BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 17:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 11 kwietnia 2010, 10:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
Vis napisał(a):
Zawsze można włączyć test 7.0 na zimnym wyłączonym silniku i sprawdzić czy czujnik pokazuje temperaturę zgodną z otoczeniem.

Właśnie to miałem na myśli --- :super:

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 12 kwietnia 2010, 14:05 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
Test 7.0 u mnie wygląda tak:
7.0 = coolent temp input - 025C
7.1 = outside temp input -165C
7.2 = engine speed 00RPM
7.3 = vehicle speed 00km/h
Na zimnym zgaszonym silniku więc chyba czujnik działa poprawnie na domowym termometrze temp 16,5 stopnia, a więc gdzie szukać przyczyny z załączaniem się podgrzewacza silnika cały czas, a nie poniżej 7 stopni C?

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Ostatnio edytowano 12 kwietnia 2010, 15:06 przez karamba_5, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 12 kwietnia 2010, 15:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
karamba_5 napisał(a):
Właśnie chciałem zrobić ten test 7.0 i nic po prostu kasuje się i pokazuję zegarek i stan km nic więcej, np test 2.0 testujący zegary działa, co jest z tym testem 7.0?

Musisz odblokować testy testem 19.0, jak ci się pokaże "off" to naciśnij i idź dalej do testu 7.0 :)

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 12 kwietnia 2010, 15:12 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
Właśnie nie mądrze zapytałem, ale już doszedłem do tego dzięki za pomoc :zawstydzony:
Czy przyczyną złej częstotliwości załączania się tego podgrzewacza (webasto) może być efektem padniętego termostatu dodam, że mam padnięty termostat, który? jeszcze nie wiem, bo nie mam kiedy się za to zabrać nie trzyma mi wskazówki w pionie i słabo grzeje ogrzewanie:(

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 12 kwietnia 2010, 18:04 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
karamba_5 napisał(a):
Właśnie nie mądrze zapytałem, ale już doszedłem do tego dzięki za pomoc :zawstydzony:
Czy przyczyną złej częstotliwości załączania się tego podgrzewacza (webasto) może być efektem padniętego termostatu dodam, że mam padnięty termostat, który? jeszcze nie wiem, bo nie mam kiedy się za to zabrać nie trzyma mi wskazówki w pionie i słabo grzeje ogrzewanie:(

rozłącz kostke od podgrzewacza do chwili usunięcia usterki termostatu, przestana falowac obroty...

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, 16:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 257
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
U mnie mechanik powiedzial, obydwa termostaty do wymiany AGR jak sie nim porusza to wszystko lata i przepuszcza cale powietrze jesli chodzi o glowny to raz sie zamyka raz nie wiec tez do wymiany..

W ASO we Wrocławiu AGR-133zl

Termostat glowny- 195zl wraz z obudowa osobno nie sprzedaja bo przy wyciaganiu starego obudowa peka

Sterownik od webasta powodowal zwarcia koszt naprawy 100zl

Pytanie ile u was kosztowala wymiana termostatow :) jezeli oczywiscie robil to ktos inny niz wy sami...??

U mnie mechanik wymienial wszystkie filty oba termostaty oraz rozmontowal webasto wyciagnal plytke no i ja ja dalem do elektryka jutro bedzie gotowa to ja wlozy..

Jutro odbieram autko i zobacze ile to bedzie kosztowalo..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, 17:34 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 41
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
krzych181 napisał(a):
Pytanie ile u was kosztowala wymiana termostatow :)


Ja wymienialem osobno ...

- 50 zl za wymiane agr

- 100 za wymiane glownego

:)

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, 23:07 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
krzych181 a co działo się u Ciebie z webastem?

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 15 kwietnia 2010, 08:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 257
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Po podlaczeniu webasta przestawaly chodzic kierunki na desce rozdzielczej oraz na radiu pisalo DISABLE..

Powodowalo zwarcie do masy jest o tym temat osobny i juz napisalem tam bo widzialem ze ktos tez mial taki problem:)

Zaraz wlasnie jade odebrac plytke i zobacze co i jak...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 15 kwietnia 2010, 21:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 257
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Jestem wlasnie po wymianie obu termostatow.
Samochod ladnie sie grzeje bardzo szybko wskazowka staje w pionie..

lecz zauwazylem ze jak ustawie 25 stopni powiedzmy to jakos nie widze buchu cieplego powietrza w sordku czyzby czujnik ? wariowal ?

jak to jest u was kiedy przy temp na dworze 15 stopni ustawicie 25 stopni to w sordku nie da sie wytrzymac ?

Bo u mnie powieje troche cieplym i przestaje czyzby czujnik odczul ze w sordku jest 25 stopni czy to u mnie cos nie tak no nie wiem...

Ale jakos w audi to ustawiajac 23 stopnie to nie da sie wytrzymac zakladajac ze jest 15 stopni na dworze..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 16 kwietnia 2010, 06:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
krzych181 napisał(a):
Jestem wlasnie po wymianie obu termostatow.

I jaki koszt wymiany? :/

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 16 kwietnia 2010, 08:54 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
krzych181 napisał(a):
lecz zauwazylem ze jak ustawie 25 stopni powiedzmy to jakos nie widze buchu cieplego powietrza w sordku


Czyżby zapowietrzony układ?...Bardzo często zdarza się niedokładne odpowietrzenie układu przy wymianie termostatów - gdzie robiłeś ten zabieg? w ASO? czy samemu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 18 kwietnia 2010, 08:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 257
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Juz jest wszystko ok :)

Wymiana filtrow + termostatow koszt 80 zl :P

W termostacie AGR to wszystkie czesci lataly doslownie :P a glowny szwankowal..

Teraz 2 moze 3 km i wskazowka w pionie.. wkoncu jak ustawie 19 stopni to juz cieplo leci i jest pieknie :hyhy:

Mam jeszcze jeden problem elektryk wkoncu podlaczyl mi plytke pod webasto i nie powoduje ona juz zwarcia czyli jak wczesniej, ze ni dzialaly kierunki na desce i radio przestawalo grac...

Ale nie wiem czy ono odpali kiedy otwieram auto lub wlacze zaplon wlacza sie chyba pompka ?

Czy to wiatrak w webasto takie bzyczenie jest ?

Lecz musze odpalic auto zeby ono naprawde zapalilo teraz nie moge sprawdzic bo za cieplo..

Jak to u was jest "pompka" powinna sie wlaczac wogole przy takiej temp ? czy dalej mam cos nie tak z plytka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 21 kwietnia 2010, 00:22 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Przebrnąłem przez cały temat i niestety nie doczekałem się wyjaśnienia działania chłodniczki EGR.
Posłużę się schematem zamieszczonym wcześniej
Obrazek

Skoro płyn chłodniczy od silnika ciepły po otwarciu termostatu idzie dolnym wężem (na schemacie po lewej stronie, na niebiesko) do chłodnicy a następnie górnymi wężami (jednym wraca do silnika schłodzony a drugim przez trójnik trafia do chłodnicy oleju, pompy wody i właśnie chłodniczki a dokładniej termostatu EGR przez wąż 11) --> Zatem jeśli termostat EGR jest otwarty to punkcie 5 płyn chłodniczy po przejściu przez chłodniczkę EGR trafia znów do obiegu przed chłodnicą.

Skoro faktycznie jest tak że przy padniętym tj otwartym termostacie EGR silnik wolniej się dogrzewa to jak to się dzieje skoro termostat główny jest zamknięty dopóki temperatura 90 stopni (plus minus) zostanie osiągnięta. Czyżby brał płyn który pozostał w układzie nawet jeśli termostat główny jeszcze nie zdążył się otworzyć? Tylko nawet jeśli tak to w jaki sposób miałbym nie pozwalać się zagrzać silnikowi?

Rozumiem w przypadku gdy termostat główny jest otwarty. wtedy płyn schładzony już raz trafia znów przed chłodnicę i miesza się z tym zagrzanym przez silnik przez co go schładza i podczas jazdy temperatura może spadać.

Mam nadzieje ze to co napisałem jest do ogarnięcia. Wypowiedzcie się proszę bo będzie mnie temat męczył:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 3 sierpnia 2010, 18:01 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
czeka mnie wymiana 2ch termostatów i w związku z tym mam takie pytanie:
Czy spuszczając płyn chłodniczy warto włączyć zapłon oraz max. grzanie? - tak mniemam że otwierają się wtedy elektrozawory i woda lepiej zleci z nagrzewnicy???...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 4 sierpnia 2010, 17:57 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
Wymieniałem dzisiaj oba termostaty - oto moje wrażenia:

Z niewiadomych przyczyn udało mi się zlać maksymalnie około 7L płynu chłodniczego...pomimo faktu że spuszczałem go zarówno z chłodnicy, zbiorniczka wyrównawczego i również bloku...
Z samego bloku zleciało może 1,5L - coś trochę mało...nawet odpaliłem auto na 30s, ale nic to nie dało - płynu więcej nie spłynęło... :kwasny:

Płyn spuszczałem z wykręconymi wszystkimi śrubami odpowietrzającymi oraz z odkręconym korkiem zbiornika wyrównawczego...

Termostat główny udało mi się wymienić bez całkowitego demontażu chłodniczki spalin :) - nie bardzo wiedziałem jak odczepić jej końcówkę idącą pod filtrem powietrza, ale dało radę pomimo tego...zwinne ręce to skarb... :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 10 sierpnia 2010, 13:55 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
Siemanko!
Może głupie pytanie no ale ciekawość mnie zabija co byście powiedzieli gdybym kupił ten zestaw termostatów..?
główny: http://allegro.pl/item1149376210_termos ... _nowy.html
i
EGR: http://allegro.pl/item1156551127_bmw_te ... 9_e38.html

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 10 sierpnia 2010, 14:54 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1608
A masz problem z niedogrzewaniem czy tak po prostu chcesz sobie wymienic i nie masz co z kasa robic? :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 10 sierpnia 2010, 15:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
karamba_5 napisał(a):
Siemanko!
Może głupie pytanie no ale ciekawość mnie zabija co byście powiedzieli gdybym kupił ten zestaw termostatów..?
główny: http://allegro.pl/item1149376210_termos ... _nowy.html
i
EGR: http://allegro.pl/item1156551127_bmw_te ... 9_e38.html

Główny pasuje do http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=11532247019
EGR pasuje do http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=11127793164
:)

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 10 sierpnia 2010, 21:16 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
styks napisał(a):
A masz problem z niedogrzewaniem czy tak po prostu chcesz sobie wymienic i nie masz co z kasa robic? :hyhy:


Oto chodzi że właśnie mam problem z niedogrzanym silnikiem przestudiowalem ten wątek i zabrałem się do roboty, zacząłem od termostatu EGR wcześniej czytałem że przy demontażu może polecieć około 200ml płynu natomiast u mnie sucho może kieliszek poleciło a może i nie dmuchnąłem w termostat z jednej strony powietrze swobodnie przepływa zaś z drugiej strony czuc wyraźny opór, co ciekawe jak nim potrząsam to odgłos jak w grzechotce coś w nim lata, rozebrałem go na czesci pierwsze no i niczego tam nie zobaczyłem złożyłem jak było założyłem odpowietrzyłem no i teraz szybciej rosnie temperatura ale dobrze nie jest wskazówka nie stoi w pionie. Temperatura cieczy test 7.0 66-70 st przy jezdzie 80-100km/h na postoju rośnie 90-92 st i nie wiem teraz czy termostat EGR czy główny a moze jeden i drugi do wymiany dodam, że wczesniej ogrzewanie ledwie ciepłem dmuchało a po tym moim zabiegu może nie do końca udanym grzeje dobrze (wg mnie był zapowietrzony układ stąd problem z ciepłym ogrzewaniem odpowietrzyłem po swojemu 5 korkami według wskazówek na forum i już jest lepiej czy się myle?). Co do zasugerowanych termostatów przezemnie to pytam czy mógłbym zaryzykować ich kupno niby org na foto znaczki BMW widoczne ale wolałbym się upewnić dodam, że mam webasto, termostat EGR i roletę

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 63  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL