nie mam pojecia kolego...

magik w warsztacie powiedzial "brak", a miejsce i śruby na montaz sa....


to jak tobie pomoc.....podnies maske i zobacz jaki masz wentylator od strony silnika...

to jest elektryczny

Obrazek

a to visko

Obrazek

bo ze miejsce na montaz jest to nic nie znaczy....musza byc jeszcze kable do podlaczenia :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL