BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 02:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] po wyjęciu kluczyka kontrolki zostają w pozycji jeden
PostNapisane: 15 marca 2013, 18:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Moje BMW: E46 318i
Witam
Panowie dziś przyjechałem z pracy wyjmuje kluczyk a cały czas świeci sie stan kilometrów i godzina ,to tak jak bysmy przekręcili kluczyk w pozycji 1 i próbowałem drugim kluczykiem bez rezultatów,odłączyłem aku i tez bez zmian nie rozłącza ,spotkaliście się z czymś takim?może ktoś ma jakieś wskazówki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po wyjęciu kluczyka kontrolki pozostają w pozycji jeden
PostNapisane: 15 marca 2013, 19:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 136
Lokalizacja: 3-miato
Moje BMW: E91
Kod silnika: M47D20O2
zdemontuj kostkę stacyjki i wyczyść, pewnie jest zwarcie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po wyjęciu kluczyka kontrolki pozostają w pozycji jeden
PostNapisane: 15 marca 2013, 19:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Moje BMW: E46 318i
może i faktycznie to,ale na razie nie mam garażu i mróz jest ,więc sie muszę wstrzymać...jak by to było to to jeszcze nie najgorzej,dzięki za podpowiedź


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po wyjęciu kluczyka kontrolki pozostają w pozycji jeden
PostNapisane: 16 marca 2013, 07:56 
Offline
Forumowicz

Wiek: 49
Posty: 214
Lokalizacja: sulejów
Moje BMW: E-46
Kod silnika: M 47
Kostka stacyjki do wymiany.Pozdro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po wyjęciu kluczyka kontrolki pozostają w pozycji jeden
PostNapisane: 16 marca 2013, 09:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 147
Lokalizacja: Pruszków
Moje BMW: bmw e61
Kod silnika: N52b30
a przypadkiem nic nie robiles z elektryka przed ta usterka ??? ja mialem taki przypadek kiedys jak radio podmienilem na inne ,byly zle piny w nim powsadzane ,po odlaczeniu radia wszystko wrocilo do normy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po wyjęciu kluczyka kontrolki pozostają w pozycji jeden
PostNapisane: 16 marca 2013, 10:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 164
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 323Ci
Kod silnika: M52TUB25
Napisz czy słyszysz odbicie sprężyny gdy wyjmujesz sam kluczyk bo to też ma znaczenie. Możliwe że poprostu nie odbija i będziesz musiał dostać się do mechanizmu i go nasmarować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po wyjęciu kluczyka kontrolki pozostają w pozycji jeden
PostNapisane: 16 marca 2013, 14:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Moje BMW: E46 318i
Witam,otóż dzis wjechałem na halę tam gdzie pracuję i spod kierownicy zdjąłem osłonę odkręciłem kostkę odczepiłem ja przedmuchałem wszystko zresztą było czyste i suche nadmienie że rok temu ją wymieniałem bo już nie łączyła dobrze zamówiłem w serwisie BMW nową i zamontowałem,dziwne jest to że nawet gdy kostkę wypiełem to i tak zegary nie gasły dostaje non stop prąd i pokazuje stan zegarów jak gdyby kluczyk był przekręcony w pozycji 1 ,sam mechanizm chodzi prawidłowo wszystko odbija...nic ostatnio nie grzebałem z elektroniką w aucie ....wszystkie kostki które dochodzą do kierownicy przebadałem pod względem czystości...i co Wy na to....macie jakieś sugestie? bo w piątek mam wracać do Polski czy coś sam jeszcze mogę zdziałać?teraz oczywiście za każdym razem wypinam klemę z aku by się nie rozładował
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po wyjęciu kluczyka kontrolki pozostają w pozycji jeden
PostNapisane: 16 marca 2013, 16:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 147
Lokalizacja: Pruszków
Moje BMW: bmw e61
Kod silnika: N52b30
cos moze powodowac zwarcie wyjmowal bym pojedynczo bezpieczniki tu bym szukal nic to nie kosztuje a moze naprowadzic na wlasciwy trop


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po wyjęciu kluczyka kontrolki pozostają w pozycji jeden
PostNapisane: 16 marca 2013, 16:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Moje BMW: E46 318i
oczywiście pobieżnie je sprawdziłem świecąc latarką,no ale mogłem oczywiście jakiegoś przeoczyć, nie ma to jak po kolei przebadać każdy bezpiecznik,jeszcze chodzi mi po głowie czy tam gdzies w liczniku nie ma zwarcia ale ja już tam sie nie dostanę,bo nawet nie wiem jak,ale tam tez muszą byc kostki...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po wyjęciu kluczyka kontrolki pozostają w pozycji jeden
PostNapisane: 16 marca 2013, 16:19 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 986
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
wyjmowales te bezpieczniki ? czy tylko zerknaleś czy sa cale ? wyciagaj po koleji , jak przy ktorym licznik zgasnie... sprawdz od czego to bezpiecznik ... i tam szukaj przyczyny.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 po wyjęciu kluczyka kontrolki pozostają w pozycji jeden
PostNapisane: 16 marca 2013, 16:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Moje BMW: E46 318i
no nie wyjmowałem, będę musiał to zrobić ,może macie rację


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] po wyjęciu kluczyka kontrolki zostają w pozycji jeden
PostNapisane: 11 kwietnia 2013, 06:54 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46
czy problem został rozwiązany, mam to samo i nie umie do tego dojść


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] po wyjęciu kluczyka kontrolki zostają w pozycji jeden
PostNapisane: 11 kwietnia 2013, 07:23 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Sprawdziłbym przekaźniki za schowkiem i w skrzynce sterowników(pod maską). Może któryś się skleił

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] po wyjęciu kluczyka kontrolki zostają w pozycji jeden
PostNapisane: 12 kwietnia 2013, 10:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46
jak wyjmne bezpiecznik 43, to wszystko wraca do normy, licznik działaja prawidłowo a światła stop gasną. jak odłącze licznik to wiadomo (liczniki gaśnie ;)) ale stop też gaśnie. Gdy auto zapale wszystko jest ok. posprawdzam jeszcze przekaźniki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] po wyjęciu kluczyka kontrolki zostają w pozycji jeden
PostNapisane: 13 kwietnia 2013, 20:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Moje BMW: E46 318i
Witam,ponowne sorrki że tak późno ale byłem w PL na świętach ...słuchajcie po trzech dniach od opisania mojej awarii wszystko wróciło do normy,ale i tak przed samym wyjazdem podjechałem do stacji diagnostycznej w Niemczech i podpięli mnie pod kompa,wywaliło 16 błędów sama elektronika, skasowali ....nadmieniam że juz problem przed podpięciem pod kompa zniknął sam więc wyjmując kluczyk ze stacyjki wszystko gasło jak należy,po przejechaniu ponad 1000 km w PL sprawdziłem jeszcze raz i komp czysty żadnych błędów :D
Panowie jestem prawie pewien co było przyczyną owej usterki,gdy rano odpaliłem auto miałem zamarznięte szyby w środku...mało myślący bo się spieszyłem do pracy skrobaczką skrobałem i wszystko leciało na deskę rozdzielczą lód szron czy jak to tam nazwać w dzień stopniało i musiało się dostać szczelinami pod licznik i tam własnie powstało zwarcie owa awaria trwała 3 dni bo w trzecim dniu było dużo cieplej i myślę że wszystko przeschło....błędy które naliczył komputer były wynikiem zwarcia ...typu mechanizm klapy bagaznika ,pasy ,komfort ....itp. więcej się nie powtórzyły ....teraz wszystko gra i oby jak najdłużej ;)
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] po wyjęciu kluczyka kontrolki zostają w pozycji jeden
PostNapisane: 26 stycznia 2014, 12:22 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47n
Witam.

Miałem identyczne objawy. Samochód ponad tydzień stał pod chmurką na mrozie (-10, -20 w nocy). Stał na placu u mechanika. Został wymieniony filtr paliwa, pompa paliwa (ta za filtrem) i wszystkie świece żarowe. Po zmontowaniu wszystkiego pojawiły się bardzo podobne objawy, tj. po wyjęciu kluczyka, stacyjka pozostawała w pozycji 1, nie działał centralny zamek z pilota (z włącznika koło lewarka zmiany biegów działał bezproblemowo). Dodatkowo po wyjęciu kluczyka ze stacyjki zapalały mi się światła stop i gasły dopiero jak kluczyk w stacyjce przekręciłem do faktycznej pozycji nr 1.

Wszystkie objawy znikły następnego dnia. Do 2 w nocy jeździłem nim z włączonym ogrzewaniem na 30 stopni. Na noc odłączyłem akumulator (światła stop po wyjęciu kluczyka non stop świeciły). Z rana następnego dnia wszystko wróciło do normy. Tak jak kolega wyżej napisał. Wszystkiemu było winne jakieś zwarcie, które spowodował lód w dużej ilości po wewnętrznej stronie szyb (ponad tydzień stał bez odpalania na mrozie). Jak się samochód osuszy to wszystko wraca do normy. Na wszelki wypadek polecam odłączenie akumulatora (u mnie pomogło). Z resztą kto przy zdrowych zmysłach zostawiłby samochód na całą noc z włączonymi światłami stop przy mrozach rzędu -20 stopni :)

Jak ktoś ma podobne objawy to wystarczy osuszyć samochód i wszystko wraca do normy. Mój mechanik biedny o mało co nie ześwirował. Nie wiedział co jest grane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] po wyjęciu kluczyka kontrolki zostają w pozycji jeden
PostNapisane: 23 lutego 2014, 02:47 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 39
Posty: 69
Lokalizacja: łódź
Moje BMW: e46 318i
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=109273
witam ja mam ten sam problem ze stacyjką obecnie stoi z odlączonym akumulatorem i czeka na wizyte u elektryka u poprzedniego nie wykazał żadnych błędów ,. powiedzcie mi ta kosta pod licznikiem mozna ja dostac tylko w serwisie czy zamiennik mozna tez kupić ??

_________________
forumowicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL