BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 czerwca 2024, 00:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] przednie wahacze
PostNapisane: 24 marca 2010, 19:27 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 6
Lokalizacja: wlkp
Moje BMW: E46 sedan
Kod silnika: M47N
Pitz napisał(a):
Jasiu 1979,
A tak z ciekawości ile bierze za wymianę kompletu 4 sworzni? Rozumiem, że wkłada sworzenie Meyle tak?

Wkłada swożnie Febi ale ile kasuje to napisze w przyszłym tygodniu w piątek, wtedy do niego jadę i będę wszystko wiedział to napiszę wszystko aktualne.pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] przednie wahacze
PostNapisane: 24 marca 2010, 23:34 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 476
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: w trakcie zakupu
Oj panowie..pan Tomek z Wojkowic wkłada sworznie lamfordera...z tym że generalnie ten przedni w wahaczu wybija sie na co 3 razy ten główny przy kole...

Wiec ja za wymiane głównego (lamforder) wymiane tulej gumowych wahacza przedniego (też je przeprosowywuje i też lamforder) i wymiane łącznika drążka stabilizatora ( to już febi, nie jest aż tak bardzo obciążony,tym bardziej że jego pod domem na lewarku wymienisz) + ustawienie zbieżności na sprzęcie typowo tylko pod bmw oczywiście lewa + prawa stona wzioł 850pln...
Powiem wam że auto teraz naprawde zaczeło jezdzić tu gdzie ja chce a nie tu gdzie ono...
I samo prowadzenie,no teraz to czysta przyjemnosc...a dodam że robiłem ten sam zabieg, lecz wstawili mi sworznie meyle (wytrzymały 1800km i wyrąbane) i geometrie robili na zwykłym sprzęcie co potem okazało sie że była żle, nawet z tyłu gdzie w Wojkowicach nie ruszali zawiasu z tyłu tylko przód, ale geometrie zrobili całego auta...
i teraz sie jeżdzi.... :hurra:

_________________
Nie bądż cieć, kup R6...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] przednie wahacze
PostNapisane: 26 marca 2010, 15:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 129
Lokalizacja: 3miasto
Moje BMW: e46
Vanduch napisał(a):
THEone napisał(a):
"Wypracowane gumy wahaczy prawa i lewa strona"

A nie można wrócić do nich i dopytać, o co im chodziło dokładnie, niech podadzą numer części, która jest w/g nich wypracowana... :niepewny:

Już wyjaśniłem z serwisem - co autor miał na myśli - a więc jednak chodzi o tuleje wahaczy część nr6

Obrazek

Ale jak wspominałem był to darmowy przegląd w ASO więc chyba poszukiwali wszystkiego co w najmniejszym stopniu mogło by się nadawać do "zrobienia".

Jak wspominałem zasygnalizowali ślady płynu chłodniczego sugerując wyciek. Dolałem płynu (brakowało dosłownie 50ml) a szczerze mówiąc od ponad roku tam nie zaglądałem więc nie wykluczam że tak było. przejechał od tego czasu ok 1,5tyś km i ubytku nie zaobserwowałem. Pewnie i tak jest z tymi tulejami. :)
dziękuje wszystkim za dyskusję

pozdrawiam

_________________
e46 318d Touring

Moje e46 viewtopic.php?p=622393


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 72 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL