BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 czerwca 2025, 13:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] benzyna automat dziwne przyspieszenie
PostNapisane: 31 października 2013, 21:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Witam!

Czy skrzynie automatyczne w e60 sa w jakis dziwny sposob sterowany a jesli tak czy da sie to zmienic. Po pierwsze niekiedy proponuje start z 3 bieg a poza tym czasem ewidentnie niemal wyrwie z zatrzymanego a inym razem ewidentnie wolniej przyspiesza. Nie wiem czy jest to zwiazane z nawierzchnia bo i tak zwsze do 100 mrygaja kontrolki ale ja odnosze wrazenie jak by raz lepiej raz gorzej rozpedzalo. Nadmienie moje bmw to 550i.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 benzyna automat dziwne przyspieszenie
PostNapisane: 31 października 2013, 23:47 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 35
Posty: 3082
Lokalizacja: Kętrzyn
Moje BMW: 540i
Garaż: Volvo S40 II 2.0d
asia napisał(a):
Nadmienie moje bmw to 550i.


Jest gdzieś galeria ? :P

Co do przyśpieszenia to wyłącz kontrole trakcji i zobacz czy auto lepiej się rozpędza. Jeżeli kontrolki mrygają (obstawiam, że od kontroli trakcji) to znaczy, że pewnie kontrola trakcji ciągle musi ingerować co za tym idzie być może spowalnia bardzo auto na gorszej nawierzchni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 benzyna automat dziwne przyspieszenie
PostNapisane: 1 listopada 2013, 04:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
Zrób film i pokaż o co chodzi, bo cieżko zrozumieć na czym polega problem. Na tym że kontrola trakcji raz mocniej ogranicza i przychamowuje, innym razem załącza się ale nie dławi aż tak samochodu ?

asia napisał(a):
Po pierwsze niekiedy proponuje start z 3 bieg a poza tym czasem ewidentnie niemal wyrwie z zatrzymanego

Bo ruszając spokojnie może ruszyć z 2go biegu lub ruszyć z jedynki i praktycznie natychmiast w niewyczuwalny sposób zmienić na 2 i ma wtedy większego muła niż startujesz z kick downa

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 59 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL