BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 22:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 7 kwietnia 2013, 16:50 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 41
Moje BMW: e46 320Ci
Kod silnika: M54B22
Witam samochód to e46 m54 320Ci. diagnoza była robiona programem carsoft. Od dłuższego czasu szukam odpowiedzi na forach ale nic z tego:/ .
diagnosis DME / DDE 104 control -vanos mecanical outlet

Prosiłbym o wasze sugestie, porady na ten temat, gdzie co i jak trzeba sprawdzić.
Wymieniłem uszczelniacze na vanosach, oryginalny czujnik wałka [wydechowy], samochód jest strasznie ospały w przedziale 2000-3500obr.min, na wolnych obrotach czuć tzw.telepanie delikatne całym autem:/ Pozdrawiam . Proszę o porady itp..


Ostatnio edytowano 13 kwietnia 2013, 17:19 przez agent, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 7 kwietnia 2013, 16:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 226
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22>b25
Też miałem podobny problem. Wymieniłem uszczelki ale bład sie nadal pojawiał.Dopiero wymiana całego nastawnika pomogła.Wpiszesz w google "bład 104 bmw" a wyskoczy Ci troche do poczytania...
Dokladniej vanos wydechowy Ci nie działa

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 8 kwietnia 2013, 20:46 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 41
Moje BMW: e46 320Ci
Kod silnika: M54B22
Dzięki za informacje ale i tak nie ma nic sensownego co do mojego przypadku:/ Dziś podmieniałem elektrozawory wymieniłem olej i tak to samo zero reakcji błąd i tak wyskakuje ..:/ co to może być?? coś nie tak z rozrządem ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 9 kwietnia 2013, 13:47 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 41
Moje BMW: e46 320Ci
Kod silnika: M54B22
????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 13 kwietnia 2013, 17:12 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 41
Moje BMW: e46 320Ci
Kod silnika: M54B22
Obrazek o to mój screen vanosa z inpy robiony na wolnych obrotach..czy to pozytywne wartości ???

http://imageshack.us/photo/my-images/822/vanos.png/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 20 kwietnia 2013, 23:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 140
Lokalizacja: Szczecinek
Moje BMW: E46 320d
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=125605
zrob sobie adaptacje czujnikow wchodzisz w engine wybierasz swoj silnik, f4 error, f7 adaption, (na zgaszonym silniku ale włączonym zapłonie) , później odpal silnik i poczekaj 5 minut na biegu jałowym bez dodawania gazu.Dla potwierdzenia że skasowało adaptacje możesz wejść w f5 status , f6 a-reg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 20 kwietnia 2013, 23:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 140
Lokalizacja: Szczecinek
Moje BMW: E46 320d
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=125605
faluja ci obroty przy rozgrzewaniu sie silnika? a jak sie nagrzeje jest wszystko ok? odpal auto na zimnym i czekaj nie gazuj az ci sie auto nie nagrzeje, jak faluja to uszczelniacze vanosa juz to przerabialem 2 tyg temu :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 21 kwietnia 2013, 11:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52B28TU
Kolega w pierwszym poście napisał, że już wymieniał uszczelniacze na vanosach :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 21 kwietnia 2013, 11:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 140
Lokalizacja: Szczecinek
Moje BMW: E46 320d
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=125605
a no tak przepraszam :) warto by bylo jeszcze sprawdzic odme i silnik krokowy czy dobrze funkcjonuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 16 maja 2013, 20:01 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 41
Moje BMW: e46 320Ci
Kod silnika: M54B22
witam trochę czasu mnie nie było ..praca w delegacji :D walczę z samochodem jak wracam na weekendy ,powiem tak , adaptacje robiłem już ze 2 razy. Do tego czyszczony krokowy , oględziny dolotu gumy itp. wszystko szczelne, wymieniona odma na original komplet.. planuje w ten weekend jeszcze raz rozebrać całego Vanosa może jest coś nie tak z nim..bo ostatnio byłem na diagnozie to koleś powiedział mi ze vanos wydechowy chodzi o ten tłoczek nie osiąga końcowej wartości, nie wysuwa się do końca. sprawdzę to i dam znać czy błąd nadal jest ..pozdrawiam wszystkich :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 16 maja 2013, 20:02 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 41
Moje BMW: e46 320Ci
Kod silnika: M54B22
a i dzięki za wasze sugestie :D zawsze to coś :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 24 czerwca 2013, 17:55 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 41
Moje BMW: e46 320Ci
Kod silnika: M54B22
witam po długiej przerwie,taak jak mówiłem zabrałem się za wymianę całego nastawnika vanosa.kupiłem cały vanos od dawcy m54 2.2 . okazało sie ze bez zmian ..nadal wywala mi błąd. program INPA błąd 104 control Vanos mecanical outlet. juz nie wiem sam co jest nie takk, może trzeba sprawdzić rozrząd? może jest przestawiony, jakie macie sugestie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 24 czerwca 2013, 20:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 411
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E46 328i / E46 320Ci
Kod silnika: M52TUB28/ M54B22
Przerabiałęm wszystko ale w odwrotenj kolejności tez miałe błąd 104 od vanosa

na początku czujnik wałka (nie nie dało) potem ustawineie rozrządu (korekcja) nic nie dało, na końcu uszczelnaicze vanosa i wszystko działa ;D

Dlatego pisłem, zę przerabiałem w odwrotnej koeljności że przed uszczelnaiczami ustawiałem korekcje rozrządu, prawdopodobnie u ciebie tez to trzeba zrobić, robił mi to mechanik z ASO BMW (pracujacy tam), ale po godzinach, dałem za to 350zł. Wg jego są 3 przycyzny błedu 104 - czujnik wąłka, nastawnik vanosa ( aabrdziej uszczelnaicze) i rozrząd, niby po 250-300 trzeba go na nowo ustawiać wg niego, moje auto ma 230 tys i przebieg raczej ori, mówi ze niby był leciuteńko przestawiony ( z biegeim czasu łańcuch sie rozciąga tak mi tłumaczył) u mnie łańcuch jeszcze nie byłe mga rozciagniey, jak juz będzie mocno to trzbea go wymeinic a to już koszta neistety ;(

Jka byś sie na to decydowął to tylko u mechanika kóry ma o tym pojecie i ma specjalne blokady i pryyzma tzw do ustawineia podwójnego vanosa, zwykły mechanik ci tego nie zrobi.

_________________
BMW KLUB SZCZECIN
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 24 czerwca 2013, 21:32 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 41
Moje BMW: e46 320Ci
Kod silnika: M54B22
dzięki za poradę :D czujnik mam nowy oryginał na wylocie, uszczelniacze na vanosach wymienione na nowe ,wiec zostanie mi tak jak napisałeś, sprawdzenie rozrządu no i ewentualne ustawienie, hmm no własnie teraz problem żeby znaleźć takiego mechanika :/ szukać :D postaram się to załatwić jak najszybciej.. dam znać :D czy pomogło .pozdrawiam :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 24 czerwca 2013, 22:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 411
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E46 328i / E46 320Ci
Kod silnika: M52TUB28/ M54B22
I z tego co pamiętm w skarjnych przypadkach mówił jeszcze o niskim ciśnieniu oleju (coś zapchane albo pompa oleju słabo daje), noi o wiązce silnika.

Ja kurat maięłm ten sam błąd, też zaczełęm od czujnika wałka ori BMW bo to mi sie ogólnie stało dzień po podmiance tego czujnika (pożycząłem go kolesiowi, wiec byłem pewny ze to on padł), no ale okazało sie ze to nie to ;D u koelgi to tez nie było to więc pojechalismy razem do mechanika, ze ma juz dwa auta do roboty hehe, a nie tylko kolegi ;D U kolegi ustawił rozrząd okazało sie, że ktoś wcześniej źle go właśnie złożył i był "grubo" przestawiony (ale wywalałą błą 68 czyli czujnik wałka). Po ustawieniu rozrządu jego auto rakieta, więc postanowiełm zrobić to samo u siebie noi u mnei był niby lekko rpzestaawiony od żużycia łańcucha (czyli nikt nic nie grzebał) noi ustawił i dalej kicha ;P Więc z 3 opcji kóre mi na początku przedstawił trafiłem na sam koniec czyli uszczelniacze vanosa i błąd 104 mi zniknał. Na szczeście, czujnik wałka był nówka ori ale pożyczył mi go to nie musiałem kasy marnować bo moj sprawny był ;p Super mechanik tylko od BMW wieć moge go w Szczecinei polecić ;P

I nawet w linku na wykresie z INPY widać u ciebie ze OUTLET jest powyżej 6,3 a niby tolerancja jest do 5 u meni po ustawieniu rozrządu pokazuej 3,8-4, a wcześńiej było prawie 7, nie chce mówić, że to napewno rozrząd ale nic innego nie przychodzi mi do głowy, a gościu pracuje w ASO BMW to cos tam sie pewnie zna :D i sam ma E46 328i

_________________
BMW KLUB SZCZECIN
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 8 lipca 2013, 20:37 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 41
Moje BMW: e46 320Ci
Kod silnika: M54B22
witam. juz nie wiem sam czy dobrze czy zle, szkoda gadać. byłem u mechanika bmw który zapewniał ze zna się na rzeczy. Usrtawił mi rozrząd tzn. te vanosy i co z tego jak bład pozostał ..teraz po ustawieniu mam takie o to wartości z programu Inpa..

position intake .128 na 120 position outlet - 79 na - 105 ..

przed ustawieniem bylo intake 119 na 120 outlet - 92 na -105 :/


mechanik zapewnia ze wszystko jest ok..wszystko jest dobrze, brak mi słów na niego.s. Samochód z dołu zbiera się oki. od 4000tys obrotów muli do 5000 tys jak by cos go hamowało :/ jechac jeszcze raz na ustawienie ? jakie powinny byc dobre wartościii....zmieniłem 2 nastawnik cały i elektrozawory i tak to samoo...pozdrawiam i czekam na wasze opinie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 8 lipca 2013, 21:06 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
skad jesteś kolego?

Wg mnie vanos razem z rozrządem do ustawienia ale na ori pryzmie nie zadnym zamienniku

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 8 lipca 2013, 21:28 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 41
Moje BMW: e46 320Ci
Kod silnika: M54B22
witam dokładnie Płock, podjechałem do kolesia który niby orientuje się w tych sprawach, naprawia same bmw,profesionalny serwis , swapy itp.. no i niby sie okazało, że nie ma pojecia co i jak :/ tak ja sądze ..mówił ze ma sprzed do tego ale kazał mi zostawić samochód on wszystko sprawdzi.. mam wartości przed ustawieniem i coo... wiec jest coś nie tak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] błędy po diagnozie. VANOS Error
PostNapisane: 8 stycznia 2016, 22:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Moje BMW: e39
Kod silnika: m54b30
witam chyba czeka nas podroz do wrocka :szok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL