BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 14 maja 2024, 14:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 25 sierpnia 2019, 18:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
WitoM napisał(a):
n54...A tu potem wychodzi nie 12 tylko 17 i zdziwko...Tylko o to mi chodzi... chciałbym pomagać innym A nie pisać głupoty
ale to nie głupoty, wyniki spalania są poprawne, tylko zależy to od stylu i miejsca gdzie się poruszasz. Tobie spala tyle, mi tyle. W błąd wprowadzają się ludzie bo podają najczęściej skrajności, nie wnikając w szczegóły. My takowymi nie jesteśmy. Ja u siebie twoim autem bym pewnie spokojnie 2L mniej spalił. Jeszcze jedno to jest wynik 335i+ czy stock 306ps. ?

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 25 sierpnia 2019, 19:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
kszyhu napisał(a):
WitoM napisał(a):
n54...A tu potem wychodzi nie 12 tylko 17 i zdziwko...Tylko o to mi chodzi... chciałbym pomagać innym A nie pisać głupoty
ale to nie głupoty, wyniki spalania są poprawne, tylko zależy to od stylu i miejsca gdzie się poruszasz. Tobie spala tyle, mi tyle. W błąd wprowadzają się ludzie bo podają najczęściej skrajności, nie wnikając w szczegóły. My takowymi nie jesteśmy. Ja u siebie twoim autem bym pewnie spokojnie 2L mniej spalił. Jeszcze jedno to jest wynik 335i+ czy stock 306ps. ?


Teraz podaje stage 2 ,ale wcześniej jeździłem 2 miechy na serii i różnice były koło litra...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 25 sierpnia 2019, 21:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Kyokushin, mój pierwszy kontakt - skrzypiącą drążek automatu jakby zrobiony z najtańszego plastiku z chin przy przebiegu poniżej 20k, to samo konsola pod niedużym naciskiem, pod maską bieda z nędzą z osłonami, jakby powypadkowy/popowodziowy samochód, przykładów jest dużo, zbyt dużo niestety. Co do prowadzenia między RWD, a AWD jest różnica, bo nawet kinematyka zawieszenia jest inna, jak i rozkład mas, aleee w mieście czy na prostych odcinkach ciężko to dostrzec.

Panowie a jaka jest frajda z jazdy mocnym autem po dużym czy nawet średnim mieście (te 50k)? Żadna, zwłaszcza BMW.

Bacek798, e60 będzie wymagało wkładu większego niż dowolna seria "3" i raczej w tym kierunku bym szedł.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 25 sierpnia 2019, 21:28 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Jak pisałem - mam inne wrażenia, co do prowadzenia, w obu przypadkach rozkład mas jest ok 50/50 (pewnie z jakimiś nieznacznymi odchyleniami), natomiast w awd rozdkład napędu 40/60, co ma w jeździe przypominać rwd. Jednemu przypomina pewnie bardziej a innemu mniej lub wcale.

Lincoln napisał(a):
Panowie a jaka jest frajda z jazdy mocnym autem po dużym czy nawet średnim mieście (te 50k)? Żadna, zwłaszcza BMW.


Z dużego i mocnego auta zawsze jest frajda, nieważne czy jeździsz po wsi czy dużym mieście, natomiast czy E60 jest takie duże? Małe nie jest ale duże też niespecjalnie, mimo że to segment E, to wymiary ma bliskie Insigni czy Mondeo.
Notabene E60 to moim zdaniem świetny wybór, w sumie nie ważne jaki silnik - będzie albo słabsze albo mocniejsze, co komu potrzebne, każdym będzie się dobrze jechać.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 26 sierpnia 2019, 09:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Napęd bmw nie dzieli na stałe 40/60, tak było w e30 IX i pierwszych X5. Teraz napęd jest dołączany. Rozkład jest zauważalnie inny, bo przedni dyfer i zmieniona miska to ponad 40kg więcej na przedniej osi.
Mi jazda mocnym autem po mieście nie daje ani grama przyjemności, mam wręcz że z 400koni wykorzystuje 50, a to tylko kwestie silnikowe, a gdzie wykorzystać świetne zawieszenie i wyważenie - główne zalety BMW?

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 26 sierpnia 2019, 15:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52b25TU
Czytam co raz więcej opinii na temat silników w E60 i zdecydowana większość źródeł podaje, że kupują samochód z myślą o instalacji lpg lepiej skupić się na silnikach przed liftingiem tzn nie N52 a M54? (Nie jest pewien oznaczeń). Podobno nie cierpią na problemy związane z głośną pracą na rozruchu spowodowanego wada konstrukcyjna głowicy ? Specjalista ze mną żaden jak już podkreślałem ale śledząc kilka tematów dotyczący wersji 3.0i 258KM jestem pełen przerażenia jak bardzo ten silnik został niedopracowany, a koszty wymiany głowicy na tą wolną od wad oscylują w granicach 10 tysięcy złotych, wydaje mi się to sporym kosztem lub jeżdżenie z wadą, która podobno jest nie groźna :/ . Co myślicie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 26 sierpnia 2019, 15:38 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15733
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=8& ... &start=680

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 27 sierpnia 2019, 13:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
Każdy nowszy silnik ma jakieś tam swoje bolączki ,jeden większe drugi mniejsze. Ogólnie M54 uchodzi za lepszą jednostkę od N52 ,natomiast dynamika 530i z N52 jest zdecydowanie lepsza. Moim zdaniem ty nie potrzebujesz tak dużego samochodu i nie wiem po co pchać się w dużą ,ciężką i drogą w utrzymaniu co ma dla ciebie z tego co widać duże znaczenie serie 5 do jazdy po mieście... Szczerze to gdybym był w takiej sytuacji jak ty gdzie tak naprawdę nie wiesz czego chcesz ,czy benzyna ,czy diesel ,czy turbo czy nie ,czy lpg ,napęd rwd czy fwd nie ma znaczenia dla ciebie to chyba rozejrzałbym się za czymś takim https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon ... 679b9b3373
Pali okolice tych 8l w mieście ,na pewno mniej niż 3.0d bo ma start stopy itp ,bez pitolenia się z gazem ,świeże auto ,niskie koszty utrzymania ,jeździ to dość przyjemnie ,jak mało mocy można zrobić program na okolice 250hp co sprawia że to auto jest dużo bardziej dynamiczne niż 530i i radochy z jazdy wcale nie da mniej moim zdaniem, a koszty utrzymania podsumowując wszystkie wydatki nie tylko te związane z paliwem to jakieś 50%..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 27 sierpnia 2019, 15:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52b25TU
WitoM napisał(a):
Każdy nowszy silnik ma jakieś tam swoje bolączki ,jeden większe drugi mniejsze. Ogólnie M54 uchodzi za lepszą jednostkę od N52 ,natomiast dynamika 530i z N52 jest zdecydowanie lepsza. Moim zdaniem ty nie potrzebujesz tak dużego samochodu i nie wiem po co pchać się w dużą ,ciężką i drogą w utrzymaniu co ma dla ciebie z tego co widać duże znaczenie serie 5 do jazdy po mieście... Szczerze to gdybym był w takiej sytuacji jak ty gdzie tak naprawdę nie wiesz czego chcesz ,czy benzyna ,czy diesel ,czy turbo czy nie ,czy lpg ,napęd rwd czy fwd nie ma znaczenia dla ciebie to chyba rozejrzałbym się za czymś takim https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon ... 679b9b3373
Pali okolice tych 8l w mieście ,na pewno mniej niż 3.0d bo ma start stopy itp ,bez pitolenia się z gazem ,świeże auto ,niskie koszty utrzymania ,jeździ to dość przyjemnie ,jak mało mocy można zrobić program na okolice 250hp co sprawia że to auto jest dużo bardziej dynamiczne niż 530i i radochy z jazdy wcale nie da mniej moim zdaniem, a koszty utrzymania podsumowując wszystkie wydatki nie tylko te związane z paliwem to jakieś 50%..



Aktualnie za sprawą tej odpowiedzi to już mam straszny mętlik w głowie. Wczoraj wraz z zaprzyjaźnionym mechanikiem postanowiłem podjechać obejrzeć wstępnie kilka sztuk E60 z okolicy, nie było ich zbyt wiele lecz pojechaliśmy przejrzeć te z górnego pułapu cenowego i tutaj wielkie rozczarowanie. Po dniu wczorajszym mam wrażenie, że większość posiadaczy E60 kupiła je kilka lat temu w międzyczasie naprawiała wyłącznie te wady, które uniemożliwiały dalszą podróż a na resztę nie zwracała uwagi po czym aktualnie planują sprzedać te same samochody za taką samą lub wyższą kwotę :przestraszony:
Trochę przeraża mnie kupno takiego samochodu, mam wrażenie, że pakiet startowy w tych egzemplarzach (powyżej 35 tysięcy) wyniesie kolejne 10/15 tysięcy biorąc pod uwagę chociażby stan wizualny.
Zacząłem zastanawiać się co raz mocniej nad F20 w końcu w większości czasu tak czy inaczej podróżuję w pojedynkę lub w dwójkę. Samochód w budżecie do 60 tysięcy można dostać już stosunkowo świeży (mam nadzieję) nie zajechany, choć to oczywiście wszystko kwestia poprzedniego właściciela nie danego modelu.
Generalnie znajomy, który prowadzi swój warsztat i był ze mną oglądać te samochody (gościu może nie jest specem od BMW ale za to uczciwy i co myśli to powie) stwierdził, żebym dał sobie spokój ogólnie z bawarkami w tym budżecie a poszukał czegoś mniejszego a świeższego rocznikiem.
Aktualnie nie wiem już trochę sam co mam myśleć o tym wszystkim, każdy mam wrażenie doradza trochę inne rozwiązanie i każde wydaje się dobre lecz nie widać tego jedynego "najlepszego".
Odnośnie tego Seata wygląd/przebieg/rocznik/moc wszystko na plus tylko obawiam się jakości wykonania. Osobiście nigdy w seacie nie siedziałem ale kojarzy mi się on z nieco tandetnymi i budżetowymi autami. Jeżeli się mylę to proszę o poprawę, gdyż tak jak wspomniałem nigdy nie miałem przyjemności jeździć żadnym samochodem z tej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 27 sierpnia 2019, 15:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
Bacek798 napisał(a):
WitoM napisał(a):
Każdy nowszy silnik ma jakieś tam swoje bolączki ,jeden większe drugi mniejsze. Ogólnie M54 uchodzi za lepszą jednostkę od N52 ,natomiast dynamika 530i z N52 jest zdecydowanie lepsza. Moim zdaniem ty nie potrzebujesz tak dużego samochodu i nie wiem po co pchać się w dużą ,ciężką i drogą w utrzymaniu co ma dla ciebie z tego co widać duże znaczenie serie 5 do jazdy po mieście... Szczerze to gdybym był w takiej sytuacji jak ty gdzie tak naprawdę nie wiesz czego chcesz ,czy benzyna ,czy diesel ,czy turbo czy nie ,czy lpg ,napęd rwd czy fwd nie ma znaczenia dla ciebie to chyba rozejrzałbym się za czymś takim https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon ... 679b9b3373
Pali okolice tych 8l w mieście ,na pewno mniej niż 3.0d bo ma start stopy itp ,bez pitolenia się z gazem ,świeże auto ,niskie koszty utrzymania ,jeździ to dość przyjemnie ,jak mało mocy można zrobić program na okolice 250hp co sprawia że to auto jest dużo bardziej dynamiczne niż 530i i radochy z jazdy wcale nie da mniej moim zdaniem, a koszty utrzymania podsumowując wszystkie wydatki nie tylko te związane z paliwem to jakieś 50%..



Aktualnie za sprawą tej odpowiedzi to już mam straszny mętlik w głowie. Wczoraj wraz z zaprzyjaźnionym mechanikiem postanowiłem podjechać obejrzeć wstępnie kilka sztuk E60 z okolicy, nie było ich zbyt wiele lecz pojechaliśmy przejrzeć te z górnego pułapu cenowego i tutaj wielkie rozczarowanie. Po dniu wczorajszym mam wrażenie, że większość posiadaczy E60 kupiła je kilka lat temu w międzyczasie naprawiała wyłącznie te wady, które uniemożliwiały dalszą podróż a na resztę nie zwracała uwagi po czym aktualnie planują sprzedać te same samochody za taką samą lub wyższą kwotę :przestraszony:
Trochę przeraża mnie kupno takiego samochodu, mam wrażenie, że pakiet startowy w tych egzemplarzach (powyżej 35 tysięcy) wyniesie kolejne 10/15 tysięcy biorąc pod uwagę chociażby stan wizualny.
Zacząłem zastanawiać się co raz mocniej nad F20 w końcu w większości czasu tak czy inaczej podróżuję w pojedynkę lub w dwójkę. Samochód w budżecie do 60 tysięcy można dostać już stosunkowo świeży (mam nadzieję) nie zajechany, choć to oczywiście wszystko kwestia poprzedniego właściciela nie danego modelu.
Generalnie znajomy, który prowadzi swój warsztat i był ze mną oglądać te samochody (gościu może nie jest specem od BMW ale za to uczciwy i co myśli to powie) stwierdził, żebym dał sobie spokój ogólnie z bawarkami w tym budżecie a poszukał czegoś mniejszego a świeższego rocznikiem.
Aktualnie nie wiem już trochę sam co mam myśleć o tym wszystkim, każdy mam wrażenie doradza trochę inne rozwiązanie i każde wydaje się dobre lecz nie widać tego jedynego "najlepszego".
Odnośnie tego Seata wygląd/przebieg/rocznik/moc wszystko na plus tylko obawiam się jakości wykonania. Osobiście nigdy w seacie nie siedziałem ale kojarzy mi się on z nieco tandetnymi i budżetowymi autami. Jeżeli się mylę to proszę o poprawę, gdyż tak jak wspomniałem nigdy nie miałem przyjemności jeździć żadnym samochodem z tej marki.


Taka niestety prawda auta które mają już bez mała 15lat będą zajechane...A mało kto naprawdę dba o samochody...Trzeba się najeździć,żęby znaleźć porządny egzemplarz...Te 10k to to co widzisz, a ile nie udało ci się wypatrzyć w tych autach? :zakrecony:
Co do seata toż to vw golf trochę bardziej nastawiony na sport i wrażenia z jazdy. Wykonanie jak w golfie w moim subiektywnym odczuciu nawet lepsze :oczami: Akurat seatów jest sporo możesz podjechać zobaczyć sobie ,są też wersie kombi którymi spokojnie przewieziesz też 4 osoby bo mają dość sporo miejsca z tyłu i też wyglądają dość atrakcyjnie...No i silnik coś czego w tych pieniądzach nie znajdziesz niestety w bmw...Bo gdyby w e90 było takie 2.0 245hp jak w f30 to temat miałbyś rozwiązany ,ale tak nie jest :zdegustowany: Podałem ci propozycje seata bo sam też rozważałem seata jak kupowałem 335i z tym ,że cuprę. Bardzo fajne auto odstraszało mnie tylko FWD bo na pewno robił bym program na 380hp ,a to przy napędzie na przód tragedia .ale te 180 czy nawet 250 po programie jest do ogarnięcia ,a tobie więcej nie będzie potrzebne bo w porównaniu do 530i to serio jest rakieta ;) I spalanie jadąc 90km/h masz 5l w zasadzie jak jadąc dieslem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 27 sierpnia 2019, 15:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52b25TU
A jak wypada taki Seat w stosunku do F20? Wydaje mi się gabarytami podobny.
Wiadomo koszty utrzymania przy BMW będą większe nie oczekuję cudów, a jak wygląda pozostała kwestia jakbyśmy mieli przyrównać te dwa egzemplarze względem Awaryjność/jakość wykonania? Śmiem twierdzić, iż takiemu seatowi będzie sporo brakowało względem prowadzenie do F20 prawda?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 27 sierpnia 2019, 15:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
wg mnie opcja, którą zaproponował WitoM jest naprawdę spoko
ale jak chcesz jednak coś większego to nie skreślaj 508
jeśli BMW to końcówka produkcji (polifty) E9x lub E6x - w pierwszy wypusty świeższych nie idź, za niski budżet

btw: musiałem :rotfl:
ja bym szukał "mocy z pojemności"
koniecznie w E30
:cwaniak:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 27 sierpnia 2019, 16:01 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15733
Na ch.... rozwazania na temat prowadzenia skoro wiekszosc jazd w miescie, a trasy okazjonalnie. Nie wiesz czego chcesz, codziennie inna koncepcja. Skup się na tym, że auto ma byc wykorzystywane w pracy. Stosunkowo mało awaryjne żebyś nie musiał pieszo chodzić czy jeździć komunikacja publiczna.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 27 sierpnia 2019, 16:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52b25TU
Dobra w takim razie jak dyskusja przybrała trochę luźniejszy wymiar i pojawiają się inne propozycje to podam też to co do tej pory zasłyszałem od znajomych. Samochody, które wymienię wiem, że w niektórych przypadkach są diametralnie różne (segment, wielkość, silnik etc.) lecz chciałbym poznać waszą opinię na temat tych aut.
- Audi A4 B8 2.0TDI Quattro (ciekawi mnie Q)
- Peugeot 508 2.0 HDI (przeraża mnie jego nijakość, choć pod pozostałymi względami świetny wybór)
- Volvo V40 II 2.0D 190KM R Design (W sumie chyba tylko ze względu, że w pobliżu mam mega speców od Volvo)
- F20 2.0 184KM (Choć już sam nie wiem czy w tym budżecie)
- Seat Leon (W sumie bardzo ładne autko, jeżeli faktycznie palił by w granicach 8L PB to myślę, że warto pomyśleć)


Edit: Mam tego pełną świadomość, że nie należę do osób, którym łatwo przychodzi podejmowanie decyzji szczególnie jeżeli w grę wchodzi jakakolwiek duża suma pieniędzy, po prostu szukam złotego środka, który obiektywnie pokrywał by wszelkie moje potrzeby. Pytam o zdanie na forum z tego powodu, iż ja sam względem siebie niestety nie jestem obiektywny i najchętniej poszedł bym i kupił pierwsze lepsze F30 co pewnie skończyło by się katastrofą finansową :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 27 sierpnia 2019, 17:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
Bacek798 napisał(a):
Dobra w takim razie jak dyskusja przybrała trochę luźniejszy wymiar i pojawiają się inne propozycje to podam też to co do tej pory zasłyszałem od znajomych. Samochody, które wymienię wiem, że w niektórych przypadkach są diametralnie różne (segment, wielkość, silnik etc.) lecz chciałbym poznać waszą opinię na temat tych aut.
- Audi A4 B8 2.0TDI Quattro (ciekawi mnie Q)
- Peugeot 508 2.0 HDI (przeraża mnie jego nijakość, choć pod pozostałymi względami świetny wybór)
- Volvo V40 II 2.0D 190KM R Design (W sumie chyba tylko ze względu, że w pobliżu mam mega speców od Volvo)
- F20 2.0 184KM (Choć już sam nie wiem czy w tym budżecie)
- Seat Leon (W sumie bardzo ładne autko, jeżeli faktycznie palił by w granicach 8L PB to myślę, że warto pomyśleć)


Edit: Mam tego pełną świadomość, że nie należę do osób, którym łatwo przychodzi podejmowanie decyzji szczególnie jeżeli w grę wchodzi jakakolwiek duża suma pieniędzy, po prostu szukam złotego środka, który obiektywnie pokrywał by wszelkie moje potrzeby. Pytam o zdanie na forum z tego powodu, iż ja sam względem siebie niestety nie jestem obiektywny i najchętniej poszedł bym i kupił pierwsze lepsze F30 co pewnie skończyło by się katastrofą finansową :P


A4 quattro nie ma cię co ciekawić przy 2.0tdi to tylko kula u nogi ,wieksze spalanie i nie zakopiesz sie w zime...przy 170ps i miekkim zawieszeniu korzyść z quattro znikome a do spalania litra trzeba dodać...
Peugeot tak jak piszesz nijaki ja bym takiego auta nie kupił, wygodny tapczan do podróżowania emocji brak...
Volvo niby ok ale koszta utrzymania jak bmw ,a w sumie auto niczym szczegolnym sie nie wyróżnia...
F20 za 50 może być ciężko do 60 spokojnie ,auto zwarte ,najlepiej z tych się prowadzi dość świeże co tu dużo pisać
Leon prowadzi się bardzo dobrze jak na przedni napęd, jedno z najlepiej prowadzących się fwd ,co do spalanie nie potwierdzę nie miałem takiego auta słyszałem że w mieszanym spalanie oscyluje przy tym 1.8tsi w okolicy 7/8l...Auto dość lekkie ,fwd , nowoczesny mały silnik aczkolwiek z wigorem moim zdaniem super auto i jedyna benzyna w zestawieniu, a to bardzo pozytywnie wplywa na poprawę humoru podczas jazdy.Pytanie czy wolisz diesla czy benzynę. Jak diesel to ja bym brał f20 jak benzyna to leon...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 27 sierpnia 2019, 17:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Straszny rozstrzał ci się zrobił. Ciężko ci będzie doradzić. Pamiętaj nie ma auta idealnego, pod względem wymagań. 60k to nie mało. Ale nowego auta z gwarancją bezawaryjności nie dostaniesz nawet jak weźmiesz puga czy Seata. Możesz tylko zmniejszyć ryzyko. Więc albo ryzyko i więcej przyjemności, funu, albo zdrowy rozsądek i kompromisy.
Drugiej strony zdrowy rozsądek mówi, że Januszem nie jesteś i jak już widziałeś w jakim stanie sprzedają np e60 z górnej półki, to szukając uważnie, jest szansa że znajdziesz coś rozsadnego. Nie tylko na forum ludzie dbają i chuchają na auta. Zastanów się po męsku czego oczekujesz przede wszystkim, Czy więcej zacięcia sportowego z rwd, czy cos bardziej pospolitego ale bezpieczniejszego finansowo. Ja uważam że BMW będzie ciężko znaleźć w takim stanie jak np pug czy Seat, ale nie znaczy że się nie da. Jest po prostu mniejsze prawdopodobieństwo. Auta już mają swoje lata a polski rynek aut używanych jest marny, z wyjątkami. Jak BMW z rwd to szukasz wyjątku do skutku, bez parcia, bo z tego później wychodzą cyrki. Albo idziesz łatwiejszą droga, ale tego czegoś braknie, a może i nie?

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 27 sierpnia 2019, 18:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52b25TU
Dobra generalnie na dzień dzisiejszy chcąc szukać samochodu, który spełniał by wymagania takie jak
- w miarę świeży rocznik
- dobre prowadzenie
- komfort (choć przy tym segmencie to chyba trochę nad wyrost powiedziane, może się mylę?)
- spalanie czy to PB czy ON nie przekraczające 10L w cyklu miejskim/miejsko-mieszanym
- przyjemność z jazdy (jakkolwiek subiektywna by ona nie była)

pozostały by na placu boju dwa modele F20 vs Leon teoretycznie moc taka sama 184 vs 180
prowadzenie? Tutaj zapewne BMW.
rocznik? wydaje mi się, że podobnie w przedziale do 60 tysięcy
komfort? Nie mam pojęcia jak wyżej
spalanie wygląda pewnie również podobnie
przyjemność z jazdy? PB wydaje mi się, że zawsze choćby ze względu na dźwięk silnika i możliwość kręcenia do wysokich obrotów da jej odrobinę więcej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 27 sierpnia 2019, 18:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8243
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
A m3 e46 nie bierzesz pod uwagę? Moim daniem najlepsza opcja do tej kwoty jaką masz. I pali w manualu przy spokojnej 12-13 po miescie to masz nie wiele więcej niż w planie, a jakie wrazenia z jazdy :) szpera na tyle jak w starych bmw :)

Albo m5 e39 :P ale to masz auto o lata swietlne wyzej niż taki leon czy f


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 27 sierpnia 2019, 18:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
alduwiel napisał(a):
A m3 e46 nie bierzesz pod uwagę? Moim daniem najlepsza opcja do tej kwoty jaką masz. I pali w manualu przy spokojnej 12-13 po miescie to masz nie wiele więcej niż w planie, a jakie wrazenia z jazdy :) szpera na tyle jak w starych bmw :)

Albo m5 e39 :P ale to masz auto o lata swietlne wyzej niż taki leon czy f


Przeczytaj od początku temat bo ty jak zawsze...Tniemy koszta s nie 15l po mieście v8...Przy spokojnej jeździe 6l w 120d A 12l w m3 to chyba też jest spora różnica co?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 27 sierpnia 2019, 18:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52b25TU
alduwiel napisał(a):
A m3 e46 nie bierzesz pod uwagę? Moim daniem najlepsza opcja do tej kwoty jaką masz. I pali w manualu przy spokojnej 12-13 po miescie to masz nie wiele więcej niż w planie, a jakie wrazenia z jazdy :) szpera na tyle jak w starych bmw :)

Albo m5 e39 :P ale to masz auto o lata swietlne wyzej niż taki leon czy f



Być może jak będzie mnie stać wydać drugie tyle na samochód na weekend/ do zabawy to wtedy chętnie :)
Aktualnie muszę zadowolić się jakimś półśrodkiem, który będzie spełniał po trochę każdej z tych ról. Swoją drogą śmiem twierdzić, że z moimi umiejętnościami oraz stylem jazdy nie wykorzystał bym nawet 20% potencjału tych samochodów na co dzień


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL