Dzieki za sugestie, co prawda temat jest tak odlegly, ze jeszcze wiele moze sie zmienic, ale zawsze warto spojrzec na swieza opinie
blademccoy napisał(a):
moze to coś Wam pomoze...
http://www.srubkon.pl/stal_czarna_gatunkowa.php - możliwe że mieliby coś takiego w swojej ofercie
Mozliwe, nie myslalem o takim rozwiazaniu, nie wiem czy material spelni techniczne zalozenia.
blademccoy napisał(a):
co do pokrycia śrub trwale na czarno, to moim zdaniem pozostaje tylko galwanizacja... napylanie i utrwalanie odpada, bo się nie utrzyma, galwanizacja samym azotkiem tytanu nie da barwy czarnej (stosowane do wierteł tytanowych)... Potrzebne są specjalne techniki galwanizacyjne... w każdym razie galwanizacja może utrwalić powłokę na tyle mocno aby nie zerwała się ona pod wpływem działania klucza i momentu siły.
Myslisz pewnie o popularnym "zlotym" wykonczeniu? Ciemny grafit takze jest mozliwy, widzialem takie wykonczenie na ostrzach nozy i zegarkach, TiCN zapewnia cos podobnego do tego o czym mysle
http://lux-rc.com/data/comments/content ... 3d8876.jpg (pierwsza z prawej) , kompletnie nie mam pojecia jak jednak wyglada odpornosc takiej powloki na zabawe z kluczem.
blademccoy napisał(a):
http://www.grupa-elbit.pl/elbitspj/48,57,niklowanie-chemiczne.html - tutaj galwanizują na czarno (niklowanie na czarno)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b9507250b9661309.html - tutaj przyklad galwanizacji na czarno
czarny mat można uzyskać przez cynkowanie z pasywacją na czarno, ale to Was raczej nie interesuje

Nie, cynk kojarzy mi sie z blachowkretami i wogole odpada. Nawet na tych zdjeciach widac jak "tanio" wyglada ta powloka. Juz lepsza bylaby oksyda.
blademccoy napisał(a):
co do lufy od Beretty, myślę że jest to stal hartowana o dużej zawartości węgla, która została wypolerowana na wysoki połysk... więc może wyjściem byłby zakup czarnych śrub matowych i ich spolerowanie mechaniczne?
Jezeli dobrze pamietam, to lufa w tej Bereccie byla wykonana ze Steelium (na stronie jest opis, ale nie ma slowa o wykonczeniu). Nowa wygladala dokladnie tak jak anodowane aluminium, z czasem gdy pojawily sie jakies rysy widac, ze jest to jakas powloka galwaniczna.
blademccoy napisał(a):
powyższe metody to jednak trochę zachodu i nie każdemu chciałoby się za to zabierać hehe... ja pomalowałem kiedyś śruby na czarno (podklad plus farba)... efekt był nawet ok (po wyschnieciu i przetarciu szmatka wyszedl czarny połysk), ale po paru odkręcaniach musiałem malować je na nowo... więc efekt krótkotrwały...
Tak, dlatego wogole o tym nie wspominalem
