BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 17:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 8 grudnia 2010, 19:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E46 3 20D
Kod silnika: M47N
no i relacja z drogi powrotnej:
wskazówka cały czas w pionie niezależnie od tego czy w trasie czy w mieście???
no i teraz to już nie rozumiem...czy jak podłącze pod kompa to coś mi pokaże, czy to jak spadała temperatura będzie zapisane jako błąd?

_________________
Jaro_23 E46 320d Touring M47N


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 8 grudnia 2010, 21:32 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 4695
Lokalizacja: Łowicz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135656

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=135795
byłe
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=71866
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... t=piotr320
jaro_23, stan płynu sprawdzałeś???
Odpowietrzałeś układ???

_________________
Zajrzyj i oceń mojego turasa..:-)

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135656


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 8 grudnia 2010, 21:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E46 3 20D
Kod silnika: M47N
płyn sprawdzałem jest max, nie próbowałem odpowietrzać...jak to najlepiej zrobić na rozgrzanym silniku?

_________________
Jaro_23 E46 320d Touring M47N


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 8 grudnia 2010, 22:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
jaro_23 napisał(a):
nie próbowałem odpowietrzać...jak to najlepiej zrobić na rozgrzanym silniku?

Strona 27-30 "Sam naprawiam...." E46, bardzo dobrze wytłumaczone w silniku M47 i M57 więc powinno też pasować do M47N :)
Jak nie masz książki to znajdziesz ją na http://instrukcja.pl/kategorie/bmw - do zciągnięcia po zarejestrowaniu :/
Jak się mylę to poprawcie mnie :oczami:

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 8 grudnia 2010, 23:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 320
Lokalizacja: Legionowo
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
jaro_23 napisał(a):
czy jak podłącze pod kompa to coś mi pokaże, czy to jak spadała temperatura będzie zapisane jako błąd?


nie pokaze Ci błedu ale mozesz zrobić z lapka odczyt ile ma w danej chwili temp. podlacz go i spr czy faktycznie ma te 85 stopni z tego co pamieta to wtedy otwiera sie termostat.

A jezeli chodzi o odpowietrzanie odkreca sie od góry kurek śrubokrętem i obserwuje sie na odkreconym naczynku jak babelki uciekaja i tyle tak kilka razy do czasu kiedy odpowietrzymy uklad.

_________________
Żyj tak byś mógł patrzeć w lustro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 9 grudnia 2010, 10:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E46 3 20D
Kod silnika: M47N
dzięki za info odnośnie odpowietrzania.....dziś po powrocie z pracy zaraz to zrobię...
natomiast dziś w drodze do pracy nawet na trasie przy 140km nie doszedł do pionu, jak tylko trochę zwolniłem, bądz w mieście od razu wskazówka mi spadała tak do 1/4, także coś jest na rzeczy....
myślicie że to może być kwestia odpowietrzenia, czy nie zastanawiać się i wymieniać termostat?

_________________
Jaro_23 E46 320d Touring M47N


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 9 grudnia 2010, 11:30 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 4695
Lokalizacja: Łowicz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135656

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=135795
byłe
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=71866
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... t=piotr320
jaro_23 napisał(a):
myślicie że to może być kwestia odpowietrzenia, czy nie zastanawiać się i wymieniać termostat?


spróbuj najpierw odpowietrzyć, nie jest to najłatwiejsze ale może to być przyczyną..
ja odpowietrzałem ze 40min i ku mojemu zdziwieniu wyleciało tyle powietrza, że brakowało prawie litr płynu.. :zdziwko:
fakt było to po wymianie termostatu, ale radził bym zacząć od tego, jeśli nie pomoże to kupuj nowy termostat główny.. :ok:

_________________
Zajrzyj i oceń mojego turasa..:-)

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135656


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 9 grudnia 2010, 13:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 320
Lokalizacja: Legionowo
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
piotr320 napisał(a):
radził bym zacząć od tego, jeśli nie pomoże to kupuj nowy termostat główny.. :ok:

dokladnie tak jak kolega pisze.
Ja od siebie polece plyn preston mozesz go zmieszać z kazdym chlodziwem jezeli nie wiesz co masz zalane w tej chwili.
Jak odpowietrzanie nie pomoze, kupuj termostat. im wiekszy ped zimnego powietrza przy 140 jak piszesz jeszcze szybciej motor wychladza, szczególnie jak go trzemasz ponizej 2tys obrotów
pozdro

_________________
Żyj tak byś mógł patrzeć w lustro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 9 grudnia 2010, 14:25 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 63
Moje BMW: e65 730d
Kod silnika: M57N2
Jak juz wspominalem na tym forum mialem ten sam problem w e39 530d z dwoma termostattami.
Analizujac lekture stawialem w 90% na ten glowny schowany termostat dla swietgeo spokoju kupile ten tez od EGR tym bardziej ze nie byl az tak stosunkowo drogi a ponoc czesto zawodzi.
a wiec do roboty:
odrecilem wiskoze spuscilem plyn korkiem w chlodnicy rozkrecam wszystko dostajac sie do termostatu, ale juz na wstepie zobaczylem ze walniety jest ten pierwszy termostat od spalin (ktory mozna zdemontowac niczego nie rozkrecajac - no nie liczac samego platiku zaslaniajacego silnik) dmuchajac w niego byl caly czas otwardy kiedy nowy byl szczelny. Prawdopodobnie tylko on byl walniety bo drugi sprawial wrazenie dobrego, jednakze majac nowy i dostep do starego zostal wymieniony.
nastepnie wszytsko zlozylem zalalem plynu odpalilem raz kiedy zaczelo ubywac plynu ze zbiorniczka go dolalem i od tej pory jest ok, o dziwnio nawet nie musialem odpowietrzac ..... a czytajac duzo o odpowietrzaniu tu na forum mialem powazne obawy .....

radze kazdemu kto ma dwa silniki, moze nie arto rozkrecac tej wiskozy i bawic sie z tym jesli ktos to ropbi pierwszy raz a na zimnym silniku wyjac ten maly termostat i go zdiagnozowac, moze bedzie jak u mnie ze to tylko on jest caly czas otwarty i jego wymiana rozwiarze problem ???
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 9 grudnia 2010, 20:55 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 131
Lokalizacja: Glasgow
Moje BMW: E46 318Ci
Kod silnika: N46B20
Ja mialem walniete oba termostaty i wg mnie po objawach mozna poznac czy tylko maly , czy duzy , czy tez obydwa - a przynajniej w moim wypadku.

Gdy padniety jest duzy termostata ( w sensie kompletnie otwarty calyczas - bo tak najczesciej jest ,ze nie sam termostat jest winny , ale uchwyty w obudowie ktore go powinny trzymac, dlatego tez niewarto kupowac samego wkladu...) auto bardzo dlugo sie nagrzewa - umnie po 20-30km w korku ( 40-50min) dopiero wychodzil za niebieskie pole.
Gdy auto nagrzewa sie szybko , ale nie trzyma temp - przy szybszej jezdzie lub na postoju (tak mam aktualnie u siebie po wymianie duzego ,a "przelotowym" maluchu) , wowczas obstawialbym malucha - duzy powinien byc ok.

Jak Ci sie nie spieszy to poczekaj do przyszlego weekendu , bede wymienial maly termostat - zrelacjonuje efekty :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 10 grudnia 2010, 08:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E46 3 20D
Kod silnika: M47N
Zatem tak:
wczoraj sprawdziłem czy układ nie jest zapowietrzony okazało się że wszystko jest w porządku, no i wziąłem się za sprawdzenie EGR-a tak jak polecaliście.
Jeśli chodzi o wymontowanie tego termostatu, to nie okazało się dla mnie to takie łatwe jak pisaliście....Czy macie jakiś patent na tą śrubę od strony silnika. Ja nie mogłem się do niej dostać,bo dokładnie nad nią idzi mi jakiś wężyk, którego nie idzie ruszyć...jak nie mogłem odkręcić to podpiąłem sobie po końcówkę wężyk i tak zrobiłem test "dmuchnięcia". Wygląda na to że jest walnięty, bo przepuszczał powietrze. Dziś powinnienm mieć nowy, w sobotę będzie montaż i zobaczymy jaki będzie efekt, dajcie tylko proszę jakieś info jak najlepiej dostać się do tej śruby...

_________________
Jaro_23 E46 320d Touring M47N


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 10 grudnia 2010, 13:14 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 53
Posty: 87
Lokalizacja: Chrzanów
jaro_23 napisał(a):
[...]
Dziś powinnienm mieć nowy, w sobotę będzie montaż i zobaczymy jaki będzie efekt, dajcie tylko proszę jakieś info jak najlepiej dostać się do tej śruby...


Musisz zdemontować ten wężyk, nie ma innej opcji.
To jest wężyk od pompy vacum do całego układu.
Od razu kup sobie kawałek nowego wężyka 12mm światło,
zbrojony, bo ten oryginalny na 99% się połamie i wykruszy
przy demontażu.
Jest też problem z opaskami, przynajmniej z takimi typowymi
samochodowymi. Jest mało miejsca żeby je zacisnąć, ale jakoś
da radę, no chyba, że uda Ci się założyć te oryginalne.

--
Pozdrawiam
nelson

_________________
--
pozdrawiam
nelson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 10 grudnia 2010, 14:16 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
Koledzy, nie chce zakładać nowego tematu więc podepnę się tutaj:).
Tez mi niedogrzewa wody w mieście i w trasie... Jak stoje w dużym korku to wtedy ewentualnie wskazówka dobija do pionu, a tak z reguły w mieście odcinki 5 km wskazówka przed pierwszą bałą kreską, za miastem z reguły na pierwszej białej kresce bądź ciut nad nią...
Jaki termostat wymienić na pierwszy ogień?
I jeszcze takie moje spostrzeżenie, że jak ustawiłem klimatronik na 16*C czyli max zimny wtedy dobija do pionu po mieście, tylko wtedy była dodatnia temp;). Latem oczywiście moment i wskazówka w pionie.
PS. dogrzewacz ThermoTop Z/C niestety nie działa:(.

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 10 grudnia 2010, 14:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E46 3 20D
Kod silnika: M47N
A mógłbyś podać jaki numer część na tym rysunku ma ten wężyk:
http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=11&fg=45

_________________
Jaro_23 E46 320d Touring M47N


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 11 grudnia 2010, 20:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E46 3 20D
Kod silnika: M47N
Termostat EGR dziś został wymieniony poszło całkiem gładko jakieś 20min i musiałem ten vacum odkręcić, żeby dostać się do drugiej śruby, ale nie było z tym problemu. Teraz pięknie silniczek temperaturkę trzyma :super: . Wielkie dzięki za pomoc!!!
Pozdr

_________________
Jaro_23 E46 320d Touring M47N


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 11 grudnia 2010, 21:01 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 42
Lokalizacja: krakow
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
nowy termostat ma wogole nie przepuszczac powietrza ?? Bo wlasnie kupilem nowy i minimalnie przepuszcza i teraz nie wiem czy tak ma byc ?? Bo jeszcze nie zakladalem. Oczywiscie kupilem orginal ze salonu. Nie wiem czemu ale nie byl w nic zapakowany goly termostat


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 12 grudnia 2010, 22:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
siloos napisał(a):
nowy termostat ma wogole nie przepuszczac powietrza ?? Bo wlasnie kupilem nowy i minimalnie przepuszcza i teraz nie wiem czy tak ma byc ?? Bo jeszcze nie zakladalem. Oczywiscie kupilem orginal ze salonu. Nie wiem czemu ale nie byl w nic zapakowany goly termostat

BO był wadliwy i ktoś go juz reklamował--i jak to w zyciu bywa --otrzymał inny klient !!!

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 13 grudnia 2010, 20:18 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 586
Lokalizacja: Pruszcz Gdanski
Moje BMW: Audi
Kod silnika: AVJ
Michu_Trzeci napisał(a):
Witam,
proszę o pomoc Panowie, ponieważ troszkę zaskoczyło mnie wczoraj moje auto.
Otóż na początku roku wymieniłem termostat EGR i auto ładnie łapało temperaturę, ale jakoś ostatnio miałem wrażenie, że wolniej się nagrzewa, dlatego w zeszłym tygodniu wymieniłem termostat główny. Temperatura zaczęła rosnąć szybciej, ale wczoraj stało się coś dziwnego. Przejechałem krótki odcinek drogi i chciałem jeszcze dogrzać trochę silnik na postoju tak wiec trzymałem ok. 2 tys obrotów przez chwilę, temperatura doszła do ok 78 stopni, podniosłem obroty do 3 tyś i tu moje zdziwienie, nagle temperatura spadła momentalnie do 63 stopni. Na wolnych obrotach temperatura zaczęła rosnąć, ok 70 stopni i znowu zwiększyłem obroty do 3 tys, a tu nagle znowu spadek temperatury do ok 63 stopni.
Muszę to jeszcze sprawdzić podczas jazdy, bo w obecnych warunkach nie kręciłem auta raczej powyżej 3 tys, ale to raczej nie jest normalne zachowanie, prawda? Jeżeli ktoś ma jakieś sugestię to będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

I myslalem ze mnie ten temat nie dotknie! a tu :cenzura: zdziwko, u mnie podobnie jak u kolegi, jade na 4biegu 80km/h temperatura trzyma 82 stopnie, dam na 3 i 80km/h obroty do gory i temperatura spada do 77stopni, podciagne na 4 tys.obrotow i jeszcze nizej ok 70stopni, przy temperatuze zewnetrznej -5, jakies sugestje??????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 13 grudnia 2010, 21:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
KubaMpakiet napisał(a):
Michu_Trzeci napisał(a):
Witam,
proszę o pomoc Panowie, ponieważ troszkę zaskoczyło mnie wczoraj moje auto.
Otóż na początku roku wymieniłem termostat EGR i auto ładnie łapało temperaturę, ale jakoś ostatnio miałem wrażenie, że wolniej się nagrzewa, dlatego w zeszłym tygodniu wymieniłem termostat główny. Temperatura zaczęła rosnąć szybciej, ale wczoraj stało się coś dziwnego. Przejechałem krótki odcinek drogi i chciałem jeszcze dogrzać trochę silnik na postoju tak wiec trzymałem ok. 2 tys obrotów przez chwilę, temperatura doszła do ok 78 stopni, podniosłem obroty do 3 tyś i tu moje zdziwienie, nagle temperatura spadła momentalnie do 63 stopni. Na wolnych obrotach temperatura zaczęła rosnąć, ok 70 stopni i znowu zwiększyłem obroty do 3 tys, a tu nagle znowu spadek temperatury do ok 63 stopni.
Muszę to jeszcze sprawdzić podczas jazdy, bo w obecnych warunkach nie kręciłem auta raczej powyżej 3 tys, ale to raczej nie jest normalne zachowanie, prawda? Jeżeli ktoś ma jakieś sugestię to będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

I myslalem ze mnie ten temat nie dotknie! a tu :cenzura: zdziwko, u mnie podobnie jak u kolegi, jade na 4biegu 80km/h temperatura trzyma 82 stopnie, dam na 3 i 80km/h obroty do gory i temperatura spada do 77stopni, podciagne na 4 tys.obrotow i jeszcze nizej ok 70stopni, przy temperatuze zewnetrznej -5, jakies sugestje??????


wszystko w normie sie mieści--byle do wiosny :)

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 13 grudnia 2010, 22:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 37
Posty: 3
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57
Mi się tego problemu nie udało rozwiązać, chociaż może to nie jest wcale problem, bo w moim przypadku jest tak,że jak auto złapie temperaturę ok 90stopni to trzyma ładnie, jedynie właśnie po przekroczeniu 3tyś obrotów puszcza duży obieg i temperatura spada. Podczas jazdy spadek temperatury nie jest tak zauważalny, także nie wiem czy jest to jakieś zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika czy coś...w wolnej chwili odpowietrzę jeszcze raz porządnie układ, chociaż nie sądzę, żeby to coś zmieniło, może tak po prostu musi być :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 63  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 117 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL