BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 18:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, 02:58 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 800
Miałem w tamtym roku podobny problem w M52B20. Wymieniłem przeplywke, przepustnice i wyczyscilem odme. Przez rok był spokój, nic się nie działo a teraz znów zaczyna się pertolic. Kuzwa temat rzeka... szukanie igły w stogu siana :zdegustowany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, 21:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
witam...mi przepływka padła 3dni temu..sam ją sobie uszkodziłem...połamałem szkiełka czyszcząc ja..

ale wracam do meritum..dziś przyszedł ładnie zapakowany i ori kartonie filtr powietrza Pipercross..kto nie wie o czym pisze niech wygoogluje..

i po założeniu i naklejeniu sobie bajerskich naklejek na obudowe filtra z producdentem..jazda!!!

i tak podczas rozgrzewania czyli na podwyższonych obrotach...malina!!! jak by tak kazde autko jezdziło..to stakkato z tłumika..ah..

po ok 7km jak sie rozgrzał..1 krzyżówka..death spadek do 450--> powrót 735..ale zaadaptował sobie bo już po 18km i w mieście...zaczął kojażyć ze ma lepszy oddech bo faktycznie jest przyśpieszenie...i zafalowanie zdarzyło sie 1x na 9 krzyżówek.. :szok: ale cos czuje ze krokowiec w swojej toleranci pracy podwiesza sie mimo ze luzno chodzi...i czeka mnie podmiana kasowanie adaptacji i koniec walki jak zafaluje niech sie pierdzielllioo:)

a wymieniłem już...
Przepływke(bo rozwaliłem)
vanosz uszczelinłem
kompletna odma
spr dolotu
filtr powietrza
czyszczenie przepustnicy'
wymiana napedu pasowego..klinowegoo bo wyciągniety..
koszta..+- 1400zł czesci i robocizna...urwał nać:) czyli nie da rady trzeba kupic garbusa:))))))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, 21:40 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
mi tez faluje i mam alternator strzelony bo spada mi napiecie przy dojazdach takze moze uruchom sobie test 9 i sprawdz jak u ciebie zachowuje sie ladowanie bo cos mi sie wydaje ze to wszystko co wymieniles to i tak nic nie da ;)

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, 21:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
jak odpale i wg INPY napięcie mam super:) ok 14,3 a jak wszystko uruchomie..14,1 czasem 13,8 ale bez jaj..Mówisz?? '',
jak podmienie kroka i nadal mi tak bedzie siac..to naprawde...zregeneruje alternator...ale jak dziś zaaobserwowałem ok 62km zrobiłem.. z czego liczmy trasa ok 60% 40 miasto..to po 27km nieznaczna poprawa...nawet czasem gorzej..z 2x sie zdarzyło...ale jak po tym powrót do domu..to o niebo lepiej...nawet 2 nieba...bo na 35km to zafalował może z 3x w tym samym stosunku % j/w..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, 21:57 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
powiem ci jak to sprawdzic, wlacz sobie test 9 na segarach zagrzej auto i dojezdzaj do swiatel i patrz na napiecie moim zdaniem bedzie skakac ;)

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, 21:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
jakiś trop..spróbuje:) a jak nie bedzie...hehhh...no to ląduje tam v8 pierwszy zakret i sie z PZU szarpnie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, 22:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Pytanie tylko czy będzie skakać dlatego, że faluje czy faluje dlatego, że skacze :P

Chodzi o to czy falowanie obrotów jest efektem spadków napięcia czyli alternatora czy może przez to, że falują obroty to spada napięcie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, 22:16 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
napiecie musi bys tale 14,4 i koniec czy przy ruszaniu u zejsciu obrotów nawet na 500 jak nie dodajesz gazu czy przy zatrzymywaniu ma miec tyle i juz

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, 22:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
I to wyjaśnia temat :ok:

Czyli jeśli są spadki napięcia podczas falowania obrotów to z dużym prawdopodobieństwem można stawiać na alternator ?
U mnie faluje czasem jak się zatrzymuję i dodatkowo np. po włączeniu klimatyzacji albo kręceniu kierownicą...

U mnie to wygląda tak --> http://www.youtube.com/watch?v=IquKm248i2M


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 11 kwietnia 2013, 08:40 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 611
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 335d M-Pakiet
Kod silnika: M57N2
Leo napisał(a):
napiecie musi bys tale 14,4 i koniec czy przy ruszaniu u zejsciu obrotów nawet na 500 jak nie dodajesz gazu czy przy zatrzymywaniu ma miec tyle i juz


Czyli to jest wina regulatora napięcia?
A jak nie utrzymuje 14.4 tylko 14 to szczotki do wymiany?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 11 kwietnia 2013, 14:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
no jaa.....nie wierzeee:( mecze sie z tym testem 9 z 30 min...jak go włączyć step by step..bo jak dochodze do niego to mi wychodzi.....i jest normalnie przebieg itp...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 11 kwietnia 2013, 14:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
już ogarnięte wszychoo..cały obc na zegarach..łącznie z paliwem w baku itp..

a wracając niestety albo stety...moje ładowanie to ok 14,3-14,7 najniżej pod mega wszystkim obciążonym to 14,1 wiec alternator odpada....

montaż krokowca podmiana...powiem jak potestuje...a w coś powalczyliście?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 11 kwietnia 2013, 15:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
luk45zek przepływke kupiłeś nową ori czy jakąś używke ? Pytam bo doszedłem do wniosku że to może ona robi takie problemy, i nosiłem się z zamiarem kupna. Jak nowa ori i dalej faluje to znaczy że zły trop.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 11 kwietnia 2013, 16:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
a własnie ze nie ORI:) hahah łamie zasady...jakiejś firmy podajże Q,HD..wyniosła mnie ona 250zł..
z budowy to to. samo..tylko zamiast szkiełek w środki ma chyba volfran albo cuś in this style a na drugim biegunie przejście jest zmostkowane diodą,, podpytałem sprzedawce ze jak to nie bedzie chodzić to czy można oddać,,i mówi ze jeżeli komp mi pokaże ze jest błąd to tak wiec wziąłem..działa do dziś juz tydzień i nic nie widać błędów itp..

na gorąco prosto z garażu i małej przejażdzki..
rozkręciłem cały dolot od filtra po krokowiec/przepustnica...wszystkie gumy posprawdzałem pod wodą czy nie cieknie mikroo bombelki i inne bajery..podregulowałem linke przepustnicy bo jak by lużna była i nawet chyba nie w tym korycie wypryskałem Wurthem napinacz ze tak nazwe linki/ klapki przepustnicy lekko ale to naprawde lekko ok 0,007mm odchyliłem przepustke klapke... no i najważniejsze co wziąłem sobie do serca.."krokowiec moze sie podcinać nawet jak ma luz" powietrze jest suche..wiec znów Wurtiem i czyscidłem do optyki zapryskałem mechanizm cylinderek we wnątrz krokowca i usunąłem zbedny nagar..zmontowałem wszystko do kupy..tak skrecając ze kolejne rozkręcenie zerwie opaski:) nie odpalając poszedłem po lapka i inpa i kasowanie błędów(nie było) i adaptacji i odpaliłem auto..stało na wolnych ok 10min. nic nie gazując nic...
wyjazd z garażu i spokojnie 1g do 1,5 potem 2, potem 3,5..2g(bieg) to samo aż do 5..no 3 i4g skatowałem do 5tyś rmp..

nie zaaobserwowałem falowań...może na początki ale około 1-2mm na zegarach..jutro mała trasa ok 30km to powiem co i jak...narazie dobrze..

WNIOSEK: krokowiec mimo wyczyszczenia może sie podcinać i dawać głupa ze niby dolot nie szczely.
Działanie.: nasmarowanie stożka krokowca i wyczyszczenie nagaru. uszczelnienie dolotu i obudowy filtra z PiperCross'em, sprawdzenie alternatora i jego ładowania w normie.
Czas pracy 2,5h


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 11 kwietnia 2013, 16:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
luk45zek napisał(a):
a własnie ze nie ORI:) hahah łamie zasady...jakiejś firmy podajże Q,HD..wyniosła mnie ona 250zł..
z budowy to to. samo..tylko zamiast szkiełek w środki ma chyba volfran albo cuś in this style a na drugim biegunie przejście jest zmostkowane diodą,, podpytałem sprzedawce ze jak to nie bedzie chodzić to czy można oddać,,i mówi ze jeżeli komp mi pokaże ze jest błąd to tak wiec wziąłem..działa do dziś juz tydzień i nic nie widać błędów itp..


ważne by numery przepływki sie zgadzały bo napewno nie bedzie chodzić...a musiałem wymienić bo swooją połamałem :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 11 kwietnia 2013, 18:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Ja podmieniałem krokowca, bez rezultatu. Taką iluminacje miałem dziś że może by sprawdzić zawór zwrotny w serwo od hamólców. Dawno dawno temu w polonezie mialem taki problem , zawór poleciał i też obroty falowały.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 11 kwietnia 2013, 18:12 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
mówisz ze to jest to miejsce gdzie schodzą sie tam 3-4węze? za zbiorniczkiem płynu?? no ciekaw jestem..

ja tez krokowca podmieniałem i nic...powrót do starego...ale to samo..znów na to co miałem jednak juz włożyłem go nasmarowanego jakimś Wurthem ten cylinderek w środku...i co zauważyłem ze obroty po wciśnieciu sprzegła gdy sa na wysokości 3,,,4k rmp schodzą wolniej jak by był szczelniejszy..jak by krokowiec zaczął działac poprawnie...bo u matki w megance tez wolno schodzą beżż przesady...ale nie z taką pdkością jak rosną...1/2 wolniej niż przygzówka..co świadczy o dobrze domykanej przepustnicy i przejęciem roli wolnych obrotów przez krokowiec...jak zafaluje to mam to gdzieś..ważne ze nie gasnie...są ważniejsze rzeczy...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 12 kwietnia 2013, 19:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
witam..wiec tak spostrzeżenia są takie..wolna predkość powiedzmy do 1,5k rmp czasem ale to czasem...zafaluje jednak od 2-do 6,3k i opadając zatrzymuje sie tam gdzie powinien. wiec krokowiec jak fundusz pozwoli do wymiany narazie go zregenerowałem i wydaje mi sie ze jest ok:) jestem zadowolony...narazie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 13 kwietnia 2013, 08:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Ja podmieniałem używke , oczywiście wyczyściłem i nasmarowałem przed założeniem ale bez rezultatu . Może też był już uszkodzony. Masz zamiar kupić nowego czy używke ? A masz teraz taki efekt że np obroty 3000 puszczasz gaz obroty spadają na 9000 zatrzymują się na ułamek sekundy i powoli spadają na 700, bo tak to de fakto powinno się odbywać. Ja taki efekt oiągnąłem robiąc dziure w dolocie i zero falowania wtedy . Może i to faktycznie krokowiec. Mam jednego zapasowego spróbuje go rozebrać o ile się da i konkretnie przepatrzeć i nasmarować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 13 kwietnia 2013, 08:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
1000 PLN za nowego krokowca niestety nie dam bez pewności że to jego wina.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 157 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL