BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 6 czerwca 2024, 14:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 876 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 44  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 16 czerwca 2015, 22:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
http://anuluj-mandat.pl/blog/post/jak-s ... 3-miesiace

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 17 czerwca 2015, 11:26 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
spider napisał(a):
http://anuluj-mandat.pl/blog/post/jak-sie-bronic-skutecznie-przed-zatrzymaniem-prawa-jazdy-na-3-miesiace

Bardzo fajna lektura :)

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 19 czerwca 2015, 13:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 342
Lokalizacja: Nysa
Moje BMW: 330d
Kod silnika: M57N
maaaad napisał(a):
Enzo napisał(a):
Wystarczy nie mieć przy sobie dokumentu: prawa jazdy; a wtedy policjant nie może nam go zabrać (jedynie może na nas nałożyć mandat 50zł za brak dokumentu), gdyż przepis mówi jasno: "policjant zabierze prawo jazdy za pokwitowaniem", a jeżeli go nie mamy nie może nam go pokwitować.

Policja zawiadamia starostę, a ten z urzędu wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy. Od momentu uprawomocnienia się decyzji nie masz prawa poruszać się pojazdem, a gdy to zrobisz - dostaniesz mandat za jazdę bez uprawnień (+konsekwencje wynikające z OC - regres ubezpieczyciela w przypadku spowodowania szkody). Gdy sam prawka staroście nie zaniesiesz - dostaniesz grzywnę w celu przymuszenia. Jedną, drugą, trzecią... Itd.

Orzekanie o konstytucyjności tych przepisów pozostawmy sądom i Trybunałowi.


Mylisz się kolego.
Najpierw wróćmy do nowego przepisu:
Art. 135.
Policjant:
1a) zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na: a) kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym lub
b) przewożeniu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji; przepis nie dotyczy przewozu osób autobusem w publicznym transporcie zbiorowym w gminnych, powiatowych i wojewódzkich przewozach pasażerskich w rozumieniu ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2011 r. Nr 5, poz. 13, z późn. zm.37) ), o ile w pojeździe przewidziane są miejsca stojące;

Jest tutaj wymieniona osoba, która może nam zatrzymać prawo jazdy czyli Policjant.
W przepisie jest jasno napisane, że za pokwitowaniem. A jeżeli nie będziemy mieli przy sobie dokumentu nie może nam go pokwitować. Policja nie może zawiadomić starosty - nie ma po prostu takich uprawnień.
Wiadomo jak jest w praktyce Misie będą stosowały różne kruczki, mój znajomy miał taką sytuację. Teren zabudowany same pola, jeden budynek tamy wojskowej nikt tam nie zwalnia teoretycznie miał 110, zatrzymany ISKRA wiec mandat też nie przyjęty. Oczywiście piesek chciał zatrzymać dokument mimo nie przyjęcia mandatu. Na szczęście zapomniał PJ :D
Oczywiście Policjant twierdził, że wpisze go do systemu i tak będzie miał cofnięte uprawnienia. Ale gdy go się uświadomiło, że nie ma takich uprawnień, a dodatkowo wspomniało mu się, że gdyby czegoś takiego się dopuścił to przekroczył by swoje uprawnienia art. 231kk, oraz poświadczył nieprawdy art. 271kk i stworzył fałszywe dowody 235kk. Od razu była inna rozmowa.

_________________
Walka z bezprawiem fotoradarowym i ręcznych mierników prędkości typu Ultralyte 20-20 100LR i Iskra-1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 19 czerwca 2015, 16:58 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 842
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
Dzisiaj taka sytuacja zaobserwowana z okna w biurze:
Podjeżdża sobie policja i staje na pasie do skrętu w prawo na Al. Jerozolimskich w WWA. Oczywiście bez sygnałów. Panowie powoi wysiadają, wyciągają lizak i suszarkę i biorą się do roboty. Zatrzymali dwie klientki i akurat skończyłem pracę więc podszedłem do nich i byłem upierdliwy. Zapytałem:
JA - przepraszam, czy jeśli ja bym sobie tutaj zaparkował to dostałbym mandat?
Wąsaty Policjant, wyraźnie zirytowany - a po co pan chce to wiedzieć?
JA - a bo bym sobie tutaj parkował jak do pracy przyjeżdżam bo pod biurem miejsca ciągle zajęte
WP - tu jest zakaz zatrzymywania się proszę pana
JA - to czemu tutaj parkujecie?

Najpierw próbowali wciskać kit:
WP (naburmuszony) - proszę pana, kierowca popełnił wykroczenie i zjechaliśmy żeby go ukarać. Nie możemy się gdzie indziej zatrzymać
JA - ale ja widziałem z okna, że co najmniej od 15 minut tu stoicie i strzelacie z suszarki
WP - eee no ale przecież tu nie ma gdzie zaparkować! Przecież inaczej nigdzie byśmy nie mogli stawać i suszyć! A poza tym jesteśmy pojazdem uprzywilejowanym wykonującym czynności służbowe!
JA - jak nie macie sygnałów to nie jesteście pojazdem uprzywilejowanym

i uwaga teraz najlepsze:
WP - ALE PRZECIEŻ JAK BYŚMY WŁĄCZYLI SYGNAŁY, TO NIKT BY NIE PRZEKRACZAŁ PRĘDKOŚCI!
JA - to chyba o to chodzi, żeby ludzie nie przekraczali?
WP (zdezorientowany że nie rozumiem takiej oczywistości) - nie, bo przecież wtedy nikogo byśmy nie złapali!

True story. Epilog jest taki, że chyba się przestraszyli że ich nagrywałem z okna i natychmiast po wypisaniu mandatu drugiej klientce odjechali :D

Jeszcze dodam, że robiąc pomiary policjant stał sobie za samochodem i znienacka wyskakiwał i strzelał radarem praktycznie "z biodra", więc dokładność tych pomiarów raczej była wątpliwa ale tego już nie drążyłem ;)

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 20 czerwca 2015, 09:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Lokalizacja: Olkusz/Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28/M54B22
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159139
Jak mogłeś zepsuć taką dobrą miejscówkę Wąsatemu Policjantowi. Przez Ciebie nie dostanie premii :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:



Dobra robota :cwaniak:

_________________
Obrazek

BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 20 czerwca 2015, 10:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
Żenujące są te nagonki na policję...

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 20 czerwca 2015, 12:53 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 842
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
Dla mnie to jest niepojęte że policja sama prosto w oczy, bez żenady mówi, że tu nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o robienie kasy. No niepojęte. :cisza:
Stanęli sobie na pasie częściowo blokując zjazd i zatrzymując tam ludzi. Skoro ma to służyć poprawie bezpieczeństwa to wystarczałoby, żeby wrzucili bomby - wtedy nikt by się nie mógł przyczepić łącznie ze mną. No ale patrz punkt pierwszy.

Niestety po części nasi rządzący produkujący buble prawne i wymagający od policji określonej liczby wystawionych mandatów a także sama policja (tu właściwie drogówka) łąmiąca prawo na straży którego stoi jest winna temu, że stosunek społeczeństwa do tej instytucji jest jaki jest.

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 20 czerwca 2015, 16:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
GP-T1000 napisał(a):
Żenujące są te nagonki na policję...

Chyba ta nagonka policji na obywatela. Odkad wprowadzili nowe przepisy, to stoja na takich zadupiach i w takich miejscach az zal. Widac ewidentnie, ze chodzi o wyrobienie normy i trzepanie kasy. Bezpieczenstwo jest moze na drugim miejscu.

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 20 czerwca 2015, 16:37 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Idąc tym tokiem rozumowania to np na kieszonkowców też nie powinni się przyczajać tylko być na widoku. Wtedy nikt z kieszeni nie wyciągnie.
Jak ktoś dostanie mandat raz, drugi to za trzecim będzie jechał zgodnie z przepisami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 20 czerwca 2015, 16:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
To nie do konca tak, moze jak cie zlapia na jakms durnym ograniczeniu w dziwnym miejscu i stracisz prawko to troszke inaczej bedziesz pisal.

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 20 czerwca 2015, 17:49 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 29
Posty: 1200
Lokalizacja: WZ
Moje BMW: Najlepsze :)
Kod silnika: m54b30
Powiat warszawski zachodni, odcinek około 4km prostej jak stół drogi, na nim może 6 gospodarstw gdzie najbliższe jest 150 metrów od drogi. I co? 3 znaki teren zabudowany i do tego wszędzie pola, zboża i mnóstwo wjazdów na nie, gdzie nawet nie widać tych mend jak stoją :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 20 czerwca 2015, 18:27 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
spider napisał(a):
To nie do konca tak, moze jak cie zlapia na jakms durnym ograniczeniu w dziwnym miejscu i stracisz prawko to troszke inaczej bedziesz pisal.

Durne czy nie, jak widzę znak to zwalniam własnie żeby nie stracić prawa jazdy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 20 czerwca 2015, 18:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 342
Lokalizacja: Nysa
Moje BMW: 330d
Kod silnika: M57N
wandii napisał(a):
spider napisał(a):
To nie do konca tak, moze jak cie zlapia na jakms durnym ograniczeniu w dziwnym miejscu i stracisz prawko to troszke inaczej bedziesz pisal.

Durne czy nie, jak widzę znak to zwalniam własnie żeby nie stracić prawa jazdy.


A co by bylo jakbys zwolnil, a oni ze jechales szybciej.
Osobiscie mialem juz dwie takie sytuacje jedna ISKRA-1 druga Laserem Lidar

_________________
Walka z bezprawiem fotoradarowym i ręcznych mierników prędkości typu Ultralyte 20-20 100LR i Iskra-1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 21 czerwca 2015, 10:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 11
Posty: 1287
Lokalizacja: Łańcut
Kod silnika: M54B22
Garaż: E46 320i
Dbają o bezpieczeństwo ale własnych posadek :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 21 czerwca 2015, 12:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Lokalizacja: Olkusz/Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28/M54B22
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159139
GP-T1000 napisał(a):
Żenujące są te nagonki na policję...


Celem policji powinno byc poprawienie bezpieczeństwa na drodze a nie wypisanie 1,7mln mandatów. Nagonka jest bo zwyczajnie przeginają i robią sobie polowania.

_________________
Obrazek

BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 21 czerwca 2015, 21:16 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Enzo, w niczym się nie mylę.
Art. 102 ust. 1 pkt 4 ustawy o kierujących pojazdami:
Cytuj:
Starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy lub pozwolenia na kierowanie tramwajem, w przypadku gdy:
4) kierujący pojazdem przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym;

Ten sam artykuł, ust. 1c:
Cytuj:
Starosta wydaje decyzję, o której mowa w ust. 1 pkt 4 lub 5, na okres 3 miesięcy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązując kierującego do zwrotu prawa jazdy, jeżeli dokument ten nie został zatrzymany w trybie art. 135 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym.

Podkreślenie i wytłuszczenie moje.
Enzo napisał(a):
Policja nie może zawiadomić starosty - nie ma po prostu takich uprawnień.

Oczywiście, że może. A starosta może (ba, ma nawet taki obowiązek) wszcząć wtedy z urzędu postępowanie w sprawie zatrzymania prawa jazdy.

Wniosek nasuwa się sam - jeżeli dokument nie zostanie z jakichkolwiek przyczyn zatrzymany przez policjanta w momencie zatrzymania, to starosta, wydając decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy, zobowiązuje do zwrotu dokumentu.

Czynność techniczną zatrzymania dokumentu prawa jazdy, jaką wykonuje policjant, należy odróżnić od decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy, którą wydaje starosta. Policjant fizycznie zatrzymuje dokument, nic więcej. I nie wiem, o jakim poświadczeniu nieprawdy mowa - przecież nie mierzył prędkości "na oko", a zapis/wydruk/zeznania policjanta w postępowaniu o zatrzymanie prawa jazdy są normalnym dowodem i jeśli dowód ten będzie wiarygodny, to zostanie uwzględniony w postępowaniu.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 21 czerwca 2015, 21:36 
_KL_ napisał(a):
i uwaga teraz najlepsze:
WP - ALE PRZECIEŻ JAK BYŚMY WŁĄCZYLI SYGNAŁY, TO NIKT BY NIE PRZEKRACZAŁ PRĘDKOŚCI!
JA - to chyba o to chodzi, żeby ludzie nie przekraczali?
WP (zdezorientowany że nie rozumiem takiej oczywistości) - nie, bo przecież wtedy nikogo byśmy nie złapali!


ale to akurat w pełni 100% ma rację Policjant, tylko nie potrafił tego uzasadnić.

Otóż, co z tego, że przejadą na bombach, ludzie będą zwalniali, będą jechać wolno, bezpiecznie - za 5 minut przejadę i dalej znów ogień.

Natomiast, jak z zaskoczenia kilka ludzi dostaje mandat, to potem będą uważać cały czas - taki jest zamysł. Jak ludzie nie chcą stosować przepisów, to muszą się ich zacząć bać.

Co do nowych przepisów - uważam, że są bardzo dobre, jeśli chodzi o niezabudowany, prawie nic się nie zmienia, natomiast zmienia się w zabudowanym i dla recydywy - wg mnie super.

Natomiast z tym zatrzymaniem, no i pomiarami prędkości - to sądzę, że tu powinno się może nieco doprecyzować przepisy - sądzę, że zatrzymywanie powinno mieć miejsce jedynie w sytuacji, gdzie policja ma NIEZBITE dowody, że kierowca zasługuje, a nie na zasadzie "wydaje mi się".


Góra
  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 22 czerwca 2015, 12:38 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15747
Mateusz118 napisał(a):
GP-T1000 napisał(a):
Żenujące są te nagonki na policję...


Celem policji powinno byc poprawienie bezpieczeństwa na drodze a nie wypisanie 1,7mln mandatów. Nagonka jest bo zwyczajnie przeginają i robią sobie polowania.



To raz, a dwa policja to służba. Obowiazkiem policji jest ochrona zdrowia i życia obywateli także z narażeniem własnego życia co ślubują w rocie. Nagradzanie i przedstawianie ich w mediach jako bohaterów :rotfl: za ratowanie topielca czy obronę osoby zaczepianej przez napastnika itp, jest przerostem formy nad treścią. To jest ich psi obowiązek.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 22 czerwca 2015, 12:52 
renoraines napisał(a):
Nagradzanie i przedstawianie ich w mediach jako bohaterów za to,że np wyłowią osobę, którą się topi jest przerostem formy nad treścią. To jest ich psi obowiązek.


Fajne podejscie, nie doceniac, ze ktos swoje obowiazki wypelnia poprawnie, natomiast zawsze opieprzac ludzi, jak cos zrobia zle.

No, ale juz nawet Stalin zauwazyl, ze latwiej ludzi rozstrzelac, trudniej naklonic ich do pracy... a raczej w interesie spoleczenstwa jest to, aby kazdy policjant byl dobrze zmotywowany i gotowy do dalszych poswiecen, z reszta, to dziala wszedzie, to jest w interesie kazdego pracodawcy, szkoda, ze wielu pracodawcow/szefow do dzis tego nie rozumie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 22 czerwca 2015, 12:57 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15747
Mentalność jak z PRL, że wypłata należy się za przychodzenie do pracy. :rotfl:
Obowiązkiem policjanta i za co on dostaje pensje z naszych podatków jest m.in. pomoc i obrona słabszych, wspomniane wyzej ratowanie topielca czy obrona osoby zaczepianej przez napastnika itd.

Inny przykład, obowiązkiem maszynisty czy kierowcy autobusu jest jazda bez narażania pasażerów i taboru. Maszynista czy kierowca autobusu nie sa premiowani za to, że nie spowodowali wypadku ponieważ jazda bezwypadkowa jest ich obowiązkiem

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 876 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 44  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL