BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 9 maja 2025, 00:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] brak mocy po wymianie turbo
PostNapisane: 6 października 2009, 19:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Lokalizacja: sÂłupsk
witam poszło mi turbo i do wydechu poszedł olej , turbine po regeneracji załozyłem i jest słabszy niz przed wymaianą czy może to byc katalizator


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 października 2009, 19:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 225
Lokalizacja: Inow³ódz
andrzej783 napisał(a):
czy może to byc katalizator

mogło go przypchać
poza katem należało by sprawdzić jakie ciśnienie daje turbina podczas jazdy może być żle wyregulowane cięgno od sterowania zmienną geometrią, regenerowane turbo może też inaczej pracować niż oryginalny garret


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 października 2009, 20:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 228
Lokalizacja: Łomża
Moje BMW: 330xd
Kod silnika: M57
Problem moze tkwić tak jak mówisz w katalizatorze, ale i również w całym układzie wydechowym i dolotowym (zalegający olej), samej turbosprężarce jak i jej sterowaniu.
Trzeba wykonać diagnostyke obejmującą:
- ciśnienie doładowania
- wskazania przepływomierza
- dawki paliwa

_________________
BMW E46 330xd 236PS powered by Rogalotti
Audi TT 220PS 315Nm powered by Rogalotti - in progress....
YAMAHA R6 SuperStock 600


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 października 2009, 23:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: WrocÂław
siemasz.
Kolego, jedno pytanie, ile dałeś za regeneracje?? spowiedzam sie, ze ok 1200 pln. Ja kupiłem nową, dałem 2600 netto (ok 700Euro wyrwiesz w DDR), zamontowałem (stara się po prostu rozsypała) i okazało się, że auto nie idzie. zmierzylismy cisnienie doładowania podczas jazdy na kompie, biła ponad 2,5. Auto wchodziło w tryb awaryjny i przestawało doładowywać. Zobacz, czy rura gumowa, ktora idzie do turbiny sie nie zsuwa z aluminiowego kolanka (to tez jest sygnalem, ze ciśnienie jest za duże, chociaż nie zawsze....)

Tak jak u Ciebie, auto nie szło. zmienilismy sterownik ciśnienia przy turbinie (kosztuje nowy ok 500 pln, kumpel mi zalatwił tez nówke za 250 - jak poszukasz w necie, to znajdziesz).

Auto tak teraz wymiata, jak nigdy, ale chyba sprzęgło mi się już kończy, bo zaczęło dizisaj śmierdzieć.

Pozdrawiam.

_________________
Bring Mich Werkstatt


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL