BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 14 maja 2024, 21:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 12 lutego 2010, 11:32 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Tomek napisał(a):
To się zdecyduj czy ciebie brali z umowy czy od dupy strony z eurotaxu?


W moim przypadku wygladalo to tak ze sprawdzili wartosc w EUROTAX i spojrzeli na umowe. Na umowie mialem wyzsza wartosc wiec policzyli akcyze z umowy. Podejrzewam ze gdyby byla nizsza niz w EUROTAX to zaplacilbym od wartosci jaka jest w katalogu ( to jest dla nich minimum do oplacenia akcyzy za normalne sprawe auto, odliczaja jeszcze VAT )

Jak by brali od wszystkich z umowy to by kazdy pisal 100 euro za samochd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 12 lutego 2010, 12:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
jawa85 napisał(a):
Tomek napisał(a):
To się zdecyduj czy ciebie brali z umowy czy od dupy strony z eurotaxu?


W moim przypadku wygladalo to tak ze sprawdzili wartosc w EUROTAX i spojrzeli na umowe. Na umowie mialem wyzsza wartosc wiec policzyli akcyze z umowy. Podejrzewam ze gdyby byla nizsza niz w EUROTAX to zaplacilbym od wartosci jaka jest w katalogu ( to jest dla nich minimum do oplacenia akcyzy za normalne sprawe auto, odliczaja jeszcze VAT )

Jak by brali od wszystkich z umowy to by kazdy pisal 100 euro za samochd.



To, że ktoś daje na sobie wymusić nienależny podatek jest jego prywatnym problemem i nieudolnością. Jednak jak ktoś potrafi czytać, to podeprze się ustawą i zapłaci zgodnie z prawem. :)
Najczęściej sprawa wygląda tak, że celnik Ździsio z okienka namawia podatnika aby sam wpisał w odpowiednie okienko kwotę inną niż zapłacił za auto, bo jak nie to weźmie z tabelki :rotfl: Czyli nakłania do popełnienia przestępstwa. Na formularzu jest nawet rubryka, w której potwierdzasz, że deklarujesz kwotę, wiedząc o odpowiedzialności karnej za poświadczenie nieprawdy.

Zgodnie z ustawą deklarujesz więc uczciwie ile zapłaciłeś i od tego płacisz akcyzę. Urząd ma wtedy obowiązek wydać Ci zaświadczenie, że akcyzę uiściłeś. Jak im nie pasuje wysokość to potem mogą prosić Cię o wyjaśnienie. Ty im wyjaśniasz i z bani :)

Ale oczywiście przeciętny celnik jest złośliwy i straszy nie wiadomo czym, a przeciętny podatnik trzęsie portkami ze strachu i daje się okraść :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 12 lutego 2010, 13:28 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
qqiz napisał(a):
Ale oczywiście przeciętny celnik jest złośliwy i straszy nie wiadomo czym, a przeciętny podatnik trzęsie portkami ze strachu i daje się okraść


Po pierwsze to nie robilem tego w UC tylko w agencji celnej i tam osoby wcale nie byly zlosliwe tylko wytlumaczyly o co chodzi. A po drugie to ja nie mam czasu na skladanie wyjasnien przed UC.

Ty za to chyba nie masz co ze soba zrobic i pewnie chodzisz od urzedu do urzedu i cytujesz im przepisy ustawy,probujac walczyc z niesprawiedliowscia calego swiata.

Ciekawe jak bys sie tlumaczyl z takiej umowy na 1000 Euro, kiedy pojazd warty jest 30000 Euro. Podejrzewam ze jak bys dostal tylko wezwanie z UC to wygladalbys jak Chlebowski kiedy rozpetala sie afera hazardowa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 12 lutego 2010, 14:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
jawa85 napisał(a):
qqiz napisał(a):
Ale oczywiście przeciętny celnik jest złośliwy i straszy nie wiadomo czym, a przeciętny podatnik trzęsie portkami ze strachu i daje się okraść


Po pierwsze to nie robilem tego w UC tylko w agencji celnej i tam osoby wcale nie byly zlosliwe tylko wytlumaczyly o co chodzi. A po drugie to ja nie mam czasu na skladanie wyjasnien przed UC.


Brawo :)
Nie dość, że Ci poradzili jak dać się okraść, to jeszcze wzięli za to kasę :)

jawa85 napisał(a):
Ty za to chyba nie masz co ze soba zrobic i pewnie chodzisz od urzedu do urzedu i cytujesz im przepisy ustawy,probujac walczyc z niesprawiedliowscia calego swiata.


Po prostu nie lubię być okradany. Gdyby stać Cię było na obiektywny osąd, to zajarzyłbyś, że np. dzięki mnie i kilku innym osobom o podobnym podejściu, nie musisz dziś już płacić akcyzy 65% :)

jawa85 napisał(a):
Ciekawe jak bys sie tlumaczyl z takiej umowy na 1000 Euro, kiedy pojazd warty jest 30000 Euro. Podejrzewam ze jak bys dostal tylko wezwanie z UC to wygladalbys jak Chlebowski kiedy rozpetala sie afera hazardowa.


Nie zamierzam Ci tu chłopaku opowiadać ile jakich procesów wygrałem z niekompetentnymi urzędnikami :)
Po prostu korzystając z istniejącego wątku, staram się pomóc forowiczom, aby niekoniecznie dali się bezprawnie doić jednemu czy drugiemu urzędasowi.
A kto tu czuje strach przed tłumaczeniem czegokolwiek, to właśnie pokazałeś w swoich postach ;P

Skoro jest temat o akcyzie, to uważam za jak najbardziej słuszne poinformowanie o obowiązującym porządku prawnym, bo opowiadanie legend i historyjek nikomu realnie nie pomaga. Jak ktoś umie czytać to skorzysta :)

I naprawdę nie każę Ci unikać bezpodstawnych obciążeń podatkowych, jak dla mnie to możesz płacić ile chcesz :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 12 lutego 2010, 19:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9999
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
Kod:
8. Jeżeli wysokość podstawy opodatkowania w przypadku czynności, o których mowa w art. 100 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2, bez uzasadnionej przyczyny znacznie odbiega od średniej wartości rynkowej tego samochodu osobowego, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej wzywa podatnika do zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub wskazania przyczyn uzasadniających podanie jej wysokości w kwocie znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej samochodu osobowego.

9. W razie nieudzielenia odpowiedzi, niedokonania zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub niewskazania przyczyn, które uzasadniają podanie jej wysokości znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej samochodu osobowego, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej określi wysokość podstawy opodatkowania.

10. Jeżeli wysokość podstawy opodatkowania ustalona z uwzględnieniem opinii biegłego odbiega co najmniej o 33 % od zadeklarowanej podstawy opodatkowania, koszty opinii biegłego lub biegłych ponosi podatnik.

11. Średnią wartością rynkową samochodu osobowego jest wartość ustalana na podstawie notowanej na rynku krajowym, w dniu powstania obowiązku podatkowego, średniej ceny zarejestrowanego na terytorium kraju samochodu osobowego tej samej marki, tego samego modelu, rocznika oraz - jeżeli jest to możliwe do ustalenia - z tym samym wyposażeniem i o przybliżonym stanie technicznym, co nabyty na terytorium kraju lub nabyty wewnątrzwspólnotowo samochód osobowy.


Cytuj:
Zgodnie z ustawą deklarujesz więc uczciwie ile zapłaciłeś i od tego płacisz akcyzę. Urząd ma wtedy obowiązek wydać Ci zaświadczenie, że akcyzę uiściłeś. Jak im nie pasuje wysokość to potem mogą prosić Cię o wyjaśnienie. Ty im wyjaśniasz i z bani



co ty gadasz? biora z eurotaxu i to zgodnie z prawem- sam sobie zaprzeczasz panie adwokacie :wstyd:

ze co mam im wyjasniac? biora rzeczoznawce ktory opisze auto, uczciwie lub nie, o tym byla mowa

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 12 lutego 2010, 21:21 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
qqiz napisał(a):
Nie dość, że Ci poradzili jak dać się okraść, to jeszcze wzięli za to kasę


Moje auto na dzien wyceny bylo warte 20 tys , pani w agencji celnej powiedziala ze akcyze moglbym zaplacic od 12 tys( bo takie wyszlo minimum do oplaty akcyzy), ja mialem troche wiecej na umowie wiec oplacilem zgodnie z umowa i mam spokoj nic nie musze wyjasniac i biegac po urzedach. Myslisz ze naprawde tak bardzo mnie oszukali :(

O tym ze od wartosci z EUROTAX odejmuje sie VAT juz bylo pisane, wiec raczej nic nowego nie dopisales.
Dobra rada jest taka ze jak idziesz gdziekolwiek i jestes mily to ludzie tez sa dla Ciebie mili, a jak idziesz i chcesz udowodnic swoja wyzszosc to urzednik udowodni Ci ze to on ma racje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 13 lutego 2010, 01:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
pan_prezes_skora napisał(a):
Kod:
8. Jeżeli wysokość podstawy opodatkowania w przypadku czynności, o których mowa w art. 100 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2, bez uzasadnionej przyczyny znacznie odbiega od średniej wartości rynkowej tego samochodu osobowego, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej wzywa podatnika do zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub wskazania przyczyn uzasadniających podanie jej wysokości w kwocie znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej samochodu osobowego.

9. W razie nieudzielenia odpowiedzi, niedokonania zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub niewskazania przyczyn, które uzasadniają podanie jej wysokości znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej samochodu osobowego, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej określi wysokość podstawy opodatkowania.

10. Jeżeli wysokość podstawy opodatkowania ustalona z uwzględnieniem opinii biegłego odbiega co najmniej o 33 % od zadeklarowanej podstawy opodatkowania, koszty opinii biegłego lub biegłych ponosi podatnik.

11. Średnią wartością rynkową samochodu osobowego jest wartość ustalana na podstawie notowanej na rynku krajowym, w dniu powstania obowiązku podatkowego, średniej ceny zarejestrowanego na terytorium kraju samochodu osobowego tej samej marki, tego samego modelu, rocznika oraz - jeżeli jest to możliwe do ustalenia - z tym samym wyposażeniem i o przybliżonym stanie technicznym, co nabyty na terytorium kraju lub nabyty wewnątrzwspólnotowo samochód osobowy.


Cytuj:
Zgodnie z ustawą deklarujesz więc uczciwie ile zapłaciłeś i od tego płacisz akcyzę. Urząd ma wtedy obowiązek wydać Ci zaświadczenie, że akcyzę uiściłeś. Jak im nie pasuje wysokość to potem mogą prosić Cię o wyjaśnienie. Ty im wyjaśniasz i z bani



co ty gadasz? biora z eurotaxu i to zgodnie z prawem- sam sobie zaprzeczasz panie adwokacie :wstyd:

ze co mam im wyjasniac? biora rzeczoznawce ktory opisze auto, uczciwie lub nie, o tym byla mowa


Naprawdę nie wiem, gdzie niby sobie zaprzeczyłem :niepewny: panie prezesie;p

Opisałem sytuacje, w której zapłaciłeś za auto mniej niż stoi w ich tabelce. Deklarujesz uczciwie swoją kwotę i od niej płacisz, mając w tyłku że Ci wciskają wartość z tabelki. Grozi Ci jedynie tyle, że już po czasie, po wydaniu zaświadczenia, poproszą Cię o wyjaśnienie wskazanej ceny. kropka

Zresztą zacytowane przepisy wszystko wyjaśniają umiejącym czytać i dokonywać logicznego rozbioru zdań :)
Warto też przeczytać całość cytowanych przepisów ze zrozumieniem.
jawa85 napisał(a):
Dobra rada jest taka ze jak idziesz gdziekolwiek i jestes mily to ludzie tez sa dla Ciebie mili, a jak idziesz i chcesz udowodnic swoja wyzszosc to urzednik udowodni Ci ze to on ma racje


1. Nigdzie nikomu nie radziłem żeby był dla kogokolwiek niemiły, a wręcz przeciwnie, oburącz mogę podpisać się pod Twoją radą :) Tyle, że to dość oczywista zasada działania kulturalnego człowieka :)

2. Nikomu nie proponuje udowadniać żadnej wyższości, ani też tego nie opisywałem :)

3. To, że podobnie jak 3 inne osoby, zacząłem spór akcyzowy w maju 04, nie znaczy, że byłem dla kogoś niemiły lub niegrzeczny. Chyba można odróżnić to pojęcie od pozwalania na kradzież. Nikt żadnej awantury przecież nie urządzał :)

4. Urzędnik nie udowodni Ci, że ma rację, kiedy w oczywisty sposób jej nie ma. A takim przypadkiem jest sytuacja, nagminna zresztą, kiedy każe się ludziom wpisywać wbrew prawdzie fikcyjną wartość z eurotaxu lub 2/3 tej wartości.
Taką też właśnie sytuacją była też akcyza po wejściu do UE i wierz mi, że to ja byłem stroną grzeczną i miłą w przeciwieństwie do niektórych celników.

Jak dla mnie to meritum tematu zostało wyjaśnione, każdy sobie może do wskazanych ustaw zajrzeć i zrobić użytek jaki uważa :)

Dalsze bicie piany z mojej perspektywy nie ma sensu.
pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 13 lutego 2010, 15:53 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Tez mysl ze juz nie ma sensu ciagnac tematu, zreszta z tego co napisane napewno kazdy sie dowiedzial o ile i jak moze zmniejszyc akcyze :) pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 16 lutego 2010, 21:41 
Przemoo napisał(a):
RYBIK

Bylo dokladnie tak : Na umowie mialem wpisane chyba 4000 euro . On sprawdzil w eurotaxie i mowil ze za niska cena ale zerknol jeszcez raz na umowe i powiedzial "a widze ze samochod ma jakas wade" po czym rzekl "mozemy wziasc z umowy tą kwote"

Zaplacilem 2400zl. Jakis 1000 udalo sie mi "przycyganic"



Ale nie ciesz się, że jest ok. Urząd ma 5 lat, żeby zweryfikować Twoje dokumenty, m.in. cenę na umowie.

Trzeba być dobrej myśli ;).


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 16 lutego 2010, 23:06 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
rybik napisał(a):
Ale nie ciesz się, że jest ok. Urząd ma 5 lat, żeby zweryfikować Twoje dokumenty, m.in. cenę na umowie.


Wydaje mi sie ze jak nie zacznie sprowadzac aut w wiekszej ilosci , to raczej nie zwroca na niego uwagi. Gdyby mieli tak kazdego "kowalskiego" sprawdzac to bylby niezly burdel. Co innego gdy sie jest przedsiebiorca wtedy sa kontrole krzyzowe itp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 17 lutego 2010, 00:00 
jawa85 napisał(a):
rybik napisał(a):
Ale nie ciesz się, że jest ok. Urząd ma 5 lat, żeby zweryfikować Twoje dokumenty, m.in. cenę na umowie.


Wydaje mi sie ze jak nie zacznie sprowadzac aut w wiekszej ilosci , to raczej nie zwroca na niego uwagi. Gdyby mieli tak kazdego "kowalskiego" sprawdzac to bylby niezly burdel. Co innego gdy sie jest przedsiebiorca wtedy sa kontrole krzyzowe itp


W to już się nie zagłębiałem.. prawda taka, że każdy Urząd ma swoje prawa.. u mnie może być tak jak napisałem, a u Ciebie zupełnie inaczej....


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 17 lutego 2010, 07:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Podsumowując i upraszczając.

Sposób 1
Średnia cena Eurotax, pomniejszona o VAT - i tu pitanie. "Mówi się" żeby od Eurotaxu odliczyć 30% i nikt się nie czepia. No ale skoro VAT odliczamy, to zostaje że obcinamy sobie raptem coś koło 10%...

Sposób 2
Cena jaka chcesz (ale z zachowaniem rozsądku), olewasz sugestie celnika że to bzdura, jak Cię wzywają to wyjaśniasz skąd ta cena. Ale to 5 lat mogą Cię sprawdzić i wtedy dopłacisz + pewnie odsetki?


A co do sprawdzenia, to jak to ma się odbywać? Jeżeli kupię za pół ceny auto rozkradzone? Albo tak jak ten golf R32 ze zdemolowanym farbą wnętrzem? Czy to ja jako przyszły podejrzany mam robić dokumentację fotograficzną? Czy za 4 lata przyjdzie mi wezwanie że mam zapłacić akcyzę jak od "średniej" rynkowej a nie auta kupione okazyjnie z uszkodzonym silnikiem, skrzynią, rozkardzionym, z pociętym dachem, a uszkodzonym dachem, porysowany, itp??? Czy mam po przyjeździe zapłacić na dzień dobry brać opinię rzeczoznawcy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 17 lutego 2010, 10:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
KotSylwester napisał(a):
A co do sprawdzenia, to jak to ma się odbywać?


Dopowiedz sobie, nie ma możliwości sprawdzenia.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 17 lutego 2010, 10:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Tomek, gorzej że nie ma jak udowodnić że tak było... :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 17 lutego 2010, 17:48 
KotSylwester napisał(a):
Tomek, gorzej że nie ma jak udowodnić że tak było... :kwasny:


Proponuję robić opinie rzeczoznawcy- najlepiej znanego w regionie lub z PZMotu.

Wtedy, składasz dokumenty do Urzedu Celnego bez przeglądu, a właśnie z taką opinią. Przegląd robisz przed samą rejestracją.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 20 lutego 2010, 00:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9999
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
niepodwazalna cena jest cena wpisana przez NIEMIECKIEGO RZECZOZNAWCE, ktora potwierdzi rzeczoznawca polski, taka cena jest przyjmowana bezdyskusyjnie przez urzad.

co do sprawdzania do 5 lat... jak? kiedy? sa tysiace sprowadzonych aut w ostatnich latach- to niewykonalne.

swoja droga takie tematy sa potrzebne- okradac zlodziei to nie grzech, to zaszczyt...

pozdrawiam kombinujacych.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 20 lutego 2010, 11:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
KotSylwester napisał(a):
Tomek, gorzej że nie ma jak udowodnić że tak było... :kwasny:


Ale kombinujesz na opak. Jest domniemanie niewinności przecież. Podstawowa zasada. Podatek akcyzowy płacisz od kwoty zadeklarowanej.

To urząd musiałby Ci udowodnić, że ich oszukałeś. Z tego wynika, że po pierwsze musiałbyś rzeczywiście oszukać (zadeklarować inną kwotę niż zapłaciłeś), a po drugie musiałyby istnieć na to dowody. Dowodem na to nie jest bynajmniej fakt, że takie same auta przeciętnie kosztują 5 razy więcej. W końcu to mogło być zniszczone, brzydkie albo sprzedający miał kryzysową sytuację i sprzedawał w trybie pilnym. Wartość auta nie ma znaczenia, znaczenie ma ile się zapłaciło.

Takie 100% dowody oszustwa to np. odnalezienie oryginalnej umowy, podpisanej przez Ciebie na kwotę inną niż zadeklarowałeś. Ewentualnie zeznania świadków i sprzedawcy, że zapłaciłeś inaczej.

W praktyce dowód jest właściwie niemożliwy do przeprowadzenia.

A z tymi rzeczoznawcami, to ciągle kombinujecie jak koń pod górę. Kwestią, którą urząd miałby udowodnić jest kwota jaką zapłaciliście, a nie ile jest auto warte. Tym bardziej niczego wy udowadniać nie musicie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 20 lutego 2010, 17:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9999
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
Cytuj:
2) kwota, jaką podatnik jest obowiązany zapłacić za samochód osobowy - w przypadku jego nabycia wewnątrzwspólnotowego, z tym że w przypadku, o którym mowa w art. 101 ust. 2 pkt 3, podstawą opodatkowania jest średnia wartość rynkowa samochodu osobowego pomniejszona o kwotę podatku od towarów i usług oraz o kwotę akcyzy;

8. Jeżeli wysokość podstawy opodatkowania w przypadku czynności, o których mowa w art. 100 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2, bez uzasadnionej przyczyny znacznie odbiega od średniej wartości rynkowej tego samochodu osobowego, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej wzywa podatnika do zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub wskazania przyczyn uzasadniających podanie jej wysokości w kwocie znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej samochodu osobowego.


i co mowie, ze sprzedajacy mial dobry dzien i dal mi auto za darmo? to skarbowka, takich kitow im sie nie wciska

place od sredniej, nie od zaplaconej- tak wynika, a taka sciema nie przejdzie i jest to pewne.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 20 lutego 2010, 20:05 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 729
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Moje BMW: E65 & Megane III
Kod silnika: 735i
ja za e46 2.8 zaplacilem 500zl akcyzy :P (a docelowo chcieli 2500zł), wartość z eurotaxu 20tys, 18,6% akcyzy

_________________
nie regulaminowy podpis


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy- jak uniknąć AKCYZY?
PostNapisane: 20 lutego 2010, 22:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9999
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
KaZi napisał(a):
ja za e46 2.8 zaplacilem 500zl akcyzy :P (a docelowo chcieli 2500zł), wartość z eurotaxu 20tys, 18,6% akcyzy


aha i co mamy z tym zrobic

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL