Fryderyk napisał(a):
renoraines napisał(a):
Napisałem to już wcześniej i powtórze, skończcie z populizmem,
byczus pisał o żelaznej kurtynie... nie wiem jaki popuplizm w związku z tym znajdujesz, ale niestety, kurtyna Fe bardzo mocno opóźniła przemysł.
to jak z budowaniem domu, gdzie ktoś postawił już funadmenty, a budowaniem domu na bagnach, które trzeba osuszyć.
kto pierwszy skończy budowę i kto wyda mniej ziko?
Populizm czyli głoszenie popularnych poglądów bez analizowania sensu tych poglądów. Czyli jak napisałem
renoraines napisał(a):
skończcie z populizmem, z patrzeniem w przeszłośc, że to wina poprzedników czy to rzadu czy ustroju, bo to jest absurdalne. Przypomnę:
1944-1989, 45 lat
1989-2012, 23 lata czyli ponad połowa + szeroko pojęty rozwój technologiczny
45 lat a ponad połowa czyli 23 lata i postep technologiczny.
Przeszłościa się nie zyje, bo czasu nikt nie cofnie, dlatego trzeba patrzeć w przyszłość. Miałeś zadbane auto, pozyczasz je komus, ktos je rozbije, auto do kasacji. Co robisz? Będziesz rozpamiętywał , że gdybyś nie pozyczył to miałbyś je nadal, od tego rozpamiętywania coś się zmieni, auto powroci? Czy zaczniesz działać, żeby kupic kolejne?
Ktos buduje dom na bagnach i … to jest jego problem, bo wiedział, ze jest bagno ( bagno nie powstanie z dnia na dzień) wiedział ze trzeba je osuszyć, a kupil taka działkę bo była tańsza. Inny przykład, ktos postawił dom przy lotnisku i narzeka na hałas startujących/ladujacych samolotów.Zapomina jednak, ze lotnisko było wcześnij niż on kupil działke, zapomina, że ze względu na sąsiedztwo lotniska, grunt był tańszy itd.
Jeśli ktoś ma postawe roszczeniową ( czy to prywatnie czy tez na szczeblu rządowym) i oczekuje, ze ktos mu da ( obywatelowi- panstwo, a państwu- unia), że ktos coś za niego zrobi to burdel będzie przez kolejne 23 lata i jeszcze następne 23. Dysponując określonymi srodkami trzeba umiec nimi zarządzać, to dotyczy domowego budżetu i budżetu państwa, a nie zyc ponad stan i bezmyślnie wydawać czy tez w momencie, gdy zabraknie pieniędzy to zaciagać pozyczki i kolejne pozyczki na spłatę poprzednich, emitowac obligacje , żeby pozyskac srodki na wykup wczesniejszych, podnosić podatki pod pretekstem ‘’kryzysu’’,a pieniadze z podniesionych podatków się rozchodzą. Nie można zapominac o tym, ze 50 % ceny paliwa to podatki, dalej cena paliwa/transport to czynnik wpływający na ceny towarów w sklepach i podwójnie bije nas po kieszeni.
Panowie nie popadajcie w paranoję , że to ciagle wina poprzedników i że nie można rozliczać obecnych władz, bo przecież oni nic nie mogli zrobić, bo zawiedli poprzednicy, ze jest złe przez PO ( tak przez PO, bo minister zdrowia Arłukowicz zamiast naprawic to co zepsuła minister Kopacz,mowi ze własnie bałagan z refundacją leków jest przez była minister Kopacz), dalej przez PIS, SLD, AWS, KLD, UD, wcześniej komune, II RP, rozbioy, królow elekcyjnych, Jagiellonów, Piastów, itd, suma suamrum za bałagan odpowiedzialny jest Mieszko I .
Cytuj:
Komisja Europejska zgodziła się na wprowadzenie do sprzedaży w Polsce ON z 7-proc. domieszką biokomponentów. Praktycznie paliwo to będzie mogło byc sprzedawane na polskich stacjach od końca stycznia - tyle bowiem musi potrwać procedura notyfikacjyjna.
To już druga próba uzyskania akceptacji dla rozporządzenia ustanawiającego normę jakościową dla B7. Poprzednio KE zakwestionowała obecność w rozporządzeniu jednego z parametrów określających jakość paliwa. Podpisane w grudniu 2011 r. rozporządzenie MG ustanawia normę jakościową dla oleju napędowego z 7 proc. zawartością estrów. Bez niego paliwo to nie może trafić do sprzedaży na stacjach. Wprowadzenia takiego paliwa od kilku lat domagały się firmy paliwowe, które zobligowane są do realizacji Narodowego Celu Wskaźnikowego. Rosnący z roku na rok poziom NCW sprawia, że rosną też koszty wprowadzania do obrotu biopaliw. Spółki paliwowe chcąc uniknąć wysokich kar zmuszone są sprzedawać ze stratą samoistny bioester (B100). Wprowadzenie B7 poprawi sytuację tylko chwilowo. Zdaniem firm paliwowych konieczne są dalsze zmiany i podnoszenie zawartości biokomponentów w paliwach. Koncerny chcą także wprowadzenia tańszych w produkcji biopaliw na bazie innej niż surowce spożywcze.
http://www.paliwa.pl/news/ke-zgadza-sie-na-b7